EGZAMINY POPRAWKOWE Z KURSÓW ZAWODOWYCH
Zespół Szkół nr 34 im. Mieszka I, ul. Piotra Wysockiego 51
28.08.2023r. – PONIEDZIAŁEK
GODZ. 9.00
PRZEDMIOT – Organizowanie sprzedaży towarów
PRZEDMIOT – Właściwości towarów
PRZEDMIOT – Techniki i technologie fryzjerskie
PRZEDMIOT – Higiena zawodowa i organizacja
29.08.2023r. - WTOREK
GODZ. 9.00
PRZEDMIOT – Obsługa klientów
PRZEDMIOT – Materiały fryzjerskie
Zespół Szkół Nr 33, ul. Targowa 86
28.08.2023R. – PONIEDZIAŁEK
GODZ. 10.00
PRZEDMIOT – Pomiary elektryczne
PRZEDMIOT – Podstawy elektrotechniki i elektroniki
PRZEDMIOT – Montaż maszyn i urządzeń elektrycznych
29.08.2023r. – WTOREK
GODZ. 10.00
PRZEDMIOT – Podstawy elektrotechniki i elektroniki
PRZEDMIOT – Montaż maszyn i urządzeń elektrycznych
Egzaminy poprawkowe dla uczniów, którzy otrzymali roczne oceny niedostateczne odbędą się według następującego harmonogramu:
28.08.2023 ( poniedziałek ) – godz. 8.00
( matematyka, informatyka, technologia fryzjerska )
ZAJĘCIA PRAKTYCZNE: do 25.08.2023 do godz. 12.00 – uczniowie mają złożyć dokumenty potwierdzające godzinowe odpracowanie zajęć u pracodawcy.
Uczniowie, którzy otrzymali oceny niedostateczne z kursów zawodowych o terminie egzaminów będą informowani telefonicznie przez wychowawców.
dyr. ZS 27
Od 2 do 29 czerwca 2023 r. odbywały się egzaminy zawodowe dla klas III. Egzamin zawodowy składał się z części pisemnej oraz części praktycznej. Test składał się z 40 zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna była prawidłowa. Na rozwiązanie testu było 60 minut.
Podstawą zdania egzaminu jest otrzymanie - z etapu pisemnego - co najmniej 50 proc. punktów możliwych do uzyskania. Natomiast z części praktycznej - 75 proc. punktów możliwych do uzyskania. Liczymy, że wszyscy zdadzą, ale na wyniki trzeba poczekać do 31 sierpnia 2023 r. Po zdaniu egzaminu Okręgowa Komisja Egzaminacyjna wystawia certyfikaty kwalifikacji zawodowych oraz dyplomy zawodowe do wykonywania zawodu. Będzie można je odbierać w szkole po 8 września 2023 r.
Kierownik Szkolenia Praktycznego – Leszek Salamoński
Od kwietnia do końca maja 2023 r. niektórzy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym projekcie edukacyjnym- Tak różni, ale zjednoczeni, poznawanie historii i kultur innych krajów. Projekt był współorganizowany z III Liceum Ogólnokształcącym im. K.C. Norwida w Kielcach. Naszą placówkę reprezentowało troje uczniów: Fatmata Jalloh z klasy 3Cw, Oleksandra Hlovatska z klasy 3A oraz Khann Nguyen z klasy 1Fw. Zadanie uczniów polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej na temat historii oraz zwyczajów kulturalnych z kraju, z którego pochodzą. Następnie poprzez portal Teams przedstawienie wyników swojej pracy uczniom z kieleckiego liceum. Troje naszych uczniów przygotowało wystąpienie na temat Sierra Leone, Ukrainy oraz Wietnamu. Koordynacją prac uczniów zajmowali się mgr Artur Bąk z ZS nr 27 w Warszawie oraz Pani mgr Agnieszka Danielewska z III LO w Kielcach. Prezentację były wykonane bardzo profesjonalnie, a uczniowie naszej placówki wykazali się ogromną wiedzą na temat swoich Ojczyzn, ponadto chętnie odpowiadali na pytania licealistów. Zarówno dla trójki uczniów ZS nr 27 oraz dla kieleckich licealistów projekt stanowił cenne źródło informacji na temat innych krajów ich historii oraz obyczajów, a co najważniejsze był doskonałą lekcją tolerancji.
Artur Bąk - nauczyciel historii
Warszawa, 23 czerwca 2023 roku
Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele, Drodzy Uczniowie i Rodzice,
rok szkolny 2022/2023 był dla polskiej oświaty czasem szczególnym. Nie tylko ze względu na istotne zmiany systemowe, ale także z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.
