Deklaracja dostępności

Nawigacja

  •  

                                                                          Wiersze ciągle żywe…

    Poezja jest niedocenionym osiągnięciem człowieka, trudno określić jej miejsce wobec dokonań nauki, medycyny, czy techniki. Pozostawia wiele wątpliwości jej rola w życiu współczesnego człowieka – młodzież  niechętnie podchodzi do czytania poezji.

    Przecząc tym faktom, w tym semestrze szkolnym postanawiamy wskrzesić poezję współczesną. Nauczycielki języka polskiego: Helena Szoka- Częścik i Agnieszka Dąbrowska zorganizowały Szkolny Konkurs Recytatorski. Udział w eliminacjach chętnie biorą uczniowie wszystkich klas. Na ten moment największą popularnością cieszą się wiersze Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta oraz niedoścignionej Wisławy Szymborskiej. Dziewczęta wybierają wiersz „Nic dwa razy” i starają się właściwie go zinterpretować.

    Konkurs nadal trwa- zapraszamy do udziału.

  •  

                            W głąb tradycji

    W tym roku zadbano o wyjątkową atmosferę przy wigilijnym stole.

    Dn. 20 grudnia ok. 13.00 rozpoczęła się Wigilia Szkolna dla nauczycieli i pracowników szkoły. Dyrektor szkoły powitał wszystkich zebranych i zaprosił do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez klasę 1 aw. Młodzież zachwyciła swoimi umiejętnościami aktorskimi. Życzenia będące w języku staropolskim wzbudziły duży aplauz publiczności. Następnie ciepłe słowa skierował do zebranych ks. Tomasz Paśko. Na zakończenie zaintonował kolędę, a z głębi sali popłynął wspólny śpiew. Całość została uwidoczniona na kamerze.

  •  

                             Czasem warto wiedzieć

    Jakie są rodzaje umów o pracę? Ile dni urlopu przysługuje pracownikowi? –te i wiele innych pytań zadają uczniowie.

    Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych uczniów organizujemy cykl zajęć o prawie pracy. Nauczyciele praktycznej nauki zawodu wpajają młodzieży podstawową wiedzę. W sposób przystępny przekazują informacje o prawach i obowiązkach młodocianych pracowników.

         

  •  

                                            O przemocy

                Przeczytać opowiadanie to najlepszy wstęp do rozmowy na trudne tematy.

    Już od kilku lat staramy się wraz z młodzieżą zastanawiać się nad aktualnymi problemami wspólnymi, ale i dzielącymi różnych ludzi. W ten sposób zapraszamy do szkoły interesujących ludzi mogących podzielić się z nami swoimi refleksjami.

    Dn. 15 listopada w czytelni szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z poetką. Wybrani uczniowie na dodatkowych zajęciach z języka polskiego mieli możliwość zapoznania się z fragmentami tekstów p. Elżbiety Olszewskiej. Młodzież z klasy 2dw i 2b aktywnie uczestniczyła w prelekcji poruszającej problematykę przemocy a granic samoobrony. W czasie spotkania uczniowie zadawali pytania w rzeczowej dyskusji. Oto wynik rozmowy:

     

    Wywiad z poetką Elżbietą Olszewską

     

    U: Dlaczego Pani wybrała akurat taki tytuł dla swojego opowiadania?

    P: „Nie, bo tak”. Mówię stanowcze nie dla przemocy.

    U: Czy tekst nawiązuje do sytuacji z Pani życia bądź życia kogoś bliskiego?

    P: Tekst nawiązuje do moich przeżyć i zdarzeń z życia bliskich

    U: Jakie znaczenie ma grafika w tym opowiadaniu?

    P: Grafika silnie nawiązuje do tematyki tekstu. Obraz oczu symbolizuje silne uczucie irytacji na widok wszechogarniającej przemocy.

    U: Czy Pani opowiadanie ma przestrzec nas czytelników przed ludźmi bezdusznymi, którzy są zagrożeniem dla człowieka?

    P: Tekst utworu ma za zdanie nakłonić nas do myślenia na temat zagrożeń, które czyhają na współczesnego człowieka.

