Zapraszamy do udziału w konkursie. Zadanie polega na przedstawieniu poglądów Jana Pawła II dotyczącego dialogu.
Forma pracy dowolna ( np. wykonanie prezentacji multimedialnej, plakatu, referatu itd. ) Prace należy złożyć u swoich katechetów do końca października 2013r.
Każdy uczestnik dostanie dyplom a najlepsi nagrody. Organizatorem konkursu jest p.Leszek Salamoński.
W dniu 11.10.2013r. o godz.12.30
odbędzie się ślubowanie klas I.
Lekcje w tym dniu będą skrócone od 1 godz.
Zapraszamy serdecznie.
Dyrekcja Zespołu Szkół nr 27
Dnia 26 września klasa 2AW wraz z wychowawcą Agnieszką Dąbrowską wybrała się do kina. Celem wyjścia było zainteresowanie młodego pokolenia historią Polski. Przed pokazem nauczycielka zrobiła krótki wykład poświęcony tematyce powstania. Według nauczycielki film „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały” spełnia wszystkie cele dydaktyczne. Po pokazie klasa wyszła zadowolona i bogata w przemyślenia. Doceniła nowatorskie podejście do Powstania Warszawskiego.
Grupa uczestników: klasa 2AW wraz z wychowawcą Agnieszką Dąbrowską przed pokazem filmu
Dnia 25 września w Zespole Szkół Nr 27 upłynął pod znakiem dyktanda. Konkurs ortograficzny pt. „Złote Pióro” odbył się w placówce z uprzejmości p. Dyrektora Artura Jeżewskiego. W tym roku nie tylko udział wzięła kadra i uczestnicy OHP z województwa mazowieckiego również uczniowie szkoły. Dwie polonistki zauważyły, że poziom znacznie się poprawił. Widzą także zasadność pisania kolejnych dyktand. Celem Trzeciego Dyktanda było upowszechnienie kultury języka oraz integracja środowiska szkolnego. Uczniowie z naszej szkoły dobrze poradzili sobie z potyczkami słownymi. Jednak zwycięzcami zostali Aleksandra Kwiatek i Andrzej Sułowski. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok.
Dnia 13 września odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego. Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów uhonorował naszych nauczycieli Pawła Dziubę i Arnoldę Janicką. Imprezie towarzyszyło hasło: „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą- nauczać”.
Dnia 2 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Komisja Humanistyczna z nową Przewodniczącą – Agnieszką Dąbrowską od samego początku wzięła się do pracy. W planie na rok szkolny 2013/1014 zaplanowała szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych. Tutaj jako nowość podano KOŁO TEATRALNO-WOKALNE. Oparte na autorskim pomyśle zajęcia poprowadzi nauczycielka języka polskiego Agnieszka Dąbrowska. Celem takich lekcji będzie lepsze przygotowanie młodzieży do występów publicznych, tj. konkursów recytatorskich oraz uroczystości szkolnych.
A tu wspominamy naszą pracę nad tekstem
1. Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się w dniach 25-27 września 2013 roku.
2. Do władz Samorządu Uczniowskiego kandydowało szesnaścioro uczniów z klas I - III.
3. Głosować na swoich kandydatów mogli wszyscy uczniowie klas I - III oraz nauczyciele.
4. W wyborach oddano 193 głosów ważnych i 12 głosów nieważnych.
5. Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:
(wywieszone na tablicy ogłoszeń na terenie Zespołu szkół nr 27)
6. W wyniku wyborów na rok szkolny 2013/2014 powołano Władze Samorządu Uczniowskiego w składzie:
przewodniczący – Dajana BIADUN
zastępca przewodniczącego – Marcelina Kożuchowska
W skład samorządu uczniowskiego wg uzyskanych głosów wchodzą także:
Mateusz Oleksiuk, Dominik Połyko, Jan Pietrzak,
Kamil Krawczyk, Klaudia Szczęsna, Katarzyna Pantak,
Magda Migdalska, Damian Machaj.