Niebywała wiedza, ciekawość, pasja, odwaga, kreatywność i pracowitość – pozwoliły temu genialnemu astronomowi przekroczyć granice niemożliwego. Wiekopomne dzieło autora teorii heliocentrycznej i przyświecające mu ideały, a przede wszystkim budząca szacunek wszechstronność zainteresowań oraz osiągnięć naukowych, są dla nas inspiracją do tworzenia polskim uczniom odpowiednich warunków do wzmacniania tkwiącego w nich ogromnego potencjału.
Dlatego też budujemy szkołę przyszłości już dziś. Oprócz rekordowych nakładów na rozbudowę infrastruktury kontynuujemy największą w historii inwestycję w edukację. Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości mogliśmy wyposażyć wszystkie polskie szkoły w nowoczesny sprzęt do prowadzenia atrakcyjnych zajęć dydaktycznych. W mniejszych miejscowościach w całej Polsce otwieramy kolejne Małe Centra Nauki SOWA. Stawiamy na kształcenie kompetencji przyszłości, takich jak współpraca, krytyczne myślenie, kreatywność czy komunikacja. Promujemy naukę programowania i robotyki, wyrównujemy dostęp do nowoczesnych technologii. Trwa renesans rozwoju kształcenia umiejętności praktycznych także tych zawodowych, branżowych. Wkrótce w całej Polsce powstanie 120 Branżowych Centrów Umiejętności, łączących szkoły, przedstawicieli branż i uczelni, by skutecznie odpowiadać na potrzeby rynku pracy przyszłości, jak również teraźniejszości. Wprowadzamy innowacyjny przedmiot biznes i zarządzanie, by umożliwić uczniom swobodne poruszanie się oraz wykorzystanie w świecie ekonomii czy marketingu przedsiębiorczości i kreatywności, które charakteryzują polską młodzież. Jestem przekonany, że realizowane przez nas przedsięwzięcia to doskonały sposób na rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych dla funkcjonowania w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.
Współczesna szkoła nie może się jednak obyć bez solidnej podstawy, jaką niewątpliwie jest znajomość tradycji i historii naszego kraju. Z całego serca dziękuję nauczycielom gotowym wspólnie z MEiN zmieniać oblicze polskiej edukacji. To od Państwa codziennej pracy i zaangażowania zależy jakość edukacji. Doceniam, że z tak dużym zainteresowaniem korzystają Państwo z programu Poznaj Polskę. Razem stwarzamy dzieciom i młodzieży szansę na bezpośredni kontakt z miejscami, które trwale zapisały się w dziejach Rzeczypospolitej i wzmacniamy poczucie przynależności do małych ojczyzn. Dbamy o przygotowanie ludzi młodych do odpowiedzialnego udziału w życiu publicznym, o formowanie dojrzałych, a nadto świadomych postaw również poprzez – wprowadzony we wrześniu 2022 roku – przedmiot historia i teraźniejszość. Wychodzimy naprzeciw trendom edukacyjnym, organizując pokazy z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości.
I tak oto uczniowie nie tylko ugruntowują swoją wiedzę szkolną, lecz także doświadczają historii, przenosząc się do przeszłości. Jestem pewien, że pozostaje ona źródłem niezbywalnych wartości takich jak patriotyzm, tożsamość czy wspólnota narodowa.
Równocześnie jednym z naszych priorytetów jest troska o kondycję psychiczną i fizyczną dzieci i młodzieży. Stąd też zwiększenie dostępności specjalistów – psychologów, pedagogów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i pedagogów specjalnych – w każdej polskiej szkole. Niezwykle ważna jest aktywność fizyczna i zdrowy styl życia. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się programy WF z AWF, czy Junior-Edu-Żywienie. Jest mi z tego powodu bardzo miło i za tę współpracę oraz Państwa proaktywną postawę serdecznie dziękuję. Nasze wspólne działania przynoszą znakomite efekty, dlatego będziemy kontynuować te nadzwyczajne, o niespotykanej dotąd skali, inwestycje w przedsięwzięcia mające na celu poprawę kondycji psychicznej i fizycznej uczniów.