    U: Czy to opowiadanie ma nam przekazać, że nawet w najgorszych sytuacjach, które mogą zagrozić również nam trzeba pomóc drugiej osobie?

    P: Ja jako poetka uważam, że każdy ma wolny wybór. Róże sytuacje w życiu wymuszają na człowieku odpowiednie reakcje. I to właśnie na reagowanie uwrażliwiam moich odbiorców.

    U: Czy opowiadanie mówi o tym, że można czerpać satysfakcję i radość z pomocy?

    P: Nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Uważam, że nikogo nie wolno zostawiać samemu sobie. Nawet beznadziejna sytuacja może uratować życie człowieka.

    U: Czy wystarczy wystraszyć osobę, która zadaje ból i nic z tym więcej nie robić?

    P: Bohaterka mojego utworu zapobiegła tragedii . Na jej oczach rozgrywał się dramat. Wystarczył jej mały gest by komuś pomóc. A jednak wystraszyła sprawców i mogła z czystym sumieniem wrócić do domu.

    U: Czy powinniśmy sami reagować na takie sytuacje oraz sami wymierzać sprawiedliwość?

    P: Uważam, że nie zawsze są sytuacje, w których możemy pomóc drugiej osobie. Nasza dobroć i chęci mogą się obrócić przeciwko nam.

    U: Jaki jest główny cel opisania fotografii w tak drastyczny sposób?

    P: Według mnie to nie jest drastyczny sposób, lecz realistyczny. I właśnie o realizm szczegółu jest tu uwidoczniony. Dla porównania przywołam obrazy realistyczne ukazane przez Stefana Żeromskiego w noweli pt. „Rozdzióbią nas kruki i wrony”.

    U: Co Pani chciała nam przekazać w tym opowiadaniu widząc takie sytuacje?

    P: Chciałam pokazać, że każdego z nas mogą spotkać podobne sytuacje. Wtedy człowiek zasługuje na pomoc. Nawet alkoholikom trzeba pomóc, ponieważ „pijak też człowiek”.

    U: Czy zawsze powinniśmy się kierować swoim sumieniem?

    P: Uważam, że sumienie powinno kierować życiem każdego człowieka.

    U: My będąc po wrażeniem tego opowiadania na koniec chcielibyśmy dowiedzieć się skąd Pani czerpie tematykę do swoich utworów?

    P: Temat przemocy jest wciąż aktualny i uwidoczniony przez media. Codziennie telewizja bombarduje nas nowymi informacjami opisującymi przemoc wobec kobiet, dzieci i bezbronnych ludzi. Ofiara doznająca agresji nie powinna bać się mówić otwarcie na temat sytuacji, w której się znalazła. Największą szkodę jaka może sobie zafundować to obwinianie samej siebie. Temat do moich utworów pisze samo życie. Oczywiście nie wiemy co nas może spotkać za rogiem. Piękno życia tkwi w tym, że jest nieprzewidywalne.

         

         

         

  •  

                             Pomagajmy innym

    Grudzień w Zespole Szkół Nr 27 upłynął pod hasłami różnych akcji charytatywnych. Na korytarzach pojawiły się liczne plakaty informujące o zamierzonych działaniach.

    Jedną z ważniejszych i znanych wśród młodzieży jest akcja Góra Grosza. Patronuje jej Ministerstwo Edukacji Narodowej, a organizuje Towarzystwo Nasz Dom.

    W naszej szkole mamy grono już zasłużonych wolontariuszy. Uczniowie klasy 1 DW: Małgorzata Jopek, Paulina Postek i Łukasz Stefański zebrali 102 złote 96 groszy. Akcją z ramienia Samorządu Uczniowskiego kierowali Tomasz Rurarz i Beata Ukleja.

    Inną inicjatywą zaraził wszystkich Dyrektor Szkoły Artur Jeżewski. Celem była zbiórka cukierków, która odbywała się od 3 do 7 grudnia. Każda klasa miała zebrać przynajmniej kilogram cukierków.  Następnie były one przeznaczone na spotkanie mikołajkowe dla dzieci organizowane przez Partnerstwo dla Służewca.

