Deklaracja dostępności

Nawigacja

  • 11 listopada - XXIII Bieg Niepodległości

    piątek w 93 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, został zorganizowany XXIII Bieg Niepodległości, który poprzez sportową imprezę miał być celebracją i przypomnieniem dla startujących, kibiców oraz wszystkich innych ludzi, którzy o tym biegu usłyszą, jak ważnym i wspaniałym dla nas - jako narodu - jest to święto. Gdyby nie wydarzenia, które rozegrały się 93 lata temu, dziś nie bylibyśmy niepodległym państwem i nie moglibyśmy cieszyć się z tych rzeczy jakie każdy Polak ma swobodną możliwość pielęgnować i wyrażać -  języka narodowego, obyczajów i religii.

    Tak jak było rok temu, uczniowie naszej szkoły jako wolontariusze pomagali w organizacji Biegu Niepodległości. Pracowali przy zapisywaniu uczestników w biurze zawodów, rozdawali medale i dyplomy, przyjmowali ubrania zawodników w szatniach i rozdawali napoje spragnionym uczestnikom biegu. Ramię w ramię z podopiecznymi naszej szkoły te same czynności wykonywali nauczyciele, będący ich opiekunami. W tym roku byli to Ludwika Chewińska, Tomasz Rurarz, Leszek Salamoński i Magda Szynkaruk.

     

                          

              

             

               

  • Dnia 27 października 2011r odbyła się wycieczka z klasą 1aw i 2a na Cmentarz na ul. Wałbrzyską celem posprzątania zaniedbanych grobów dzieci. Młodzież złożyła także kwiaty i zapaliła świece pod pomnikiem walczących w czasie II wojny światowej. Inicjatorami wycieczki był nauczyciel religii Leszek Salamoński oraz opiekunowie samorządu szkolnego: Ludwika Chewińska i Tomasz Rurarz.

     

              

     

  • 17 października odbyła się jednodniowa wycieczka do Kazimierza Dolnego nad Wisłą zorganizowana przez OHP. Kilkudziesięcioro uczniów pod opieką pań Magdy Szynkaruk  i Ludwiki Chewińskiej oraz panów Wojciecha Czyżniaka, Krzysztofa Potaczka i Tomasza Rurarza zwiedzało to piękne małe miasteczko. Grupa wspieła się na pobliską górę Trzech Krzyży, oglądaliśmy pozostałości zamku z XIV wieku oraz rynek z kościołami i spichlerzami z XVI wieku. Wycieczka zakończyła się miły akcentem jakim był spływ po Wiśle na pokładzie statku wycieczkowego - a pogoda była tak wyśmienita - tzn. słoneczna, że wiele zdjęć zrobionych tego dnia nie wytrzymało natężenia promieni UV i znacznie się prześwietliło. Ale nie zdjęcia są najważniejsze, ale wspomnienia tkwiące w naszej pamięci...

         

  • 13 października - do naszej szkoły w samo południe zjechali dyrektorzy i nauczyciele placówek edukacyjnych dzielnicy Mokotów, burmistrz Mokotowa Bogdan Olesiński, wiceburmistrz Krzysztof Skolimowski oraz przewodnicząca Komisji Oświaty Hanna Brózda. Wyzej wymienieni wręczyli nagrody 46 wyróżnionym nauczycyielom i dyrektorom. Nagrody dostały dwie wieloletnie pracownice naszej szkoły, przemiła psycholog Arnolda Miazga oraz równie sympatyczna nauczycielka przedsiębiorczości i opiekun praktyk w OHP Joanna Witowska. Gratulujemy !!! Na zakończenie uroczystości, uczniowie naszej szkoły wykonali krótki program artystyczny, za co zebrali gromkie brawa.

                         

     

                        

     

  • 13 paźcziernika - w naszej szkole obchodzone było święto Dnia Edukacji Narodowej - w tym dniu o godzinie 9.00 odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Dyrektor w krótkiej mowie wyjaśnił sens tej uroczystości oraz wartości jakie płyną ze wspólnego celebrowania wszelkiego rodzaju uroczystości szkolnych. Cementowanie naszych kolezeńskich relacji, podtrzymywanie więzi społecznych i patriotycznych, radość płynącą z możliwości dalszego edukowania się by lepiej sprostać przyszłości. Po zaprzysiężeniu dyrektor szkoły wręczył nagrody nauczycielom wyróżniającym się w swojej pracy, a całości dopełnił występ artystyczny z udziałem uczniów naszej szkoły.

     

            

  • Dzień Edukacji Narodowej

    9.00  Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

    12.00  Uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej - Dzielnicy Mokotów

  • 26.09.2011r. Zebranie z rodzicami kl. II i III

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

    Godz. 9.00 - klasy II i III - w salach (wykaz na parterze i pokoju nauczycielskim)

    Godz. 10.00 - klasy I - w sali gimnastycznej.

    Zapraszamy

  • Witam

    Już wakacje się kończą, więc czas pomyśleć o szkole.

    Wykaz podręczników znajduje się w zakładce Prawo Szkolne.

     

  • Wakacje.

    Życzymy wszystkim zdrowych i udanych wakacji.

    Bawcie się dobrze, ale nie zapominajcie o rozsądku.


