CLII LO zaoczne

DO  CLII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO DLA DOROSŁYCH

NA I i III SEMESTR  ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

I. PODSTAWA PRAWNA:

1. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 ze zm.)
  2. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. z 2019 r. poz. 1737)
  3. Zarządzenie nr 8 Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 31 stycznia 2020 (załącznik nr 3)

4. Statut Zespołu Szkół Nr 27 w Warszawie.

ustala się co następuje:

1. Rekrutację kandydatów do oddziałów pierwszych CLII Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Zespole Szkół Nr 27 w roku szkolnym 2020/2021 prowadzi Szkolna Komisja Rekrutacyjna powołana przez Dyrektora Zespołu Szkół.

2. Zadania komisji:

• sporządzenie listy kandydatów, zawierającej imiona i nazwiska kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej, w przypadku których zweryfikowano wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym zweryfikowano spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym,
  • sporządzenie informacji o podjętych czynnościach,
  • sporządzenie listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów
     niezakwalifikowanych oraz listy kandydatów przyjętych i kandydatów
     nieprzyjętych.

II. INFORMACJA O SZKOLE ORAZ CHARAKTERYSTYKA ODDZIAŁÓW

Typ szkoły: Liceum ogólnokształcące

Okres kształcenia: dla absolwentów szkoły podstawowej - 4 lata (8 semestrów); absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Branżowej Szkoły I stopnia są przyjmowani do oddziału drugiego.

Oddział 1 a – semestr  I (j. angielski)

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

-    język polski,

-    matematyka.

Oddział 2 b – semestr III (j. angielski)

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

-    historia,

-    matematyka.

III. TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW

1. składanie wniosków o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym - od 29 czerwca do 3 lipca (w postępowaniu uzupełniającym – od 3 sierpnia do 6 sierpnia 2020r.)

1. weryfikacja wniosków o przyjęcie do szkoły i innych złożonych dokumentów przez komisje rekrutacyjne - do 6 lipca (w postępowaniu uzupełniającym – do 7 sierpnia 2020r.)

1. podanie do wiadomości list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych - 22 lipca (w postępowaniu uzupełniającym – do 24 sierpnia 2020r.)

1. potwierdzenie przez kandydata woli przyjęcia do liceum ogólnokształcącego dla dorosłych w postaci przedłożenia świadectwa ukończenia gimnazjum albo ośmioletniej szkoły podstawowej  – od 22 lipca do 27 lipca (w postępowaniu uzupełniającym – od 25 sierpnia do 27 sierpnia 2020r.)

1. podanie przez komisję rekrutacyjną list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych - 27 lipca godz. 14.00 (w postępowaniu uzupełniającym – 28 sierpnia 2020r. godz. 14.00)

1. poinformowanie przez dyrektora szkoły kuratora oświaty o liczbie wolnych miejsc – 27 lipca (w postępowaniu uzupełniającym – do 28 sierpnia 2020r.)

IV. ZASADY REKRUTACJI

1. Przy kwalifikowaniu kandydatów do CLII Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych decyduje kolejność zgłoszeń kandydatów aż do wyczerpania planowanego limitu miejsc. Łączna liczba miejsc - 32.

2. Pierwszeństwo w przyjęciu ma:

- kandydat, który pochodzi z rodziny wielodzietnej,

- kandydat niepełnosprawny,

- kandydat posiadający niepełnosprawne dziecko,

- kandydat sprawujący opiekę nad bliską niepełnosprawną osobą,

- kandydat samotnie wychowujący dziecko.

3. Kwalifikację kandydatów przeprowadza Szkolna Komisja Rekrutacyjno-
            Kwalifikacyjna.

V.         WYMAGANE DOKUMENTY W REKRUTACJI

1. Wniosek o przyjęcie do szkoły.

2. Świadectwo ukończenia ośmioletniej szkoły podstawowej,  zasadniczej szkoły
        zawodowej, lub branżowe szkoły I stopnia.

3. 3 fotografie.

4. Dowód osobisty do wglądu

VI.           POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. We wszystkich przypadkach nie objętych postanowieniami niniejszego regulaminu decyzję podejmuje Komisja Rekrutacyjna w porozumieniu z dyrektorem szkoły.

1. W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, kandydat pełnoletni może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do szkoły.

1. Uzasadnienie sporządza się w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez kandydata wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do szkoły.

1. Kandydat może wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej, w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.

1. Dyrektor szkoły rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej, w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania. Na rozstrzygnięcie dyrektora danej szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.

1. Dane osobowe kandydatów zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentacja postępowania rekrutacyjnego są przechowywane nie dłużej niż do końca okresu, w którym uczeń uczęszcza do szkoły.

1. Dane osobowe kandydatów nieprzyjętych zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego są przechowywane w szkole przez okres roku, chyba że na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły została wniesiona skarga do sądu administracyjnego i postępowanie nie zostało zakończone prawomocnym wyrokiem.