       

  • SZKOLNY KONKURS Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

     

     

    W listopadzie 2012 r odbył się szkolny konkurs z podstaw przedsiębiorczości  pt. - "REKLAMA SPOŁECZNA".

    Należało przedstawić plakat reklamy społecznej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a nagrody rzeczowe zostały przygotowane dla najlepszych uczniów. Organizatorem konkursu był mgr Leszek Salamoński.

    Oto wyniki:

    I miejsce zdobyła uczennica klasy 2a – Marta Zgrzywa

    II miejsce zdobyła uczennica klasy 2cw – Klaudia Soroka

    Gratulujemy !!!

     

  • SZKOLNY KONKURS O JANIE PAWLE II

     

    Z okazji Dnia Papieskiego w październiku 2012r odbył się konkurs o Janie Pawle II. Należało wykonać pracę dotyczącą tematu: „Jan Paweł II –Papież Rodziny”. Była to okazja do podkreślenia szczególnego miejsca jakie zajmowały małżeństwo i rodzina w nauczaniu ks. Karola Wojtyły, późniejszego arcybiskupa Krakowa, wreszcie Ojca Świętego. Wszyscy otrzymali dyplomy, a nagrody rzeczowe zostały przygotowane dla dwóch najlepszych uczniów. Organizatorem konkursu był mgr Leszek Salamoński

    Konkurs zakończony. Oto wyniki:

    I miejsce – Marta Penkala z klasy 2aw

    II miejsce - Marta Zgrzywa z klasy 2a

    Wszystkim uczestnikom dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy !!!!

     

  •  

    Nasze siatkarki chcą dorównać najlepszym

     

    To nie tajemnica, że od kilku lat bierzemy udział w Mokotowskiej Lidze Siatkówki Dziewcząt. Inicjatorką i niezastąpioną trenerką jest p. Gabriela Maksymowicz.

     

                Nasza grupa dziewcząt (Marta Kamać 3AW-kapitan, Ewelina Gnatowska 2CW, Klaudyna Jabłońska 2CW, Paulina Woźniakowska 2CW, Magda Migdalska 2B, Anna Zyśk 1A, Małgorzata Jopek 1DW, Monika Holz 1A, Edyta Senator 3B, Barbara Wierzchowska 1A i Marta Pękala 2AW) dn. 30.11 2012 r. rozgrywała mecze z ZS Nr 39 przy ul. Bełskiej systemem „każdy z każdym” do 20 punktów. Reprezentacja walczyła ze zmiennym szczęściem. Pierwszy mecz wygrany z LO 42 wynikiem 2:0, drugi przegrany z ZS 39.

     

                Przejście do kolejnej fazy rozgrywek otworzyło drzwi to walki z najlepszymi drużynami. Jednak taki przeciwnik to trudny orzech do zgryzienia oraz wysoko postawiona poprzeczka. Niestety pomimo dobrej dyspozycji na początku sezonu drużynie nie udało się przejść dalej. Pragniemy dodać, że już sam udział i całkiem dobra gra to wielki sukces tej reprezentacji.

     

       

       

  •   

                                  Bank od kuchni   

                                                    

                Edukacja w banku czy to możliwe? Okazuje się, że to miejsce stwarza wiele możliwości. Nastraja także do wielu pytań zwłaszcza w czasie kryzysu gospodarczego.

     

                Nauczyciel przedsiębiorczości już po raz kolejny zorganizował wyjście z młodzieżą do Banku PKO S.A. przy ulicy Wołoskiej w Warszawie. Dn. 26.11.2012 r. p. Leszek Salamoński oraz p. Karolina Golba zabrali osoby zainteresowane bankowością z klasy 2A i 3AW. Wycieczka w oddziale zaczęła się od krótkiej prezentacji nurtujących zagadnień. Przedstawiono działanie banku centralnego, banków komercyjnych, kredytów, kart debetowych. Tutaj młodzież mogła obejrzeć jak wygląda praca bankowca „od kuchni”. Uczniowie mieli także możliwość zadania nurtujących ich pytań do Dyrektora Banku.