     

  • Z OKAZJI BEATYFIKACJI - SZKOLNY KONKURS O JANIE PAWLE II

    W maju 2011r. odbył się konkurs o Janie Pawle II. Uczestnicy konkursu musieli udzielić odpowiedzi na 10 pytań testowych. Wszyscy otrzymali dyplomy, a nagrody rzeczowe zostały przygotowane dla dwóch najlepszych uczniów. Organizatorem konkursu był mgr Leszek Salamoński

    Konkurs zakończony. Oto wyniki:

    I miejsce - Łukasz Bala  z klasy 3bw

    II miejsce - Kornel Redlicki z klasy 1cw

     

    Gratulujemy !!!!

  •  

    "Ile Miłosza w Warszawie?"
    20 maja 2011r. nasza szkoła brała udział w projekcie literackim Entropia słowa, realizowanym w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Celem projektu "Ile Miłosza w Warszawie?" było ożywienie pamięci o obecności Czesława Miłosza w Warszawie, o jego życiu i twórczości oraz o warszawskich wątkach w literaturze naszego Noblisty. Tego dnia na Krakowskim Przedmieściu u bramy Uniwersytetu Warszawskiego klasa 2a wraz z opiekunem Leszkiem Salamońskim wykonywali statki z papieru, w które wkładali teksty Miłosza i rozkładali po chodniku. Uczniowie zachęcali spacerujących warszawiaków do czytania przygotowanych tekstów.

     

         

  • Spotkania z ciekawym człowiekiem

    Gdzie spotkać wyjątkowych ludzi, aby porozmawiać z nimi na interesujące tematy? Taką możliwość stwarzają uczniom naszej szkoły Spotkania z ciekawym człowiekiem. Co dwa miesiące uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w takim spotkaniu w kinie Atlantic, gdzie gościli ludzie wybitni, pracowici, pełni pasji. Są wśród nich politycy, twórcy kultury, dziennikarze, postaci znane ze szklanego ekranu i pierwszych stron gazet. W roku szkolnym 2010/2011 uczestniczyliśmy w spotkaniu z prof. Władysławem Bartoszewskim, z podróżniczką Beatą Pawlikowską, z dziennikarzem Wiktorem Niedzickim oraz z reżyserem filmowym Andrzejem Wajdą oraz reżyserem Robertem Glińskim. Pomysłodawcą wyjść kulturalnych jest nauczyciel Leszek Salamoński.

     

              

  • XXI Bieg Konstytucji 3 - go Maja

     

    3 maja przy stadionie Legii miał miejsce XXI Bieg Konstytucji 3 - go Maja na dystansie 5 kilometrów. Ta cykliczna sportowa impreza masowa po raz kolejny przypomina nam o tym doniosłym wydażeniu, jakim było nadanie Rzeczpospolitej konstytucji. W tym roku była to już 220 rocznica. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami - Ludwiką Chewińską i Tomaszem Rurarzem - jako wolontariusze pomagali przy przebiegu imprezy. Pomimo fatalnej pogody - każdy to na długo zapamięta, zimno, deszcz po południu i śnieg w nocy surprise !!! - można się było ogrzać przy grillu oraz zjeść ciepłą kiełbaskę jako remedium na chłód. Kiedy na metę zaczęli wbiegać zawodnicy, atmosfera stała się naprawdę gorąca. Na mecie rozdawaliśmy medale, spragnionym zawodnikom podawaliśmy napoje, wszystkim chętnym dawaliśmy ulotki informacyjne. Oby tak dalej i do następnego razu smiley .

  •  

      

      

      

  • SUKCES SPORTOWY

    02.04.2011

     

         

      fot. A. Gajda                                                          fot. A. Gajda

     

  • Brawo!!!

    SEBASTIAN PRUSAK (3A)

    DRUGIM V-CE MISTRZEM MOKOTOWA

    W TENISIE STOŁOWYM W ROKU 2010/2011

  • 10 kwietnia w pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej, w Alei Niepodległości 163 gdzie mieszkał ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, odbyła się uroczystość i złożenie kwiatów. Naszą szkołę reprezentował samorząd uczniowski w składzie Marieta Szymczyk z klasy 3 A i Kamil Malczyk z klasy 1 CW pod opieką pedagoga szkolnego pani mgr Magdy Szynkaruk oraz opiekuna samorządu mgr Tomasza Rurarza.

      

  • 7 kwietnia odbyła się wycieczka wszystkich uczniów naszej szkoły na cmentarz wojskowy Powązki, gdzie m.in. uczczono pamięć osób, które zginęły w katastrofie prezydenckiego Tu-154 w Smoleńsku.

      

  • NAGRODY W  X EDYCJI  KONKURSU  "KATYŃ - PRAWDA I PAMIĘĆ" ZOSTAŁY ROZDANE.
     

    W mokotowskim Domu Kultury na ul. Puławskiej 97 z rąk zastępcy burmistrza Mokotowa Krzysztofa Skolimowskiego oraz przewodniczącej Komisji międzyzakładowej NSZZ Solidarność wręczone zostały nagrody na ręce zwycięzców - Kornela Redlickiego i Konrada Strzęciwilka z klasy 1 CW.  Wyróżniona została również praca Patryka Karalucha z klasy 1 BW. Nagroda nie ominęła również nauczyciela historii - mgr Tomasza Rurarza. Wszystkiemu przypatrywał się i dokumentował fotograficznie dyrektor szkoły mgr Artur Jeżewski.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Nr 27
    ul. W. Rzymowskiego 38
    02-697 Warszawa
  • (22) 843-66-81 / 82 / 83
    www.zs27.edupage.org
    fb: zespolszkol27

Galeria zdjęć