Nawigacja

Nawigacja

  • MISTRZOSTWA MOKOTOWA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W PIŁCE NOŻNEJ

    MISTRZOSTWA MOKOTOWA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W PIŁCE NOŻNEJ

    17 kwietnia wzięliśmy udział w zawodach piłki nożnej, rozgrywanych w ramach 57 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, które tradycją lat poprzednich rozgrywane są na obiekcie sportowym Moje Bosiko Orlik 2012 przy ul. Kazimierzowskiej 58 w Warszawie.

    Co roku, zawody cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, toteż nie dziwi liczba zgłoszonych drużyn. 21 ekip w drodze losowania trafiło do siedmiu grup. Reprezentacja naszej szkoła znalazła sie w grupie E, w towarzystwie: Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 oraz Liceum Monnet International School. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z reprezentacją ZOFIK, po zaciętym i pełnym emocji boju, ulegliśmy nieznacznie, 0:1. Po tym meczu na pewno nasi uczniowie czuli niedosyt, ponieważ na tle przeciwnika przezentowali bardzo dobry futbol. Jeden błąd naszego zawodnika zaważył o końcowym rezultacie spotkania. Ze względu na to, że przepisy organizacyjne turnieju, pozwalały na awans do ćwierćfinału tylko jednej, najlepszej drużynie, w związku z powyższym nasz drugi mecz był już tylko walką o honor. Tym razem wola walki, zaangażowanie i umiejętności zostały nagrodzone. Po bardzo dobrej i efektownej grze, pokonaliśmy Liceum Monnet 6:4 i ostatecznie zakończyliśmy nasz udział w rozgrywkach na drugim miejscu w grupie.

    W naszych głowach pozostaje duży niedosyt i sportowa złość ale wszyscy wierzymy, że zdobyte doświadczenie pozytywnie zaprocentuje w przyszłorocznych rozgrywkach.

     

    Nauczyciel wf: Paweł Dziuba

  • 8 kwietnia 2024r - DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW

    Zapraszamy 8 kwietnia 2024 roku na godz. 18.00
    na dzień otwarty dla kandydatów do BSI nr 31.
    Spotkanie poprowadzi Dyrektor Pan Artur Jeżewski w czytelni.

    Będzie można zapoznać się
    z ofertą edukacyjną szkoły oraz uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania.

     

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI - poniedziałek 08.04.2024r

    Dyrekcja ZS Nr 27 i grono pedagogiczne serdecznie zapraszają rodziców na zebrania w dniu 08.04.2024r (poniedziałek).

    Indywidualne spotkania rodziców z wychowawcami oraz zebrania klasowe odbędą się o godz. 17.30 i 18.30 w wyznaczonych salach zgodnie z harmonogramem.

    dyrektor zs27

  • Innowacyjne Partnerstwo: Gala Pracodawca Przyjazny Szkołom Zawodowym „EduEmployer”

    Innowacyjne Partnerstwo: Gala Pracodawca Przyjazny Szkołom Zawodowym „EduEmployer”

    W środę, 27 marca br. poznaliśmy zwycięzców konkursu Pracodawca Przyjazny Szkołom Zawodowym „EduEmployer”. Celem konkursu jest uhonorowanie pracodawców, którzy wspierają szkoły w przygotowaniu zawodowym uczniów do funkcjonowania na rynku pracy oraz działają na rzecz rozwoju warszawskiego szkolnictwa zawodowego. Uczestnikami konkursu byli pracodawcy aktywnie współpracujący ze szkołami zawodowymi, dla których organem prowadzącym jest m.st. Warszawa.

    W składzie Kapituły Konkursu byli przedstawiciele biznesu, urzędu pracy oraz warszawscy samorządowcy, którzy przy wyborze zwycięzców brali pod uwagę poniższe kryteria:

    • doposażenie przez pracodawcę bazy dydaktycznej szkoły
    • organizacja i prowadzenie przez pracodawcę klas patronackich
    • doskonalenie przez pracodawcę wiedzy i umiejętności uczniów
    • doskonalenie zawodowe nauczycieli
    • wspólny udział szkoły i pracodawcy w projektach
    • zorganizowanie przez pracodawcę i szkołę konkursów/turniejów/olimpiad

    Do konkursu dyrektorzy warszawskich szkół kształcących w zawodzie zgłosili 41 przedsiębiorstw.