Drodzy Uczniowie, Mikołaj Kopernik, patron 2023 roku, twierdził, że „(…) dążeniem uczonego, o ile tylko ludzkiemu rozumowi pozwala na to Bóg, jest szukanie we wszystkim prawdy”. Wartość, którą wskazał ten wielki Polak, nie jest jednakże celem wyłącznie wybitnych naukowców. To najlepsza z dróg zdobywania wiedzy o otaczającej rzeczywistości, jak i o sobie samym. Z całego serca życzę Wam, by nadchodzące wakacje – ale też dalsze etapy edukacji – stały się zachętą do pogłębiania zainteresowań, wzmacniania talentów i realizacji marzeń, a przede wszystkim sprzyjały odkrywaniu piękna świata.
Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy, dziękuję za wzorowe pełnienie misji, jaką bezsprzecznie jest kształcenie kolejnych pokoleń ludzi młodych. Pozostaję pod wrażeniem Państwa zaangażowania nie tylko w przekazywanie wiedzy czy zapewnianie uczniom codziennej i, rozumianej możliwie szeroko, opieki, lecz także gotowości do wychodzenia naprzeciw wyzwaniom współczesnej edukacji. Serdeczne podziękowania kieruję do Rodziców, którzy we wszystkich ważnych chwilach towarzyszą swoim pociechom, wspierając je i zachęcając do nieustannego rozwoju. Państwa postawa – zwłaszcza zaś wkład w wychowanie dojrzałych członków społeczeństwa – zasługuje na słowa szczególnego wyróżnienia.
Wszystkim Państwu życzę wielu osiągnięć w podejmowanych działaniach, wspaniałych, bezpiecznych wakacji, jak również wszelkiej pomyślności.
Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Dnia 23.06.2023r. serdecznie zapraszamy na zakończenie roku szkolnego
godz. 8.00 klasy promocyjne - drugie, godz. 9.00 klasy promocyjne - pierwsze
w salach (wykaz będzie wywieszony na parterze)
godz. 10.30 klasy kończące - w sali gimnastycznej.
klasa 1Dw o godz. 11.30 zgodnie z ustaleniami z wychowawcą, p. A. Bąkiem
klasa 1BW o godz. 9.00 - klasa 2AW o godz. 9.30 zgodnie z ustaleniami z wychowawcą, p. A.Jabłońską
Międzyklasowe Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej halowej dobiegły końca. Po zaciętym finale, triumfatorem rozgrywek okazała się klasa 2KW.
Należy zaznaczyć, że w tym roku szkolnym w rozgrywkach wzięło udział sześć drużyn klasowych, które zostały podzielone na dwie grupy. Mecze, które rozgrywane były systemem każdy z każdym, wyłoniły dwie pary półfinałowe w związku z czym, naprzeciwko siebie stanęły ekipy: 1DW i 2AW oraz 2KW i 3AW. Po emocjonujących i widowiskowych bojach w walce o mistrzostwo, skonfrontowały się zespoły 1DW i 2KW. Stojąca na wysokim poziomie sportowym potyczka, już w podstawowym czasie, wyłoniła zwycięzcę tegorocznej edycji rozgrywek. Pozostaje pogratulować mistrzom tj. uczniom klasy 2KW oraz podziękować wszystkm zawodnikom za zaangażowanie i determinację.
Nauczyciel wf: Paweł Dziuba
Bardzo miło nam poinformować, że Pan Artur Jeżewski dotychczasowy Dyrektor zs27 po wcześniejszym uzyskaniu wyróżniającej oceny pracy, w dniu 05.06.2023r. uzyskał pozytywną opinię i akceptację Komisji Konkursowej na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół nr 27 na następną kadencję.
Gratulujemy.
Pracownicy ZS 27
W tym roku szkolnym po czasach pandemii udało się naszej młodzieży wziąć udział w kilku konkursach pozaszkolnych. Mistrzostwa fotograficzne to już niemal nasza specjalność.
Zaczęliśmy od dzielnicowego konkursu pt. "Moje ulubione drzewo na Mokotowie". Uczestnicy mieli za zadanie przesłać jedno zdjęcie drzewa znajdującego się na terenie Dzielnicy Mokotów. Wysłaliśmy aż 4 prace uczniów. Najlepsza okazała się Martyna Sicińska, która zdobyła III miejsce.
W styczniu Polski Komitet Olimpijski ogłosił konkurs fotografii sportowej pt. "Mistrzowie". Udało się utrwalić piękno sportu na dwóch fotografiach. Tutaj otrzymaliśmy tylko dyplomy pamiątkowe za udział.