     

       

  •  

     

    Szkolne obchody Dnia Wolności

     

             Dziewięćdziesiąt cztery lata temu naród polski wybiegł na ulicę, ciesząc się z odzyskanej

    niepodległości.

     

                Uroczysta akademia, złożenie kwiatów w miejscach pamięci narodowej, udział w XXIV Biegu Niepodległości oraz wycieczka do Palmir- tak w naszej szkole obchodzone było Święto Niepodległości.

                Do wspólnego świętowania przyłączyła się młodzież z warszawskiego 7-28 Hufca Pracy. Jednostka słynie z propagowania wśród swoich uczestników idei patriotyzmu.

     

     

                Czwartkowe szkolne uroczystości rozpoczęły pieśni patriotyczne, które wzruszyły i budziły jakąś szlachetną część naszej natury. Uczniowie klas pierwszych i drugich przedstawili nam krótką lekcję historii. W programie poetycko-muzycznym nie zabrakło słów Dyrektora szkoły- Artura Jeżewskiego. Zainteresował wszystkich słuchaczy wypowiedzią na temat współczesnego patriotyzmu. Ukoronowaniem apelu było złożenie przez przedstawicieli hufca 7-28 wiązanki kwiatów w miejscu pamięci pod pomnikiem „Poległych w czasie II wojny światowej” na cmentarzy przy ulicy Wałbrzyskiej.

     

     

                Kilku wolontariuszy z naszej szkoły wzięło także udział w Biegu Niepodległościowym. Początek imprezy odbył się punktualnie o godzinie 11.11. Biegło ok. 8700 osób, którym nieobce są wartości takie jak patriotyzm i wolontariat.

     

     

                Dwa dni po narodowym święcie uczestnicy Hufca i młodzież z klasy 2 AW wybrała się dodatkowo na wycieczkę do Muzeum Walki i Męczeństwa w Palmirach. Informacje na temat zbrodni niemieckich nazistów przekazał nauczyciel historii – Tomasz Rurarz. Uczniowie mogli zobaczyć miejsce tajnych egzekucji, głównie przedstawicieli polskiej inteligencji.

     

      

                                      

      

      

      

        

        


     

    src=

  •  

              Pamiętamy

     

              To już niemal tradycja naszej szkoły, że zawsze w okolicach Dnia Wszystkich Świętych odwiedzamy z uczniami cmentarze.

     

               Wpajamy młodemu pokoleniu, że to ważny dzień pamięci o tych, których już nie ma. Nawiedzamy z młodzieżą cmentarze, aby choć na chwilę zatrzymać się i wrócić myślami do przeszłości. A może także skłonić się ku teraźniejszości i głębiej zastanowić się nad swoim życiem. Uderza nas komercja tego święta, czerpanie z wzorów zachodnich. 

               Staramy się zawsze odwiedzić mogiły bohaterów narodowych, dzięki którym żyjemy w kraju wolnym. My nie zapominamy…

            Dn. 30 października uczennice z klasy I DW reprezentujące Samorząd Uczniowski – Małgorzata Jopek, Daria Radźko i Agnieszka Wierzbowska wraz z opiekunami p. Tomaszem Rurarzem i Wojtkiem Czyżniakiem udali się na Cmentarz przy ulicy Wałbrzyskiej.

              Tuż po „Dniu Zadumy” – 5 listopada klasa I AW – wielozawodowa wraz z wychowawcą p. Agnieszką Dąbrowską w ramach godziny wychowawczej wybrała się także na  cmentarz. Po zbiórce o godzinie 13 w ciszy i zamyśleniu podążyła w wiadomym kierunku. Nauczycielka języka polskiego opowiadała o historii cmentarza oraz przybliżyła symbolikę znicza. Przedstawiła krótki wykład, powracając aż do czasów antycznych. Przypomniała bowiem, że znicz olimpijski miał znaczenie także religijne. Stanowił część symboliczną podczas składania ofiar bogom, jak również ceremoniom pogrzebowym. Znicz od wieków był symbolem wyjątkowym, magicznym, związany był ze śmiercią, a ogień w nim palący się symbolizował życie i pamięć o bliskich.