    Nagroda specjalna to Pracodawca wspierający szkolnictwo zawodowe na terenie m.st. Warszawy, który poprzez swoje działania, takie jak staże i praktyki zawodowe, programy mentorskie, współpracę przy projektach edukacyjnych, szkolenia i warsztaty, rozwija umiejętności zawodowe uczniów, przygotowuje ich do wejścia na rynek pracy oraz zwiększa szanse uczniów na zdobycie atrakcyjnych miejsc pracy po ukończeniu nauki. Dodatkowo obejmuje swoim patronatem wiele stołecznych szkół - Zespół Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka", Zespół Szkół nr 34 im. Mieszka I, Zespół Szkół nr 27, Zespół Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego, Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 im. Ignacego Jana Paderewskiego. Ten zaszczytny tytuł przypadł stołecznej spółce Tramwaje Warszawskie.

    edukacja.um.warszawa.pl

  • Życzenia

  • Lekcja wychowania fizycznego w parku trampolin

    W dniu 22.03.2024 r. klasy 1dw, 2ew, 2fw i 3bw wraz z wychowawcami odwiedziły Hangar 646 czyli Park Trampolin na warszawskim Mokotowie. Tego rodzaju zabawy w atrakcyjny sposób pomagają ćwiczyć pracę w grupach, koordynację ruchową i koncentrację. Pozornie beztroskie skakanie doskonali w młodzieży wiele umiejętności potrzebnych w codziennym życiu np. przestrzeganie ustalonych zasad, czy zdrową rywalizację.

    Najpierw odbyła się lekcja WF, potem był czas wolny i istne szaleństwo, któremu towarzyszyła niesamowita dawka pozytywnej energii. Uczniowie byli niesamowicie szczęśliwi i zmęczeni po solidnej dawce skoków na trampolinach, wyścigów rzędów, czy skoków z rampy. Można było podziwiać pokaz salt, którymi nasi uczniowie zaskakiwali. Na pewno jeszcze skorzystamy z takiej formy poprowadzenia lekcji wychowania fizycznego.

                                                                                                     Milena Olasek

  • Lekcja muzealna WEHIKUŁ CZASU w Łazienkach Królewskich

    Dnia 19 marca 2024 roku klasy I Dw i I Ew wybrały się na wycieczkę do Łazienek Królewskich. Dzięki udziałowi w niezwykle ciekawej lekcji muzealnej WEHIKUL CZASU mieliśmy niepowtarzalną okazję przenieść się do czasów ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego i poznać dawne dzieje zespołu muzealno-parkowego.

    Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zrobienia zdjęć przed Pałacem Myślewickim, który początkowo pomyślany był jako główna siedziba Stanisława Augusta, a następnie został podarowany przez niego bratankowi, księciu Józefowi Poniatowskiemu, o czym świadczą jego inicjały JP, znajdujące się nad drzwiami wejściowymi.

    Stamtąd, zaopatrzeni w mapy, ruszyliśmy w stronę Podchorążówki. Jest to miejsce, które na trwałe zapisało się w historii Rzeczpospolitej. Dowiedzieliśmy się, że to stąd 29 listopada 1830 r. wyszła grupa spiskowców, która opanowała pobliski Belweder, siedzibę dowódcy sił rosyjskich, wielkiego księcia Konstantego. Przewodził jej podporucznik Piotr Wysocki. Tak właśnie w Łazienkach Królewskich zaczęło się powstanie listopadowe. Przypomina o tym popiersie Wysockiego, które znajduje się przed budynkiem Szkoły Podchorążych Piechoty.

    Kolejnym punktem naszej wyprawy był Pałac na Wyspie, którego początki sięgają schyłku XVII wieku. Zakupiony przez króla Stanisława Augusta z przeznaczeniem na jego letnią rezydencję, barokowy pawilon Łaźni został przekształcony w klasycystyczny pałac i miał symbolizować marzenie króla o nowoczesnym i idealnym państwie.

