Nawigacja

Nawigacja

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI - 31.05.2021 (poniedziałek) - przekazanie informacji o proponowanych ocenach rocznych

    Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 27 oraz grono pedagogiczne serdecznie zapraszają na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 31.05.2021 roku (poniedziałek)

    Zebrania klas odbędą się o godz. 17.30 i 18.30 zgodnie z harmonogramem wywieszonym na tablicy informacyjnej w holu głównym.

    (godziny zebrań ustalają wychowawcy klas)

     

    Serdecznie zapraszamy!!!

  • Ruszają szczepienia dla nastolatków – rozpoczęła się rejestracja młodzieży w wieku 16 i 17 lat

    Ruszają szczepienia dla nastolatków – rozpoczęła się rejestracja młodzieży w wieku 16 i 17 lat

    Od poniedziałku, 17 maja, rusza rejestracja na szczepienia dla młodzieży w wieku 16 i 17 lat. Tego dnia e-skierowania będą wystawione osobom, które do 17 maja 2021 r. skończyły 16 lat oraz wszystkim nastolatkom z rocznika 2004. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w nadchodzących tygodniach, otrzyma e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku życia. E-skierowania dla tego rocznika będą wystawiane raz w tygodniu – w poniedziałki. Dzięki uruchomieniu szczepień dla osób niepełnoletnich osoby z rocznika 2003 nie muszą już czekać z rejestracją do dnia ukończenia 18 lat. Od poniedziałku wszystkie osoby z rocznika 2003 będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19.

    Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia młodzieży w wieku 16 i 17 lat

    Już 17 maja, zostanie otwarta rejestracja dla osób powyżej 16. roku życia. Oznacza to, że w poniedziałek e-skierowania zostały wystawione osobom, które do 17 maja 2021 r. skończyły 16 lat oraz wszystkim osobom z rocznika 2004.

    Co z osobami z rocznika 2005, które 16 lat skończą dopiero w nadchodzących tygodniach? E-skierowania będą wystawiane wraz z ukończeniem 16 lat – raz w tygodniu, w poniedziałki. Jeśli więc 16. urodziny będziesz obchodził np. 19 maja, to Twoje e-skierowanie będzie wystawione w poniedziałek, 24 maja. Wtedy też będziesz mógł zapisać się na termin i godzinę szczepienia przeciw COVID-19.

    Dzięki uruchomieniu szczepień dla osób niepełnoletnich, osoby z rocznika 2003 nie muszą już czekać z rejestracją do dnia ukończenia 18 lat. Od poniedziałku wszystkie osoby z rocznika 2003 będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19.

    Proces szczepień młodzieży – kwestionariusz i zgoda opiekuna

    16- i 17-latkowie przed przystąpieniem do szczepienia muszą wypełnić formularz – Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Możesz to zrobić w domu – kwestionariusz jest dostępny do pobrania i wydruku tutaj. Zachęcamy do tego rozwiązania! Wcześniej uzupełniony i podpisany kwestionariusz oraz zgoda, to brak konieczności obecności rodzica podczas szczepienia.

    Ważne! Kwestionariusz wypełnia zarówno osoba szczepiona, jak i rodzic lub opiekun prawny nastolatka.

    Jeśli do Punktu Szczepień przyjdziesz bez wypełnionego formularza – dostaniesz go do wypełnienia w placówce. W takiej sytuacji osoba niepełnoletnia musi przyjść na szczepienie z rodzicem lub opiekunem prawnym, który wyraża zgodę na zaszczepienie.

    Rejestracja na szczepienie

    W jaki sposób szybko zapisać się na termin szczepienia? Masz cztery możliwości:

    • Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

    Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

    Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie – jeśli podałeś numer telefonu – otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

    Rejestracja przez Internet jest jeszcze prostsza! Teraz nie musisz mieć już Profilu Zaufanego. Wystarczy, że wpiszesz swój numer PESEL, nazwisko i numer telefonu.