     

     

       

  •  

    Przyjemne z pożytecznym

     

               

                Nareszcie przyszedł długo wyczekiwany odpoczynek połączony z nauką- tak  uradowani uczniowie Zespołu Szkół Nr 27 mówili o propozycji wyjazdu. Najodpowiedniejszym miejscem stała się leśniczówka Pranie.

     

                Dzięki dobrej organizacji osób odpowiedzialnych za Projekt Europejski pt. „Uczyć się aby działać” na młodzież czekało już mnóstwo atrakcji. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. To tutaj wybitny polski poeta przyjeżdżał, aby odpocząć na łonie natury. W leśniczówce powstawały następujące utwory: ”Kronika Olsztyńska”, „Rozmowa liryczna”, „Niobe” itd.

                Podróż śladami Gałczyńskiego rozpoczęła się już w autokarze, w którym ogłoszono konkurs polonistyczny. Temat nawiązywał do poezji Gałczyńskiego, która stała się inspiracją dla wielu twórców muzyki. Wybrano wiersz pt. „Pochwalone niech będą ptaki” wykorzystany przez zespół Gramnatik w piosence pt. ”Światłocień”. Prace konkursowe miały zawierać odpowiedź na pytanie: „Co ciekawego może powiedzieć Gałczyński, że Grammatik chce go śpiewać?

                Od 24-27 października zajęcia warsztatowe oraz opiekę sprawowały p. Wicedyrektor Eliza Danilczuk, p. Kinga Skolimowska- nauczycielka języka angielskiego oraz p. Edyta Dźwilewska- pracownik merytoryczno- dydaktyczny. Wspólne spacery, zajęcia sportowo-rekreacyjne upływały w przyjemnej atmosferze. Każdego wieczoru organizowano różne formy rozrywki dla młodzieży. Nie zabrakło integracyjnego ogniska oraz grupowej dyskoteki. Uczniowie wrócili wypoczęci z pięknymi wspomnieniami.

       

       

       

     

  •  

    Izrael oczami polonisty i teologa

     

         Dnia 18 października 2012 r. odbyła się lekcja otwarta dotycząca Ziemi Świętej.

     

         Zajęcia prowadzili: Agnieszka Dąbrowska i Leszek Salamoński. Zaprezentowano formę wykładu połączonego z projekcją multimedialną. Uczniowie brali czynny udział w lekcji. Na koniec rozwiązali test sprawdzający wiedzę w tym zakresie. Swoją obecnością wykład zaszczycili  Paweł Dziuba i Beata Ukleja- nauczyciele wychowania fizycznego.

     

     

             

  •  

    Międzyhufcowe rozgrywki sportowe


             12 października w Zespole Szkół Zawodowych przy ulicy Rzymowskiego w Warszawie odbyły się rozgrywki lekkoatletyczne pomiędzy uczestnikami 7-28 i 7-32 HP.

              Zawody sportowe zrealizowano w ramach programu kulturalno-oświatowego "Wybieram zdrowie - festyn sportowy." Punktualnie o 13.00 na sali gimnastycznej ZSZ stawili się gotowi do rywalizacji i gry fair play przedstawiciele z mokotowskich jednostek 7-28 i 7-32.
                Kadra hufców opracowała konkurencje sportowe, które wymagały od zawodników nie tylko umiejętności sportowych, ale również sprytu i opracowania odpowiedniej strategii działania. Celem piątkowego przedsięwzięcia było przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym wśród młodych ludzi, poprzez rozbudzanie w nich zainteresowań sportowych oraz wdrożenie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
                  Po podliczeniu punktów przez sędziów, ogłoszono wyniki. I miejsce w lekkoatletycznych rozgrywkach zajęła Paulina Postek z 7-28 HP, miejsce II - Angelika Nowak z 7-32 HP, a brązowy medal przypadł Krzysztofowi Piaseckiemu z jednostki 7-28 HP. Jednak jak podkreślili organizatorzy zawodów, wszyscy wybierający zdrowy, sportowy tryb życia, wygrywają. Dlatego też oprócz zdobywców trzech pierwszych miejsc i pozostali, biorący udział w rozgrywkach sportowych uczestnicy otrzymali za swoją aktywność nagrody rzeczowe.