7. Opiekunami samorządu szkolnego są następujący nauczyciele:
Pani Anna Golba
Pan Leszek Salamoński
Pani Magdalena Szynkaruk
Dyrekcja Zespołu Szkół nr 27 Warszawa, 27 września 2013 roku
Serdecznie zapraszmy rodziców uczniów klas II i III na zebranie z wychowawcami
w dniu 30.09.2013 r. na godzinę 17.30.
Wykaz sal spotkań poszczególnych klas będzie wywieszony na parterze szkoły.
Dyrekcja Zespołu Szkół nr 27
W dniach 25-27 września 2013r w bibliotece naszej szkoły odbędą się
WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO.
Zapraszamy do zapoznania się z kandydatami,
listy oraz plakaty wyborcze znajdują są na terenie całej szkoły.
Opiekunowie samorządu szkolnego.
Zapraszamy w dniu 16.09.2013r o godz. 18.00
na pierwsze zebranie rodziców uczniów klas 1a, 1aw, 1bw, 1cw, 1dw.
Część ogólna odbędzie się na sali gimnastycznej,
a następnie odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Obecność Państwa jest niezbędna do prawidlowego funkcjonowania naszej szkoły.
Dyrekcja Zespołu Szkół nr 27
Pierwsze i już najwyższej rangi - Warszawska Olimpiada Młodzieży!
24 września rywalizację szkół na Mokotowie rozpoczniemy indywidualnymi biegami przełajowymi. To szansa, szczególnie dla pierwszoklasistów, na pokazanie się w nowej szkole jako REPREZENTANT. Zapraszamy wszystkich dobrych biegaczy do potwierdzenia swojego udziau w tych prestiżowych zawodach. Każdego dnia można się zapisywać u nauczyciela wf lub w pokoju n-li wf. CZEKAMY NA WAS. Nagrodą są: satysfakcja, dodatkowa ocena z wf-u i miejsce w relacji z tych zawodów, na tej stronie internetowej w dziale osiągnięcia sportowe!
A tydzień później sztafetowe biegi przełajowe w których wystarują najlepsi z biegów indywidualnych.
nauczyciel wf-u Andrzej Gajda
W DNIACH 9-13 WRZEŚNIA ODBĘDZIE SIĘ GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH
PRZYNIEŚ SWOJE STARE PODRĘCZNIKI DO BIBLIOTEKI I SPRZEDAJ JE MŁODSZYM KOLEGOM!
GIEŁDA BĘDZIE CZYNNA W GODZINACH OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.
Harmonogram rozpoczęcia roku szkolonego 2013/2014:
klasy 2Aw, 2Bw, 2Cw, 2Dw godz. 9.00 sala gimnastyczna
klasy 1Mw, 2A, 2Kw, 3A, 3B, 3Aw, 3Bw godz. 9.00 w salach w/g informacji na tablicy ogłoszeń
klasy 1A, 1Aw, 1Bw, 1Cw, 1Dw godz. 10.00 sala gimnastyczna
Zapraszamy
.
W imieniu swoim, Dyrekcji oraz wszystkich pracowników Zespołu Szkół nr 27 mam zaszczyt podziękować Pani Krystynie Mardas za trzydzieści pięć lat pracy zawodowej w naszej szkole.
Chwile takie jak ta powodują zwykle, że staramy się dokonać bilansu, podsumowania. Chciałbym, by podsumowując swoją karierę, wzięła Pani pod uwagę, oprócz ciężkiej pracy, jubileuszy, awansów, chwil radosnych i smutnych, również inne czynniki. Jednym z nich jest wdzięczność wszystkich tych, którym pomagała Pani służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.
Przeżyła Pani wspólnie z naszą szkołą wiele różnych momentów i zawirowań. Mamy za sobą wspaniałe czasy i trudne momenty. Zmieniały się strategie, koncepcje i cele. Dla Pani, niezależnie od tego co działo się dookoła, zawsze najważniejsza była podstawowa zasada, a mianowicie uczciwość w pracy.
Droga Pani Krysiu! Dziękuję za te piękne lata, poświęcenie i oddanie, lojalność oraz trud włożony w pracę w naszej małej społeczności. Wyrażam także nadzieję, że nie zapomni Pani o nas i podobnie jak my wszyscy, będzie dobrze wspominać spędzone tutaj chwile. Chcę zapewnić Panią, że będzie Pani u nas zawsze mile widzianym gościem.