    Ważne! Szybka ścieżka rejestracji bez Profilu Zaufanego służy tylko do umawiania terminu szczepienia – nie możesz go jednak w ten sposób zmienić lub anulować.

    Podczas rejestracji przez Internet, system zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

    Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

    • Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

    Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

    W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

    • Wyślij SMS na numer 880 333 333 o treści: SzczepimySie

    Wysyłając SMS na numer 880 333 333 połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

    Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

  • Szanowni Rodzice i Uczniowie.

    Szanowni Rodzice i Uczniowie.

    Zgodnie z Rozporządzeniem MEiN z dn.29.04.2021r., w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek  systemu oświaty...(Dz.U. z 2021r.,poz.824); od 17 maja, uczniowie będą się uczyć w systemie hybrydowym.

     

    W naszej szkole będzie to wyglądać w sposób następujący :

    klasa 1A uczy się w szkole w poniedziałek, wtorek i piątek,

    klasy 1Aw, 1Bw, 1Cw, 2Kw uczą się w szkole w poniedziałek i wtorek,

    klasy 1Mw, 2Kwg, 3Bw uczą się w szkole w poniedziałek i środę,

    klasa 3Aw uczy się w szkole w poniedziałek, środę i czwartek (grupa fryzjerska),

    klasy 2Bwg, 2Cwg uczą się w szkole we wtorek i czwartek,

    klasy 2A i 2Ag uczą się w szkole we wtorek, środę i piątek,

    klasa 2Awg uczy się w szkole we wtorek i środę,

    klasa 2Cw uczy się w szkole w środę i piątek,

    klasa 3Mw uczy się w szkole w środę i czwartek,

    klasy 2Aw, 2Bw i 3Cw uczą się w szkole w czwartek i piątek.

    Plan lekcji znajduje się na stronie szkoły: www.zs27.edupage.org

    W pozostałe dni uczniowie mają praktyki u pracodawców.

    Wspólnie z nauczycielami, opracowaliśmy Plan wspierania powrotu uczniów do szkoły. Zostanie on przedstawiony uczniom przez wychowawcę. Naszym celem jest zminimalizowanie lęku młodzieży przed powrotem do szkoły.

                                                                                                                    dyrektor zs27

  • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

    Jesteś pełnoletni, więc możesz się spisać!

    Matura jest egzaminem dojrzałości, po zdaniu którego wchodzi się w dorosłe życie. Jej wyniki zadecydują o Waszej przyszłości - dalszej edukacji lub zawodzie. Po ukończeniu 18 lat stajecie się dorośli, macie prawa i obowiązki jako obywatele. Jednym z nich jest udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Dzięki uczestnictwu w spisie nie tylko macie możliwość potwierdzenia swojej dojrzałości obywatelskiej, ale również bezpośrednio wpływacie na obraz współczesnego młodego pokolenia, pokazując jego stosunek  do narodowości, wyznania, czy niepełnosprawności. Poprzez samospis na stronie https://spis.gov.pl/ możecie współuczestniczyć w tym badaniu na własnych warunkach, pamiętając że liczy się każdy. 

    O Narodowym Spisie Powszechnym

    Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań jest przeprowadzany co 10 lat. Ostatni spis odbył się w 2011 roku. Tegoroczny rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września br.

    Spis Powszechny dostarcza urzędom statystycznym szczegółowych informacji o liczbie ludności i jej rozmieszczeniu, strukturze demograficznej i zawodowej, sytuacji ekonomicznej i społecznej gospodarstw domowych wraz z informacją o ich warunkach mieszkaniowych.

    Obowiązkiem spisowym są objęte osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach nie będących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne nie mające miejsca zamieszkania. Obowiązkowi spisowemu podlegają również mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia nie będące mieszkaniami.

    dyrektor zs27

  • Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2021 r. egzaminów

    W zakładce MATURA znajdują się wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2021 r. egzaminów:

    • ósmoklasisty
    • maturalnego
    • potwierdzającego kwalifikacje zawodowe
    • zawodowego
    • eksternistyczngo

    Zapoznanie się zdających z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego jest obowiązkowe. 