    W czasie naszej wycieczki dowiedzieliśmy się, że na terenie Łazienek znajdują się cztery zegary słoneczne. Mieliśmy okazję odczytać godzinę na zegarze znajdującym się na tarasie Pałacu na Wyspie a następnie na zegarze z satyrem obok Białego Domu. Kierując się mapą dotarliśmy do Starej Oranżerii zaprojektowanej przez nadwornego architekta, Dominika Merliniego. Jak się dowiedzieliśmy, zimą przechowywano w niej drzewka egzotyczne, które latem zdobiły królewskie ogrody. Ostatnim punktem naszej wyprawy był klasycystyczny Amfiteatr w Łazienkach Królewskich, który może pomieścić nawet 950 widzów. Pierwsze przedstawienie wystawiono tam w 1791 roku, w rocznicę elekcji Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to balet historyczny „Kleopatra” Renauda. Obecnie co jakiś czas w okresie letnim odbywają się tam koncerty i spektakle – głównie operowe i baletowe.

    Spacer alejkami Parku Łazienkowskiego przy pięknej, słonecznej pogodzie pozwolił nam nie tylko przenieść się w czasie, poznać historię dawnej Rzeczpospolitej, ale dostarczył również wspaniałych wrażeń i zapewnił relaks na świeżym powietrzu.

    Małgorzata Kościelecka

  • WITAJ WIOSNO!!!

    Dnia 19 marca 2024 roku odbyła się wspaniała impreza zatytułowana WITAJ WIOSNO!, która zgromadziła liczne grono uczestników. Mimo zimowej aury za oknem, w murach naszej szkoły panowała gorąca atmosfera. Wydarzenie miało na celu powitanie wiosny oraz integrację szkolnej społeczności.

    Najbardziej atrakcyjnymi aktywnościami były: plecenie warkoczyków, robienia kolorowych tatuaży, które pozwoliły na wyrażenie swojej kreatywności oraz tradycyjnie nie mogło zabraknąć rozgrywek sportowych.

    Sportowe emocje panowały na boisku, gdzie odbywały się zacięte rozgrywki w piłkę nożną, koszykówkę, szachy, tenisa stołowego i piłkarzyki. Uczestnicy walczyli o zwycięstwo, ale przede wszystkim cieszyli się aktywnym i relaksującym spędzeniem czasu w szkole.

    Należy podkreślić ogromne zaangażowanie młodzieży, zwłaszcza uczniów klasy 3 AW,  która nie tylko aktywnie uczestniczyła we wszystkich konkurencjach, ale także pomagała w organizacji i prowadzeniu poszczególnych atrakcji. Ich entuzjazm i energia przyczyniły się do stworzenia wyjątkowej atmosfery podczas przywoływania wyczekiwanej przez nas wszystkich WIOSNY.

                                                                                                                         Milena Olasek

     

  • TARGI PRACY

    5 marca 2024r Dyrektor Szkoły - Artur Jeżewski oraz Kierownik Szkolenia Praktycznego - Leszek Salamoński wraz z uczniami naszej szkoły uczestniczyli w Targach Pracy organizowanych w Technikum nr 7 w dawnej "Kolejówce".

    Młodzież mogła zobaczeń 30 wystawców z różnych branż zawodowych, a były to m. innymi firmy: Metro Warszawskie; SKM: Warszawska Szybka Kolej Miejska; Tramwaje Warszawskie; PKP; PKP Cargo; PKP PLK Warszawa; KM - Koleje Mazowieckie; IC; Budimex; Engie; FM; Sodexo; EON; ENCO; WUZETEM; PSE; SPIE; Trumpf; PIAP; Eurocasch; Antykor; WZE Zielonka; Warszawska Kolej Dojazdowa; PESA Mińsk Mazowiecki; Mennica, Wojskowa Akademia Techniczna.

    To wspaniałe wydarzenie odbyło się z inicjatywy  ogromnemu zaangażowaniu Pani Agnieszki Borkowskiej-Gut, Dyrektora Technikum nr 7 d. "Kolejówka". Dziękujemy za zaproszenie.