       

       

  •  

    Ślubujemy Ci Szkoło

     

          I tak już od przeszło 50 lat możemy się poszczycić uczniami klas pierwszych. 

     

          Dn. 12 października punktualnie o 10. 30 rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

         To już tradycja tej szkoły, że w tym dniu także odbywa się ślubowanie klas pierwszych. Program artystyczny rozpoczął się podniosłym wejściem pocztu sztandarowego. Kolejno zabrzmiał hymn narodowy. Wystąpienie dyrektora szkoły przypomniało wszystkim echo historii. Zwrócił on uwagę słuchaczy na rolę oświaty w dzisiejszym społeczeństwie.

         Konferansjer wydał polecenie do ślubowania i w tym momencie padły pierwsze słowa tekstu przysięgi. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się recytacje dwóch wierszy. Pierwszy wykonała Kasia Bobrowska z klasy 2 B. Był to wiersz Ludwika Kerna pt.    „ Dzień nauczyciela”. Przedstawiony w dość żartobliwy sposób. Drugi utwór Juliana Tuwima pt. „Nauka” zarecytowała Paulina Szymańska z klasy 2 B.

         Nie zabrakło także życzeń dla wszystkich pracowników szkoły. Zadedykowano piękne słowa: „Dobry nauczyciel, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje”.

     

       

       

       

  •  

    Dla uczczenia pontyfikatu Jana Pawła II

     

               W październiku zawsze staramy się pamiętać o wybitnym człowieku Janie Pawle II. W związku z powyższym uczniowie występują z różnymi pożytecznymi inicjatywami.

     

                Jedną z nich jest udział w Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej pod hasłem usłysz Panie moje słowa. Dn. 13 października o godzinie 11 uczennice naszej szkoły zaprezentowały wiersze papieża. Paulina Szymańska z klasy 2B kolejny raz bierze udział w konkursach recytatorskich. Natomiast Patrycja Piekarniak z klasy 1 A i Paulina Budejko z klasy 1 CW debiutowały dla szerszej publiczności.

              Uczennice zostały wybrane przez nauczycielki języka polskiego Helenę Szokę- Częścik i Agnieszkę Dąbrowską. Próby trwały już od początku roku szkolnego. Skupiły się głównie na właściwym sposobie interpretacji poezji Jana Pawła II. 

              Opłacało się poświęcić wiele godzin na dopracowywanie szczegółów. Na wyniku nie trzeba było długo czekać, gdyż możemy się poszczycić pięknymi dyplomami.

               Kolejnym przedsięwzięciem jest szkolny konkurs organizowany przez Leszka Salamońskiego.

            Z okazji Dnia Papieskiego należy wykonać pracę dotyczącą tematu: „Jan Paweł II –Papież Rodziny”. Jest to okazja do podkreślenia szczególnego miejsca jakie zajmowały małżeństwo i rodzina w nauczaniu ks. Karola Wojtyły, późniejszego arcybiskupa Krakowa, wreszcie Ojca Świętego. Do końca października nauczyciel religii i przedsiębiorczości czeka na prezentacje multimedialne.

       

       

  • Może innym razem


         Kolejny raz w tym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół Nr 27 wzięli udział w biegach przełajowych w ramach WOM- u nad Dolinką Służewiecką.
               

                Dn. 27 września w imprezie sportowej uczestniczyli następujący uczniowie: Adam Korabik, Marek Płanecki, Robert Kowalski, Kamil Nowotka, Karol Klimkowski, Marcin Stachoń, Łukasz Papis, Sebastian Kasprzak, Małgorzata Jopek, Barbara Wierzchowska, Zdzisława Chnyluch. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na różnych dystansach. Chłopcy mieli do przebiegnięcia dystans 1500 metrów, natomiast dziewczęta- 1000 m.

                Natomiast sztafetowe biegi przełajowe odbyły się także 3 października. Tutaj zaprezentowały się następujące osoby: Marcin Stachoń, Łukasz Papis, Sebastian Kasprzak, Marcin Byrski, Adam Korabik, Mariusz Woś, Paulina Woźniakowska, Barbara Wierzchowska, Zdzisława Hnyluch, Grażyna Miszczyńska, Sharon Freites, Sylwia Kowalik, Małgorzata Jopek, Paulina Postek.