     

    Eliza Danilczuk
    wicedyrektor ZS 27

  • Triumf mokotowianki Ludwiki Chewińskiej

    Triumf mokotowianki Ludwiki Chewińskiej

    Pani Ludwika Chewińska to mokotowianka reprezentująca dzielnicę od 52 lat, olimpijka z Monachium w 1972 roku, srebrna medalistka z Halowych Mistrzostw Europy z Rotterdamu w 1973 r.

    Od 45 lat jest rekordzistką Polski w pchnięciu kulą. Właśnie do swojej kolekcji dołączyła kolejne trofeum. Podczas 30 - tych Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu wywalczyła dwa złote medale w pchnięciu kulą i w rzucie ciężarkiem oraz została uznana za najlepszą zawodniczkę w rzutach. Nagrodzona została Pucharem wręczonym przez Prezesa Lekkiej Atletyki Masters Pana Wacława Krankowskiego.

    Cała Dzielnica Mokotów jest z Pani dumna, gratulujemy!

    Pani Ludwika od wielu lat jest nauczycielką wychowania fizycznego pracującą w mokotowskich szkołach. W chwili obecnej kształci i wychowuje kolejne pokolenie młodzieży w ZS Nr 27 przy ul. Rzymowskiego 38. Marzymy, aby w ślad za wynikami Pani Ludwiki ujawniło się wiele mokotowskich sportowych talentów.

    dyrektor zs27

  • Terminy Egzaminów Maturalnych w Sesji Wiosennej 2021

    TERMINY EGZAMINÓW MATURALNYCH

    W SESJI WIOSENNEJ 2021

    Egzaminy pisemne:

    04 maja 2021  (wtorek) - godz. 9.00 - język polski pp - sala gimnastyczna

    05 maja 2021 (środa) - godz. 9.00 - matematyka pp - sala gimnastyczna

    06 maja 2021 (czwartek) - godz. 9.00 - język angielski pp – sala gimnastyczna

    07 maja 2021 (piątek) – godz. 09.00 – język angielski pr – sala 101

    11 maja 2021(wtorek) - godz. 9.00 - matematyka pr - sala 101

    13 maja 2021 (czwartek) - godz. 9.00 - geografia pr - sala 101

    13 maja 2021 (czwartek) - godz. 14.00 - język rosyjski pp - sala 101

     

    pp - poziom podstawowy

    pr - poziom rozszerzony 

     

    Do ośrodka egzaminacyjnego należy zgłosić się na 30 minut przed godziną rozpoczęcia egzaminu w maseczce ochronnej, z własnym długopisem z czarnym atramentem (tuszem) oraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość.

    Na maturę z matematyki słuchacz musi obowiązkowo zabrać ze sobą:

    • kalkulator prosty (podstawowy, bez funkcji itp.)
    • linijka
    • cyrkiel
  • 19.04.2021r. Zajęcia praktyczne - Pracownik młodociany

    Uczniowie Pracownicy młodociani od 19.04.2021r.

    realizują normalnie zajęcia praktyczne u pracodawców.

    dyrektor zs27
     

  • Zajęcia praktyczne - Pracownik młodociany

    Do 18 kwietnia br. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19.

    Podstawa prawna:

    Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

    Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 12 kwietnia 2021 r.

     

    Kierownik Szkolenia Praktycznego -

    Leszek Salamoński

     

  • Policzmy się dla Polski!

    Narodowy Spis Powszechny 2021

    Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce, a podstawową metodą będzie samospis internetowy.

     

    Najważniejszy cel NSP 2021 to poznanie sytuacji demograficznej i mieszkaniowej na poziomie kraju, województw, powiatów i gmin. Dzięki tym danym będzie można analizować zmiany, jakie zaszły od czasu ostatniego spisu powszechnego (2011 r.) oraz tworzyć prognozy dotyczące rozwoju Polski w najbliższych latach.