Życząc samych pogodnych i radosnych chwil, pozostaję z wyrazami szacunku
Artur Jeżewski Dyrektor Zespołu Szkół nr 27.
W Zespole Szkół nr 27 przy ul. Rzymowskiego 38 odbyły się Zawody Udzielania Pierwszej Pomocy zorganizowane przez mokotowską jednostkę Ochotniczego Hufca Pracy przy ul. Puławskiej 234.
Honorowy patronat nad imprezą o nazwie "Uratuj życie" objął burmistrz Dzielnicy Mokotów - Bogdan Olesiński. Zawody zorganizowano przy współpracy z Fundacją Wsparcia Ratownictwa, Uczelnią Łazarskiego oraz Dzielnicą Mokotów. Celem przedsięwzięcia było propagowanie wśród młodzieży umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz odpowiednich zachowań w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Udział w przedsięwzięciu był również okazją do nawiązania nowych znajomości i integracji młodzieży z środowiskiem lokalnym. W zawodach uczestniczyły zespoły składające się z podopiecznych warszawskich Hufców Pracy z dzielnic: Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ oraz Wola. W zawodach uczestniczyły także drużyny z gimnazjów Mokotowa: Gimnazjum nr 1 przy ul. Tynieckiej, Gimnazjum nr 7 przy ul. Podchorążych, Gimnazjum nr 10 przy ul. Limanowskiego i Zespołu Szkół nr 27 przy ul. Rzymowskiego 38. Po rejestracji zawodników gości powitała Magdalena Chychłowską - komendant mokotowskiej jednostki 7-32 HP. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Beata Sikorzak, specjalista ds. Kształcenia Zawodowego Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy oraz gospodarz przedsięwzięcia Artur Jeżewski, dyrektor Zespołu Szkół nr 27.
Po oficjalnym starcie, kapitanowie drużyn przystąpili do losowania stacji, od których rozpoczęli rywalizację. Część zawodników zmagała się z konkurencjami praktycznymi związanymi z udzielaniem pierwszej pomocy, takimi jak: pomoc osobie z otwartym złamaniem poszkodowanej w wypadku samochodowym, wypadku rowerowym, ratunek poparzonemu, komuś, kto przestał oddychać, kto się zakrztusił czy też temu, kto ma atak padaczki, inni z kolei w tym samym czasie odpowiadali na pytania testowe z wiedzy teoretycznej przygotowane przez ratowników z Fundacji.
- Dla mnie najtrudniejszym zadaniem w tych zawodach było udzielenie pomocy poszkodowanemu w wypadku samochodowym - wyznał jeden z uczestników. Realistycznie wyglądająca pozoracja złamania otwartego, zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Na samo wspomnienie aż ciarki przechodzą.
Po wyczerpujących konkurencjach młodzież wzięła udział w spotkaniu ze Strażą Pożarną. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przy ul. Domaniewskiej opowiadali zebranym o swojej profesji i zadaniach ratowniczych.
Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Gimnazjum nr 10 przy ul. Limanowskiego, miejsce drugie zajął 7-4 Środowiskowy Hufiec Pracy z warszawskiej Pragi, natomiast trzecie - drużyna gospodarzy czyli uczniowie ZS nr 27. Zwycięzcom wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez sponsorów, pozostali uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy z podziękowaniami za udział w zawodach.
To była naprawdę fajna impreza - mówili zawodnicy. - Dzięki temu, że wszystkie wypadki wyglądały tak realistycznie mogliśmy poznać nasze reakcje na ekstremalne wydarzenia. Oprócz rywalizacji, wielu rzeczy mogliśmy się tu także nauczyć, a to niezwykle cenne, bo przecież trzeba wiedzieć, jak się zachować, gdy czyjeś życie jest zagrożone.