    Leszek Salamoński

  • COSMOS MUZEUM- Iluzje i sztuka nowoczesna

    4 marca br. uczniowie klasy 2dw, 2 ew i 3 bw odwiedzili Cosmos Muzeum, mieszczące się na warszawskiej Woli. Wystawa nazywa się Cosmos nie tylko dlatego, że przypomina trochę kosmiczne doświadczenie podczas przechodzenia przez oszałamiające iluzje, ale dlatego, że zmusza nas do spojrzenia w głąb siebie. Wystawa składa się z interaktywnych eksponatów, które łączą w sobie iluzję, sztukę nowoczesną oraz istagramową estetykę. Nasi uczniowie również zapełnili pamięć telefonów ogromną liczbą  przepięknych zdjęć. Wyjście to okazało się nie tylko edukacyjne, lecz także bardzo inspirujące i satysfakcjonujące dla wszystkich uczestników. Uczniowie byli niezmiernie zadowoleni z takiej formy wyjścia szkolnego.

                                                                                                                       Milena Olasek

     

  • Aktualizacja danych

    Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
  • Szkolny konkurs z geografii rozstrzygnięty

    Na przełomie grudnia 2023 r.  – stycznia 2024 r. odbył się SZKOLNY KONKURS Z GEOGRAFII – pt. „ZIEMIA WOKÓŁ NAS – WCZORAJ, DZIŚ I JUTRO”. Komisja konkursowa wyłoniła dwóch zwycięzców:

    I miejsce otrzymuje uczeń klasy 1cw – Patryk Berezowski

    II miejsce otrzymuje uczeń klasy 2cw – Mateusz Rębiś

    Gratulujemy  

    Nauczyciel geografii – Leszek Salamoński

  • NASZA MISTRZYNI

    Miło nam poinformować, że nasza nauczycielka wychowania fizycznego - Ludwika Chewińska 24 lutego 2024r otrzymała dwa złote medale w Halowych Mistrzostwach Polski Masters w Lekkiej Atletyce w konkurencjach: Pchniecie kulą oraz Rzut ciężarkiem.  Gratulujemy 

    dyrekcja ZS 27

  • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

    Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole rozpoczął się dyktandem. W czwartek 22 lutego o godzinie 9 klasy 1EW i 2MW miały możliwość spróbowania swoich sił w konkursie ortograficznym pt. „Poszukujemy Mistrza Ortografii”. Ten moment był doskonałą okazją do przypomnienia sobie zasad ortograficznych.

    Małgorzata Kościelecka – nauczycielka języka polskiego

    Agnieszka Jabłońska – nauczycielka języka polskiego

  • WYJŚCIE AWARYJNE

    Czas na dobre wiadomości! Dnia 22 lutego klasa 3AW wraz z wychowawcą Agnieszką Jabłońską odwiedziła miejsce przygody i rozrywki. Uczniowie zostali podzieleni na trzy drużyny, których celem było rozwiązanie logicznych i zręcznościowych zagadek. Kluczem do sukcesu była wzajemna współpraca i komunikacja.

                                                    Agnieszka Jabłońska – nauczycielka języka polskiego

  • Powstaniec 1863

    W dniu 13 lutego przedstawiciele naszej kadry pedagogicznej uczestniczyli w pokazie specjalnym filmu pt. „Powstaniec 1863”. A po projekcji wysłuchali pasjonującej rozmowy historyków Michała Rastaszańskiego oraz Piotra Hennera. Filmoznawczyni Beata Zaborek przeprowadziła uczestników spotkania „suchą nogą” przez twórczość nawiązującą do Powstania Styczniowego. Swoją obecnością mile zaskoczył zebranych prof. Grzegorz Łęcicki - autor materiałów edukacyjnych do filmu. Zebrani na sali z uwagą i cierpliwością wysłuchali ciekawej dyskusji zaproszonych na pokaz filmu gości. Oklaskom nie było końca.

    Anna Siedlecka

  • WYCIECZKA DO NARODOWEGO MUZEUM TECHNIKI

    Dnia 13 lutego klasy I Cw, I Ew i I Dw wybrały się na wycieczkę do Narodowego Muzeum Techniki, w którym zgromadzonych jest 15 tysięcy eksponatów z astronomii, fizyki, górnictwa, hutnictwa, informatyki, radiotechniki, transportu i energetyki. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zwiedzić wystawę główną zatytułowaną Wkład Polaków w światowe dziedzictwo techniczne i naukowe.