     

    Obowiązek, ale przede wszystkim szansa

     

    Każda osoba mieszkająca w Polsce niezależnie od posiadanego obywatelstwa czy wieku jest ustawowo zobowiązana do udziału w spisie. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Warto również pamiętać o spisaniu współmieszkańców przebywających za granicą, jeśli nadal są zameldowani na stałe w naszym mieszkaniu.

     

    Nasz udział w spisie powinien jednak wynikać przede wszystkim z poczucia odpowiedzialności. Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych, do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat. Dlatego tak bardzo liczy się każdy wypełniony formularz spisowy.

     

    Najwygodniej przez Internet

     

    Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie nie czekając na kontakt z rachmistrzem.

     

    Aplikacja spisowa NSP 2021 została udostępniona 1 kwietnia na stronie https://spis.gov.pl/. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

     

    Osoby, które nie mają w domu komputera i Internetu, mogą zgłosić się do urzędu dzielnicy i skorzystać z punktu do samospisu internetowego. Na Mokotowie, stanowisko do samospisu internetowego, udostępnione zainteresowanym mieszkańcom, jest usytuowane w głównym budynku urzędu, przy ul. Rakowieckiej 25/27, na parterze w sali obsługi „A” (tuż przy wejściu od ul. Wiśniowej).

     

    Rachmistrz tylko w ostateczności

     

    Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza. Jeśli do tego dojdzie, nie możemy mu odmówić udzielenia odpowiedzi. Z tego względu – podkreślmy to raz jeszcze – warto spisać się samodzielnie przez Internet odpowiednio wcześniej w dogodnym dla nas terminie. Dane odnośnie tożsamości rachmistrza będziemy mogli zweryfikować dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.

    Dane będą bezpieczne

     

    Wypełniając formularz spisowy NSP 2021 możemy być pewni, że dane nie będą ujawnione ani przekazane innym podmiotom. Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Rachmistrzowie i pracownicy statystyki publicznej - są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej złamanie grozi do lat 3 kary pozbawienia wolności.

     

    Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

    Infolinia spisowa: 22 279 99 99

  • Życzenia świąteczne

  • Termin wydawania świadectw, certyfikatów i dyplomów z sesji zima-2021

    Przypominamy, że termin wydawania przez szkoły świadectw, certyfikatów i dyplomów zawodowych po sesji egzaminów z kwalifikacji zima-2021 został ustalony przez Dyrektora CKE w Harmonogramie  na dzień 8 kwietnia 2021 r. I od tego dnia zapraszamy absolwentów do odbioru dokumentów z sekretariatu uczniowskiego. 

    Kierownik Szkolenia Praktycznego - Leszek Salamoński

  • Komunikat MEN

    Praktyczna nauka zawodu i młodociani pracownicy

    Do 11 kwietnia br. ograniczona będzie praktyczna nauka zawodu organizowana przez szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe. Zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu, w tym zajęcia w formach kursowych, będą prowadzone zdalnie – o ile z programu nauczania wynika taka możliwość.

    Ponadto do 11 kwietnia br. młodociani pracownicy z branżowych szkół I stopnia nie będą mieli organizowanych zajęć praktycznych u pracodawców. Pracodawca jest zobowiązany zwolnić młodocianego pracownika z obowiązku świadczenia pracy.

    Rozporządzenie wchodzi w życie 29 marca 2021 r.

    Podstawa prawna:

    Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

    Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji i Nauki

  • Zajęcia praktyczne - młodociani

    Od 29 marca do 11 kwietnia br. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19.

    Kierownik Szkolenia Praktycznego -

    Leszek Salamoński

  • OGŁASZAM KONKURS NA WYKONANIE PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ NA TEMAT : BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY W SWOIM ZAWODZIE

    OGŁASZAM KONKURS NA WYKONANIE PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ NA TEMAT : BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY W SWOIM ZAWODZIE