- To przedsięwzięcie nie odbyłoby się, gdyby nie sponsorzy - mówi kadra Hufca Pracy przy ul. Puławskiej. - Mnóstwo osób i instytucji wsparło "Uratuj życie". Dziękujemy Wydziałowi Promocji i Komunikacji Społecznej dla Dzielnicy Mokotów, dyrektorowi Arturowi Jeżewskiemu, Michałowi Janasowi z Fundacji Wsparcia Ratownictwa, Uczelni Łazarskiego oraz firmie Szafran Catering za pomoc przy organizacji zawodów. Dziękujemy również przybyłym gościom i oczywiście wszystkim uczestnikom zawodów, którzy wykazali się wiedzą, umiejętnościami i przede wszystkim chęcią niesienia pomocy potrzebującym.
Dominik Gajda uczestnik Hufca Pracy przy ul. Puławskiej 234
Pożegnanie Nauczyciela...
W związku ze śmiercią p. Joanny Witowskiej – nauczyciela
naszej szkoły – składamy Rodzinie zmarłej najszczersze
wyrazy współczucia.
Nauczyciele, pracownicy i uczniowie
Zespołu Szkół nr 27
w Warszawie
27 maja o godz.13 na cmentarzu Powązkowskim odbędzie się nabożeństwo
i pogrzeb byłego nauczyciela naszej szkoły Pani Joanny Witowskiej.
„Wieczność umarłych tak długo trwa, jak długo pamięcią się im płaci.”
Ś.P. Joanna Witowska całe życie zawodowe poświęciła pracy pedagogicznej,
w Zespole Szkół nr 27 w Warszawie pracowała od 01.12.2007r.
Jej śmierć stała się dla nas wszystkich smutnym faktem. Nie łatwo jest żegnać się, ponieważ znaliśmy Ją dobrze. Zapisała się w naszej pamięci w sposób szczególny.
Zawsze otwarta na nowości, goniąca za wszystkim, co pozwalało wzbogacić bazę dydaktyczną szkoły, uparta i wytrwała w swych dążeniach.
Jako nauczyciel była osobą odpowiedzialną, energiczną, pomysłową i wymagającą ,ale i dającą od siebie wiele. Posiadała umiejętność nawiązywania dobrego, otwartego kontaktu z młodymi ludźmi.
Pani profesor – zawsze będziemy o Tobie pamiętać.
.
Nasz nauczyciel w ramach KOŁA FILMOWEGO zorganizował także dla chętnych uczniów i nauczycieli wyjścia do kina na specjalne pokazy filmów: „Bitwa pod Wiedniem”; „Baczyński”; „Pokłosie”; „Syberiada”; „Układ zamknięty”.
3 PIERWSZE MIEJSCA NA MAZOWSZU !!!
W dniach 26 - 28 kwietnia, w zwoleńskim Ośrodku Szkolenia i Wychowania odbyły się konkursy MWK OHP - „Sprawny w zawodzie” oraz Przeglądu Artystycznego Młodzieży. Od piątkowego popołudnia młodzież OHP z Mazowsza uczestniczyła w potyczkach zawodowych w profesjach – fryzjer oraz kucharz, a także wzięła udział w walce na artystyczne talenty. Uczniowie Zespołu Szkół nr 27 również brali w nim udział.
Pierwszego dnia, kucharze pisali testy sprawdzające ich fachową wiedzę teoretyczną, a fryzjerzy przystąpili do pierwszego etapu części praktycznej – pracy na główkach treningowych. Sobota stanowiła swoiste epicentrum konkursowe. W ramach „Sprawnego w zawodzie – fryzjer” uczestnicy pisali sprawdzian teoretyczny oraz przeszli do drugiego etapu sprawdzianu praktycznego – wykonania popisowej fryzury. Z kolei kucharze, w ramach pokazu swoich umiejętności, wykonywali autorskie dania, które następnie prezentowali i których później bronili przed komisją konkursową.
W konkursie „Sprawny w zawodzie” wśród fryzjerów na podium stanęła Katarzyna Szczuka (I miejsce). Wśród kucharzy natomiast w zwycięskiej czołówce znaleźli się: Sylwia Papis i Marlena Mikulska (I miejsce). Laureatką II Przeglądu Artystycznego Młodzieży MWK OHP została:. Anna Pajączkowska (śpiew).