Trzecią i zarazem ostatnią formą współzawodnictwa był konkurs literacki w ramach Festiwalu Młodzi Artyści Mokotowa- Mam to! Temat prac zaskoczył wszystkich, gdyż dotyczył listu do autorki ulubionej książki. Wielkim zaskoczeniem było wyróżnienie dla Dominiki Szostak za list do Katarzyny Barlińskiej. Opiekunem młodzieży była Pani Agnieszka Jabłońska, która przekonała ich, że mogą- bez kompleksów i obaw- mierzyć się i wygrywać z najlepszymi.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów.
Agnieszka Jabłońska-nauczyciel języka polskiego
1 czerwca 2023 roku, z okazji Dnia Dziecka, odbyła się w naszej szkole wyjątkowa impreza sportowa. Wydarzenie było w pełni poświęcone radosnemu duchowi rywalizacji i aktywności fizycznej.
Uczniowie z ochotą wzięli udział w różnorodnych konkurencjach sportowych, które dostarczyły wiele zabawy i emocji.
Pierwszą konkurencją, która rozpoczęła wydarzenie było przeciąganie liny. Drużyny złożone z chłopców i dziewczyn stanęły naprzeciwko siebie trzymając mocno linę, starając się przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wielu dawało z siebie wszystko, angażując się w rywalizację i zachęcając swoje drużyny do jeszcze większego wysiłku.
Kolejnym wyzwaniem było ściganie się na materacach. Uczniowie zostali podzieleni na 3 drużyny. Konkurencję wygrywała drużyna, która jako pierwsza dostała się na koniec sali, stając wyłącznie na materacach, nie mogąc dotknąć parkietu żadną częścią ciała. W tej zabawie najbardziej jednak doceniana była pomysłowość przedostania się na drugą stronę.
Po wyścigu na materacach przyszedł czas na siatkówkę. Uczniowie zostali podzieleni na trzy drużyny. Jakie było zaskoczenie wszystkich, gdy na boisku pojawiła się duża, pomarańczowa piłka gimnastyczna. Po paru minutach gry zawodnicy przyzwyczaili się do zupełnie innej piłki, wykonując świetne zagrywki, bloki i ataki. Kibice z zapartym tchem śledzili ruch piłki, a każdy zdobyty punkt wywoływał ogromne okrzyki radości. Całej imprezie towarzyszyła muzyka a na uczestników świetnej zabawy czekał słodki poczęstunek.
Obchody Dnia Dziecka na sportowo były niewątpliwie miłym wydarzeniem. Uczniowie mieli szansę aktywnie spędzić ten wyjątkowy dzień. Nad przebiegiem rozgrywek sportowych w duchu fair-play czuwał zespł nauczycieli wf.
Nauczycielka wf- Milena Olasek
31 maja na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, wolontariuszem w Fundacji Ambulans Serca – Karetka dla bezdomnych.
Zorganizowane przez mokotowski hufiec pracy 7 – 32 przedsięwzięcie, miało głównie na celu przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i odpowiedzialnego wypoczynku w trakcie wakacji.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda wnętrze karetki pogotowia oraz wysłuchać informacji na temat procedur i zasad udzielania pierwszej pomocy, m.in.: w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc, czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką.
Mamy nadzieję, że podczas tego spotkania młodzi ludzie nauczyli się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
Krzysztof Potaczek Wojciech Czyżniak
Dnia 27 lutego 2023 roku rozpoczęły się w naszej szkole długo oczekiwane zawody w siatkówkę. Wzięło w nich udział osiem drużyn reprezentujących różne klasy.
W trakcie rozgrywek odbyło się wiele emocjonujących meczów, które dostarczyły chwil radości i napięcia dla zawodników oraz kibiców. Każda drużyna starała się wykorzystać swoje siły, strategie i umiejętności, aby zdobyć przewagę nad przeciwnikami.
Mecze rozgrywane były przez 3 miesiące, a na boisku można było zobaczyć wiele świetnych zagrywek, bloków i skutecznych ataków. Zawodnicy wykazywali się nie tylko techniką, ale także zespołowym duchem walki i zasadami fair play.
22 maja 2023 roku po zaciętej rywalizacji nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Zespół reprezentujący klasę 1DW zdobył pierwsze miejsce, prezentując doskonałą grę i skuteczne akcje. Drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 3CW, a trzecie miejsce przypadło ekipie z klasy 2KW.
Zawody w siatkówkę przyniosły nie tylko sportową rywalizację, ale także integrację między uczniami różnych klas. Wydarzenie to z pewnością wpłynęło na rozwijanie umiejętności zespołowych, determinacji i sportowego ducha wśród uczestników.
Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników, zawody w siatkówkę były niezapomnianym wydarzeniem. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim drużynom za świetną grę i sportowe podejście. Oczekujemy kolejnych sportowych rywalizacji w przyszłości!
Nauczycielka wf- Milena Olasek
Na początku listopada 2022 roku pani Milena Olasek wraz ze swoja klasą 1EW, przystąpiła do ogólnopolskiego programu o nazwie „ Godziny Wychowawcze ze Światem”, organizowanym prze Polską Akcję Humanitarną (PAH)
Celem programu było zwiększenie świadomości uczniów na temat problemów, z jakimi borykają się ludzie na całym świecie, oraz promowanie wartości takich jak solidarność i empatia.
W trakcie programu odbyły się różnorodne prezentacje i dyskusje, które miały na celu ukazać uczniom różnorodność sytuacji życiowych ludzi z różnych regionów globu.
Tematyka poruszana podczas programu obejmowała takie zagadnienia jak bieda i głód, edukacja, ochrona środowiska, prawa człowieka oraz sytuacja uchodźców. Uczniowie mieli okazję wysłuchać prezentacji ekspertów z PAH oraz wolontariuszy, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z pracy na rzecz pomocy humanitarnej.
Podczas godzin z wychowawcą uczniowie zostali zachęceni do aktywnego udziału i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na trudne tematy. Dyskusje były owocne i inspirujące, prowadząc do refleksji nad własnymi postawami i możliwościami angażowania się w pomoc innym.
Program "Godzina wychowawcza ze Światem" był nie tylko okazją do zdobycia nowej wiedzy, ale również do rozwijania empatii i rozumienia potrzeb innych ludzi. Uczniowie mieli szansę spojrzeć poza własne ograniczenia i zobaczyć, jak ważne jest wspieranie innych oraz podejmowanie działań na rzecz zmiany niepokojących realiów.
Dzięki zaangażowaniu uczniów "Godzina wychowawcza ze Światem" była cennym doświadczeniem, które przyczyniło się do zwiększenia świadomości społecznej i kształtowania postaw prospołecznych. Mamy nadzieję, że takie programy będą kontynuowane, aby edukować i inspirować młode pokolenie do działania na rzecz innych.
Wychowawczyni klasy 1EW- Milena Olasek
W dniu 15 maja o godzinie 12.00 uczestniczyliśmy w uroczystym wręczeniu nagród dla uczestników konkursu literackiego, opiekunów literackich i dyrektorów w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr XXX! Przy ul. Tynieckiej. Uczennica z klasy 2AW Dominika Szostak dostała wyróżnienie za swój list do ulubionej pisarki. Uroczystość odbyła się w kameralnym gronie Jury. To był bardzo radosny dzień. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Następne konkursy już we wrześniu!
Agnieszka Jabłońska-nauczyciel języka polskiego
Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 27 oraz grono pedagogiczne serdecznie zapraszają na zebranie z Rodzicami, które odbędzie się 29.05.2023roku (poniedziałek).
Zebrania rodziców z wychowawcami klas odbędą się o godz. 17.30 i 18.30 zgodnie z harmonogramem wywieszonym na tablicy informacyjnej w holu głównym.
Pozostali nauczyciele uczący w Zespole Szkół Nr 27, od godz. 17.00 oczekują na Państwa w pokoju nauczycielskim.
Serdecznie zapraszamy!!!
10 maja 2023 r. p. Artur Bąk- nauczyciel historii, przeprowadził lekcję pokazową dotyczącą Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na zajęciach gościły m.in. p. wicedyrektor Eliza Danilczuk, p. Anna Siedlecka- nauczyciel bibliotekarz oraz historyk oraz p. Kinga Grabiec- nauczyciel j. angielskiego.
P. Artur Bąk wykorzystał szereg nowoczesnych środków i materiałów dydaktycznych np. filmy edukacyjne z platformy You Tube, „żywy obraz”, ze strony Muzeum Narodowego w Warszawie. W lekcji uczestniczyła grupa uczniów z klasy 2A, 3A oraz 1Cw. Młodzież aktywnie brała udział w dyskusji oraz ćwiczeniach i zadaniach przygotowanych przez nauczyciela. Zaangażowanie uczniów oraz sposób prowadzenia lekcji przez p. Artura Bąka sprawiło, że zajęcia były ciekawe, zajmujące, wykraczające poza utarte schematy dydaktyczne.