    Zasady :- praca dotyczy wykonywanego przez ucznia zawodu( fryzjer, mechanik itp)- należy zidentyfikować ryzyko zawodowe ( wymienić i opisać wszelkie niebezpieczeństwa które występują lub mogą wystąpić podczas wykonywania pracy.- opisać metody i środki zapobiegania wypadkom przy pracy- zasady postępowania w przypadku wystąpienia wypadku przy pracy ,pożaru lub innego niebezpieczeństwa powstałego w miejscu pracy.Praca ma być prezentacją multimedialną przesłaną na adres anjendrek160@gmail.comw terminie do 30.04.2021

    Andrzej Gałan - nauczyciel EDB

  • Global Money Week 2021

    Uczniowie Zespołu Szkół nr 27 od 22 marca 2021 r. uczestniczyć będą w Global Money Week (GMW), czyli Światowym Tygodniu Pieniądza. Jest to organizowana corocznie międzynarodowa kampania informacyjna na rzecz dbania o to, by dzieci i młodzież od najmłodszych lat zyskiwały świadomość finansową i stopniowo rozwijały wiedzę, umiejętności, postawy i nawyki niezbędne do podejmowania racjonalnych decyzji finansowych i docelowo uzyskały finansowy dobrostan i finansową odporność.

    Hasło przewodnie edycji #GlobalMoneyWeek2021, która odbędzie się w dniach 22-28 marca 2021 r., brzmi: Zadbaj o siebie, zadbaj o swoje pieniądze - Take care of yourself, take care of your money.

    Hasło to podkreśla konieczność budowania finansowej odporności przy jednoczesnym dbaniu o zdrowie w obecnej sytuacji na świecie, a oficjalny slogan GMW brzmi: Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj. Rolę koordynatora kampanii GMW na gruncie krajowym pełni Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

    Zachęcamy wszystkich do pobrania i zapoznania się z pakietem narzędzi Global Money Week:

    https://globalmoneyweek.org/.../Polish_GMW_Toolkit_2021.pdf

    Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości – Leszek Salamoński

  • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Powstańcy 44 – pamiętamy!”

    Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Powstańcy 44 – pamiętamy!”

    ​​​​​W  pierwszym semestrze 2020/2021 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Powstańcy 44- pamiętamy!”. Projekt skierowany był do młodzieży z klasy 3KW – 14 osób. Celem projektu było rozwijanie wiedzy historycznej i polonistycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego oraz uświadomienie uczniom konieczności kształtowania świadomości narodowej i postaw patriotycznych. Nasze inicjatywy i bogate sprawozdanie z działalności zostały docenione.

    Efektem podjętych działań jest zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo naszej szkoły, które otrzymaliśmy w dniu 12.03.2021 r.
    Nauczycielka języka polskiego- Agnieszka Jabłońska napisała sprawozdanie z działalności uprawniające do otrzymania zaświadczenia dla szkoły.

    Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc w realizacji poszczególnych działań oraz wywiązanie się z zadań podczas nauki zdalnej.

                                             Agnieszka Jabłońska- nauczyciel języka polskiego

  • XIII Ogólnopolski Konkurs Fantazji Fryzjerskiej „Eko moda na głowie”

    Moda na ekologię staje się coraz bardziej popularna we wszystkich strefach naszego życia. Eko szaleństwo zaczyna ogarniać także branżę fryzjerską. Przyszedł więc czas na przyjazną środowisku modę i design z naturalnymi farbami, kosmetykami ale również dodatkami stworzonymi z materiałów recyklingowych.

    Zapraszamy do połączenia tradycji i historii, awangardy i nowoczesności z oryginalnymi pomysłami, zaskakującymi formami i precyzyjnym wykonaniem. Pokazania mody i sztuki w relacji zgodnej z naturą.

    Organizator Konkursu:
    Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22, ul. Kazimierzowska 60; 02-543 Warszawa

    Kontakt:
    Sekretariat Szkoły tel/fax: (22) 849-62-18 wew.125 e-mail: sekretariat@zso.edu.pl, www.zso.edu.pl

    Termin konkursu:
    Konkurs odbędzie się: 23 marca 2021 r.