             Tym razem nie było podium, jednak zdobyte doświadczenie pozwoli wyciągnąć wnioski na przyszłość. Zgrana grupa prowadzona przez Pawła Dziubę- nauczyciela wychowania fizycznego nie traci nadziei i nadal trenuje. Wielką korzyścią jest sam udział oraz przełamywanie swoich słabości. W ten sposób zawody lekkoatletyczne stały się bardzo popularne i lubiane przez uczniów.

     

      

  •  

    Sportowcy są wśród nas

     

    To już kolejny raz uczniowie Zespołu Szkół Nr 27 uczestniczyli w biegach przełajowych w ramach Memoriału Bronisława Malinowskiego.

            

             Dzień 20 września 2012 był bardzo szczęśliwy dla naszych sportowców. Uczniowie przygotowywali się już od dłuższego czasu pod okiem Pawła Dziuby –nauczyciela wychowania fizycznego. Udowodnili, że tylko ciężką pracą wiele można zyskać. Już od samego początku na zawodach wyczuwało się niesamowitą wolę walki i chęć zwycięstwa. Uczniowie zostali nagrodzeni medalami, pamiątkowymi dyplomami oraz pucharem dla szkoły. Pierwsze miejsce w punktacji generalnej otrzymali:

    1. Stachoń Marcin klasa 2BW
    2. Adam Korabik klasa 2Cw
    3. Arkadiusz Pajek klasa 2Bw
    4. Dominik Kulig klasa 1DW
    5. Mateusz Misior klasa IBW
    6. Sebastian Kasprzak klasa 1BW
    7. Małgorzata Jopek klasa 1Dw

     

          

  •  

    Akcja na medal

               

                Dn. 24 września w naszej szkole odbyła się akcja „Sprzątanie świata”. Celem takich działań jest zwiększanie świadomości ekologicznej wśród młodzieży. Nauczeni doświadczeniem, wzorem lat ubiegłych uczniowie chętnie zabrali się do pracy.

     

              Patronem i koordynatorem akcji w Zespole Szkół nr 27 od zawsze jest nauczycielka geografii Grażyna Ostropolska.  Obecnie zaszczepiła tę pasję u nauczycielki języka polskiego Agnieszki Dąbrowskiej. Wspólnie nadzorowały działania uczniów klasy 2BW i 2A. Zaangażowanie i trud młodzieży szkolnej przeszedł najśmielsze oczekiwania. Ochotników było wielu, którzy bez chwili wahania oddali się zbiorowemu sprzątaniu śmieci wokół terenu szkoły. Oczywiście wyróżniający się uczniowie dostali pochwały od dyrektora szkoły Artura Jeżewskiego, który zawsze popiera słuszne inicjatywy. Uważa on bowiem, że „Sprzątanie świata” konsoliduje ludzi, uczy odpowiedzialności i samodzielnego działania.

     

       

  • Ku krzewieniu wartości patriotycznych

     

              Dn. 17 września 2012 r. klasa 2A wraz z Leszkiem Salamońskim – nauczycielem religii i przedsiębiorczości wzięła udział w uroczystości organizowanej przez NSZZ Solidarność Region Mazowsze przy Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

     

                  W rocznicę napaści wojsk bolszewickich na Polskę pod Pomnikiem, jak co roku spotkała się młodzież i nauczyciele z Mazowsza. Podczas spotkania uczczono pamięć wielu milionów Polaków, złożono wieńce i kwiaty, zapalono znicze. Podniosłym momentem był śpiew pieśni patriotycznych i wspólna modlitwa za Rodaków. Ta uroczystość jest swoistym apelem pamięci przypominającym drogę męczeństwa wielu ludzi.

     

       

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Nr 27
    ul. W. Rzymowskiego 38
    02-697 Warszawa
  • (22) 843-66-81 / 82 / 83
    www.zs27.edupage.org
    fb: zespolszkol27

Galeria zdjęć