    Oglądając eksponaty dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, o których nie mieliśmy pojęcia. Kto by pomyślał, że to polski wynalazca, Kazimierz Prószyński, w czerwcu 1911 roku zarejestrował pierwszą na świecie ręczną kamerą koronację króla Anglii, Jerzego V? Wyprzedził on tym samym twórców kina francuskiego, słynnych na całym świecie braci Lumière. Na uwagę zasługuje też Stefan Jan Popławski, zwany królem mikserów, który swój pierwszy nowatorski mikser opatentował już w 1921 roku.

    Dzięki wystawie poznaliśmy całkiem nowe, nieznane oblicze wybitnego działacza niepodległościowego, prezydenta Rzeczypospolitej w latach 1926-1939, Ignacego Mościckiego. Okazało się, że ten wybitny, znany z lekcji historii polityk, był jednocześnie jednym z największych chemików i wynalazców światowej sławy. Skonstruował on nowy typ pieca do produkcji karbidu i pierwszy na świecie jonizator powietrza.

    Dzisiejsza wycieczka była dla nas wspaniałą lekcją historii poświęconą zdobyczom techniki. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska najistotniejsze osiągnięcia inżynieryjne i naukowe Polaków na przełomie wielu wieków. Uświadomiliśmy sobie, jak istotną rolę w rozwoju myśli technicznej odegrali polscy inżynierowie i wynalazcy, których nazwiska rozsławiły polską naukę na świecie.

    Małgorzata Kościelecka

  • DZIAŁANIA HUMANISTÓW - I SEMESTR 2023/2024

    Stało się, pierwszy semestr roku szkolnego 2023/2024 już za nami!

     

        Zarówno koniec 2023 roku, jak i cały styczeń były dla nas wszystkich bardzo pracowite, wypełnione podsumowaniami i postanowieniami na kolejne miesiące.

         Udało nam się zakończyć nasze działania, więc chcemy się podzielić krótkim podsumowaniem tego, co udało nam się zrobić.

     

    W galerii udostępniliśmy zdjęcia  z naszych działań. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tym materiałem!

                                          Agnieszka Jabłońska -przewodnicząca Komisji Humanistycznej

  • Sparing siatkarski

    Dnia 7 lutego 2024 roku odbył się zacięty mecz w siatkówkę pomiędzy Zespołem Szkół nr 27 a Zespołem Szkół Fototechnicznych na warszawskiej Woli. Mecz rozegrano na Spokojnej 13, a atmosfera była gorąca, pełna sportowego zapału i zaangażowania.

    Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom gry, angażując się w każdy punkt z determinacją. Pierwszy set był bardzo wyrównany, zespoły zdobywały punkty na zmianę, jednak ostatecznie zwycięstwo w nim przypadło naszym sportowcom.

    Drugi set rozpoczęliśmy z jeszcze większym zacięciem i determinacją. Mimo dużej presji, naszej drużynie  udało się zdobyć przewagę i zakończyć set na swoją korzyść.

    Trzeci set był prawdziwą walką o zwycięstwo. Obie drużyny dawały z siebie wszystko, jednak to Fotospokojna zachowała zimną krew i skuteczność, co pozwoliło im wygrać 26:24.

    Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, ZS 27 zwyciężył całe spotkanie. 

    Nasza drużyna:

    Filip Łyczba

    Adam Olczak

    Jan Wróblewski

    Adrian Kowal

    Ewa Wichowska

    Gabrysia Mróz

    Spotkanie rewanżowe zostało już zaplanowane:)

                                                                                    Nauczycielka wf- Milena Olasek

     

     

     

  • Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 1Kw, 2Mw i 3Kw

    Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 1Kw, 2Mw i 3Kw

    Witam rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla ww. klas odbedzie się 01.02.2024r. w czwartek:

    klasy 2Mw i 3Kw w salach lekcyjnych wg planu lecji (te klasy mają od 1.02.2024r. normalne lekcje).

    klasa 1Kw o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.

    Zebranie z rodzicami uczniow klasy 1Kw odbędzie się 5.02.2024r. w poniedziałek o godz. 18.00

    Dyrektor zs27

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Nr 27
    ul. W. Rzymowskiego 38
    02-697 Warszawa
  • (22) 843-66-81 / 82 / 83
    www.zs27.edupage.org
    fb: zespolszkol27

Galeria zdjęć