    1. Karta uczestnictwa:
      Do dnia 19 marca 2021 należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.zso.edu.pl a następnie wygenerować Kartę Uczestnictwa, którą po podpisaniu, prosimy przesłać nr fax. (22) 849-62-18 lub pocztą na adres: Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22, ul. Kazimierzowska 60; 02-543 Warszawa
    2. Rejestracja i udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
    3. Niniejsze przedsięwzięcie odbędzie się z uwzględnieniem obowiązujących zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

    Cele konkursu:

    • doskonalenie i promowanie umiejętności z zakresu branży fryzjerskiej;
    • motywowanie do podejmowania twórczych działań;
    • umożliwienie zawodnikom zaprezentowania się potencjalnym pracodawcom;
    • promowanie idei konkursu, wyłonienie utalentowanych uczniów oraz zachęcenie ich do pracy twórczej w zakresie sztuki fryzjerskiej.

    Warunki uczestnictwa

    1. Konkurs odbędzie się w całości w formie zdalnej.
    2. Uczestnicy nagrywają całość wykonywanego zadania wraz z dokładnym przybliżeniem końcowej fryzury gotowej do oceny z każdej strony, wraz z całościowym wizerunkiem modelki.
    3. Film należy nagrać kamerą cyfrową albo w telefonie komórkowym z możliwie najlepszą jakością oferowaną przez urządzenie.
      Zalecane parametry:
      – formaty pliku mp4, avi, wmv;
      – rozdzielczość: 1280×720 lub 1920 x 1080.
    4. Film należy przesłać do dnia 19 marca 2021 roku – na płycie CD/DVD lub przez serwisy obsługujące przesyłanie dużych plików np.:
      – dysk Google;
      – www.wetransfer.com (pliki do 2 GB).
    5. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół z branży fryzjerskiej a także wytypowani przez zakład pracy/CECH (wiek 16 –20 lat). Szkoła/ pracodawca/CECH może zgłosić dowolną ilość kandydatów. Uczestnik bierze udział w Konkursie na własny koszt (materiały, aparaty fryzjerskie, model, inne).
    6. Nadesłanie Karty Uczestnictwa oznacza akceptację warunków konkursu i Regulaminu.
    7. Warunkiem uczestnictwa jest wypełniona przez zawodnika i modelkę zgoda na przetwarzanie wizerunku.
    8. Objęcie patronatem niniejszego przedsięwzięcia przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty nie oznacza wpisania tego przedsięwzięcia w wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły.

    Komisja Konkursowa

    1. Jury Konkursu powoływane jest przez organizatora (ZSOFiK nr 22).
    2. W skład Jury wchodzą:
      nauczyciele zawodu fryzjer i technik usług fryzjerskich;
      fryzjerzy, styliści;
      pracodawcy;
      przedstawiciele firm fryzjersko-kosmetycznych.
    3. Jury Konkursu ocenia wg kryteriów zawartych w karcie oceny i przyznaje nagrody.
    4. Ocena Jury jest ostateczna

    KATEGORIA – FRYZJERSTWO DAMSKIE
    Fryzura upięcie –„Eko moda na głowie”

    I. Regulamin Konkursu:

    1. Czas wykonania 90 minut
    2. Pracę konkursową Uczestnik wykonuje na własnej modelce.
    3. Dozwolone jest, aby włosy były wymodelowane, nawinięte na wałki, wyprostowane, bądź pokarbowane.
    4. Koloryzacja: uczestnicy przygotowują koloryzację we własnym zakresie przed konkursem. Ilość kolorów jest dowolna.
    5. Produkty: do stylizacji włosów wskazane jest stosowanie ekologicznych preparatów fryzjerskich niezbędnych do wykonania fryzury.
    6. Narzędzia: dozwolone są wszystkie narzędzia, przybory i aparatura fryzjerska.
    7. Dopinki, dodatki i wypełniacze: do wykonania fryzury należy stosować dodatki naturalne i wypełniacze z recyklingu. Użyte dodatki nie mogą przekraczać 60% objętości fryzury. Przygotowane do użycia dopinki, dodatki i wypełniacze muszą leżeć osobno na konsoli przed przystąpieniem do wykonania fryzury.