Nauczyciel historii - Artur Bąk
Akcja informacyjna i popularyzującyjna szczepień profilaktycznych w szczególności skierowanej do dzieci w wieku szkolnym, w tym dzieci uchodźców z Ukrainy w szczególności skierowanej do dzieci w wieku szkolnym, w tym dzieci uchodźców z Ukrainy.
Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że zgodnie z Rekomendacjami Wojewody Mazowieckiego z posiedzenia Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z dnia 23 marca 2023 r. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie została ujęta w punkcie nr 6, jako instytucja odpowiedzialna, za przeprowadzenie akcji informacyjnej i popularyzującej wykonanie szczepień profilaktycznych w szczególności skierowanej do dzieci w wieku szkolnym, w tym dzieci uchodźców z Ukrainy.
W związku z powyższym udostępniam poniżej materiały - broszury na temat szczepień ochronnych:
A4___covid-19_pl_(003).pdf
A4___krztusiec_pl.pdf
A4___odra_pl.pdf
A4___polio_pl.pdf
A4___wzw_salmonella_pl.pdf
A4___covid-19_ua.pdf
A4___krztusiec_ua.pdf
A4___odra_ua.pdf
A4___polio_ua.pdf
A4___wzw_salmonella_ua.pdf
Bezpieczenstwo-szczepionek-A4_druk(1).pdf
Kontrola-szczepionek-EIW2019(1).pdf
szczepienia-ulotka-dl-ok-OK(1).pdf
szczepienia-ulotka-krztusiec-ok-2(1).pdf
szczepienia-ulotka-niepozadane-odczyny-ok(1).pdf
szczepienia-ulotka-odra-ok(1).pdf
szczepienia-ulotka-pneumokoki_ok(1).pdf
ulotka_szczepienia_oddzialy_poloz__nicze_PL(1).pdf
Leaflet-Pl-editable-UA-10.pptx
UA-bezpieczenstwo-szczepionek.pdf
UA-Kontrola-szczepionek.pdf
UA-ulotka-informacje.pdf
UA-ulotka-KRZTUSIEC.pdf
UA-ulotka-NOP.pdf
UA-ulotka-ODRA.pdf
UA-ulotka-PNEUMOKOKI.pdf
UA-ulotka-z-kalendarzem.pdf
ulotka_szczepienia_oddzialy_poloz__nicze__UA.pdf
WSSE_w_Warszawie_Ulotka_szczepienia_skierowana_do_rodzicow_polskich.pdf
WSSE_w_Warszawie_Ulotka_szczepienia_skierowana_do_rodzicow_z_Ukrainy.pdf
dyr zs27
25 i 28 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w rozgrywkach piłki nożnej chłopców w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
Turniej został podzielony na dwie fazy, grupową oraz pucharową.
Nasi uczniowie w pierwszym etapie zawodów rozegrali dwa mecze, remisując 2:2 z Liceum Ogólnokształcącym Nr X Im. Królowej Jadwigi oraz pokonując Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22. Tym samym, nasza reprezentacja awansowała do fazy pucharowej, w której po zaciętym pojedynku uległa XXVIII Liceum Ogólnokształcącemu im. Jana Kochanowskiego.
Pomimo odpadnięcia z turnieju nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, godnie reprezentując naszą szkołę.
Nauczyciel WF - Paweł Dziuba
Aby zachęcić młodzież do nauki zawodu PIEKARZA – 30.04.2023 r. pedagog szkolny p. Magdalena Juszczyk wraz z kierownikiem szkolenia praktycznego – p. Leszkiem Salamońskim uczestniczyli w warsztatach w Żywym Muzeum Obwarzanka. Muzeum powstało z miłości do Krakowa, jego tradycji i dziedzictwa. Przekazuje w interaktywny sposób porcję wiedzy na temat najsmaczniejszego symbolu miasta Krakowa i jego ponad 600-letniej tradycji. Wizyta to warsztaty, podczas których poza częścią teoretyczną, odbywa się część praktyczna, a każdy z uczestników robi własnego obwarzanka. Pracownicy Muzeum go obwarzają i pieką, a goście opuszczają warsztaty z chrupiącą i pachnącą pamiątką oraz dyplomem czeladnika obwarzankowego.
Kierownik Szkolenia Praktycznego - Leszek Salamoński
UWAGA:
4,5 i 8 maja 2023r w związku z maturami - te dni są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych,
natomiast zajęcia praktyczne odbywają się bez zmian.
Dyrekcja ZS 27