    II. Ocena

    1. Oceniana będzie inspiracja, pomysł, różnorodność zastosowanych technik i całościowy wyraz artystyczny modelki w odniesieniu do tematu konkursu.
    2. Zadanie konkursowe będzie oceniane w skali od 20 do 30 punktów. Członkowie Jury mogą tylko raz użyć najwyższych trzech not, czyli 30, 29, 28.
    3. W razie nieprzestrzegania zasad Regulaminu, każdy członek Komisji ma prawo przyznać uczestnikowi maksymalnie 3 punkty karne za każde uchybienie.

    III. Zwycięzcy konkursu:

    1. Spośród uczestników konkursu zostaną wyłonieni zwycięzcy z maksymalną liczbą punktów przyznanych przez Jury.
    2. Zwycięzcy otrzymają dyplom oraz nagrody rzeczowe za zdobycie 1-go 2-go i 3-go miejsca.

     

    Kierownik Szkolenia Praktycznego – Leszek Salamoński

  • Ogólnopolski konkurs ,,Normalizacja i ja’’ dla uczniów i nauczycieli

    Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie ,,Normalizacja i ja’’, którego motywem przewodnim jest: ,,Znaczenie norm w rozwoju przemysłu przyszłości (Przemysł 4.0)’’. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów i nauczycieli.

    Zadania konkursowe

    1. Zadaniem konkursowym dla uczniów w kategorii „Esej” jest napisanie opracowania na temat: „Znaczenie norm w rozwoju przemysłu przyszłości (Przemysł 4.0)”.
    2. Zadaniem konkursowym dla uczniów w kategorii „Grafika” jest wykonanie dowolną techniką pracy graficznej na temat: „Znaczenie norm w rozwoju przemysłu przyszłości (Przemysł 4.0)”.
    3. Zadaniem konkursowym dla uczniów w kategorii „film” jest nakręcenie krótkiego filmu na temat: „Znaczenie norm w rozwoju przemysłu przyszłości (Przemysł 4.0)”.
    4. Zadaniem konkursowym dla nauczycieli jest przygotowanie scenariusza lekcji –na jedną godzinę lekcyjną obejmujący obszar tematyczny konkursu, który może być wykorzystany w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

    Załączamy aktywny formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu.

    Zgłoszenia i prace konkursowe można przesyłać do 30 kwietnia 2021r.

    Więcej informacji o konkursie jest na stronie:

    https://wiedza.pkn.pl/web/strefa-edukacji/oswiata-konkursy

    Kierownik Szkolenia Praktycznego – Leszek Salamoński

     

  • Szkolenie dla rodziców o narzędziach Office 365 Education

    Zapraszamy w środę, 24 lutego o godz. 19.00 na drugi webinar dla rodziców „Jak korzystać z usługi Office 365 Education oraz Microsoft Teams, nie tylko w trakcie zdalnego nauczania, czyli… Czy naprawdę znasz te aplikacje?”.
    Razem z Zespołem Microsoft ds. Edukacji zapraszamy na spotkanie poświęcone dobrze znanym
    i jednocześnie „nieznanym” aplikacjom. Opowiemy, jak i z jakiego miejsca je pobrać i zainstalować.
    Nie może Cię z nami nie być!

     

    Czy zastanawiali się Państwo, co by było, gdyby na jakąś chwilkę, dłuższą chwilkę, zabrakło Internetu? Nic. Przecież w Warszawie wszyscy uczniowie mający konta w Eduwarszawa.pl mogą sobie zainstalować klasyczne aplikacje pakietu Office w najnowszej wersji: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher i Access na 15 urządzeniach prywatnych w domu. Ale czy wszyscy je dobrze znamy? Jeśli chcesz się upewnić, zapraszamy na kolejne szkolenie tematyczne.

    Program spotkania:   

    1.      Word - edytor tekstu, zwykły, ale niezwykły… Dający możliwość obejrzenia obiektów 3D, lokalizacji punktów na mapie, wreszcie „podpowiadacz” gramatyki, czy „szukacz” różnych informacji.

    2.      Excel - arkusz,  który rysuje nam wykres, ale nie tradycyjny, tylko pokazując np. kulę ziemską, wyświetlając obecne trendy w finansach, czy wykonujący skomplikowane obliczenia.

    3.      PowerPoint to już nie zwykłe prezentacje, tylko prezentacje, które zapierają dech w piersiach poprzez designerskie przykłady, to nie tylko slajdy, ale i możliwość tworzenia filmów, odręcznego pisania ekranie i wiele innych możliwości.

    Termin: środa 24.02, godziny: 19.00-20.30

    Prowadzący: Artur Rudnicki – Konsultant Microsoft ds. Edukacji, wicedyrektor w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu

    Eduwrszawa.pl
    Wybuch pandemii, a w konsekwencji zamykanie szkół na całym świecie, wywołał konieczność wypracowania nowego – zdalnego - sposobu nauczania, zapewnianiającego ciągłość edukacji dzieci i młodzieży. Dla wielu szkół prowadzenie nauki na odległość stało się dużym wyzwaniem.
    W minionym roku szkolnym z 38 tygodni nauki, 15 tygodni była to nauka zdalna. A w obecnym - od września do dziś - uczniowie spędzili przed monitorami kolejnych 14 tygodni nauki. Problemy dotykają zarówno nauczycieli, rodziców jak i uczniów.
    Warszawska Rada Młodzieżowa w grudniu ubiegłego roku, przeprowadziła wśród uczniów szkół średnich ankietę dotyczącą specyfiki zdalnej edukacji. Młodzież wskazywała różne niedogodności związane z nową formą nauki, jednak na pytanie o to, jak radzą sobie ze zdalnym nauczaniem ich nauczyciele, aż 72% uczniów odpowiedziało, że „dobrze” lub „bardzo dobrze”. To bardzo ważna informacja dla nas wszystkich.  
    Od marca 2020 r. wdrażamy projekt Eduwarszawa.pl - http://edukacja.warszawa.pl/dla-nauczyciela-i-dyrektora/cyfryzacja-oswiaty/cyfrowa-szkola. Platforma to jednolite, bezpieczne i wygodne, cyfrowe środowisko nauki i pracy dla nauczycieli oraz uczniów. Samorządowa placówka doskonalenia nauczycieli Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES) od maja ubiegłego roku intensywnie szkoli nauczycieli, wielu z nich dokształca się też samodzielnie. Jak widać w niezależnych badaniach ten trud przekłada się na pozytywne opinie uczniów o warsztacie ich pracy.
    Korzystamy też z możliwości wspierania warszawskich uczniów i ich rodzin. Od połowy lutego br. dzieci i nastolatki, które mają już konto w Eduwarszawa.pl, mogą korzystać wraz z rodzicami na prywatnych urządzeniach w domu, z klasycznych aplikacji najnowszej wersji pakietu Office.
    Teraz, razem z Zespołem Microsoft ds. Edukacji zapraszamy Państwa na drugie już szkolenie dla rodziców, podczas którego doświadczony nauczyciel i szkoleniowiec pokaże umiejętności, które nie tyko pomagają uczniom w trakcie zdalnej nauki, ale zwyczajnie są przydatne dla wszystkich użytkowników wirtualnej przestrzeni. Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy. Zapraszamy!

    Link do spotkania:

    https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_YzNmOGRlODAtM2Y2NS00NjE4LWEyMDMtOWYyZmQyZWY5Mjcz%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%223c90997c-d642-4b17-83f8-8dd9c67c8fda%22%2c%22Oid%22%3a%229d388ac0-e100-4fbc-8c0e-d1f7c3e8cb73%22%2c%22IsBroadcastMeeting%22%3atrue%7d

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Nr 27
    ul. W. Rzymowskiego 38
    02-697 Warszawa
  • (22) 843-66-81 / 82 / 83
    www.zs27.edupage.org
    fb: zespolszkol27

Galeria zdjęć