W sierpniu 2013 r. zakończyliśmy realizację autorskiego projektu europejskiego, który realizowaliśmy przez 3 lata. Tu znajdziesz informacje o w/w projekcie.
"UCZYĆ SIĘ, ABY DZIAŁAĆ..."
projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Z nowym rokiem szkolnym, w Zespole Szkół nr 27 przy ulicy Rzymowskiego 38, pełną parą wznowiono po wakacyjnej przerwie realizację projektu „Uczyć się aby działać”.
Nowy cykl zajęć wyrównawczych, prowadzonych w ramach projektu, podobnie jak to miało miejsce w poprzednim semestrze, pomoże uczniom podnieść i/lub uzupełnić braki w wiedzy, jaką posiadają, bądź jakiej im brakuje, w zakresie języka polskiego, angielskiego, rosyjskiego i matematyki.
Jednocześnie beneficjenci będą mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach efektywnego uczenia się, mających na celu rozwijanie umiejętności samoedukacyjnych. Poznają na nich techniki wyszukiwania i porządkowania informacji, a także przede wszystkim zidentyfikują własny styl poznawczy poprzez opracowanie strategii zapamiętywania.
Trzecią formą wsparcia jaką od września 2011 r. zostali objęci uczniowie to warsztaty umiejętności społecznych, które maję posłużyć integracji grupy, nauce komunikacji zespołowej oraz metodom rozwiązywania konfliktów.
Miejmy nadzieję, że uczniom nie braknie zapału i w kolejnych miesiącach, będą brali udział w zajęciach równie ochoczo, jak to miało miejsce we wcześniejszych zajęciach.
Autor: Edyta Górecka
Zapraszamy chętną młodzież z Zespołu Szkół nr 27 w Warszawie do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach, zajęciach wyrównawczych oraz wyjściach kulturalnych w ramach projektu "Uczyć się aby działać" współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.
TO JUŻ ZA NAMI...
W roku szkolnym 2010/2011 młodzież Zespołu Szkół nr 27 w Warszawie brała udział w projekcie „Uczyć się, aby działać” - współfinansowanym przez Unię Europejską, Program Operacyjny Kapitał Ludzki. W ramach projektu uczestnicy korzystali z takich form wsparcia jak warsztaty umiejętności społecznych i efektywnego uczenia się oraz brali udział w zajęciach wyrównawczych z matematyki, języka polskiego czy języków obcych takich jak: język angielski i język rosyjski. W celu integracji i przełamywania barier zorganizowano dla uczestników wyjścia do kina, teatru, Centrum Nauki Kopernik oraz na kręgle.
Kończąc ten długi i ciężki rok nauki w czerwcu br. przygotowano dla młodzieży uroczyste podsumowanie projektu po pierwszym roku zajęć. Na podziękowania zasługują wszyscy uczestnicy biorący udział w projekcie.
Na uroczystym podsumowaniu wyróżnienie zostało wręczone uczestniczce projektu Karolinie Antoniewicz w imieniu Burmistrza Dzielnicy Mokotów przez kierownika projektu za 100% frekwencję na zajęciach. Kolejny cykl zajęć organizowany jest w wrześniu 2011r.
Autor: Edyta Górecka
Udział w projekcie „Uczyć się, aby działać” to nie tylko zajęcia pozalekcyjne, ale także rozrywka m.in. wyjście do muzeum, kina, na kręgle czy do teatru. Te atrakcje mają na celu wzmocnienie motywacji do uczestniczenia w zajęciach, integrację, nabycie nowych umiejętności przez uczestników. Dlatego 240 uczniom Zespołu Szkół nr 27 w Warszawie w miesiącu czerwcu 2011 r. zorganizowano wyjścia rozrywkowe do Atomic kręgle w Warszawie w ramach realizacji projektu.
Dzięki takim wyjściom młodzież przełamuje barierę wstydu, integruje się. Uczniowie wspólnie motywują się do wzięcia udziału w kolejnych organizowanych zajęciach oraz wyjściach kulturalnych.
Autor: Edyta Górecka
Uczestnicy projektu „Uczyć się, aby działać” w dniach 16 i 17 czerwca 2011 r. byli w Centrum Nauki Kopernik. Centrum posiada multimedialne wystawy podzielone na bloki dotyczące m.in. człowieka, wszechświata, sztuki, technologii, które poprzez aktywność zwiedzających spełniają swoją edukacyjną rolę. Tutaj poprzez gry, symulacje, tory przeszkód, wykłady, wykonywanie doświadczeń można poznawać procesy zachodzące na Ziemi. Wszyscy byli zaskoczeni, że w odróżnieniu od innych muzeów tu można wszystko dotykać, bawić się tym, doświadczać. Wręcz trzeba to robić aby się czegoś nauczyć i zrozumieć. Przynosiło to uczestnikom dużo radości. Nauka przez doświadczenie jest najskuteczniejsza. Wszystkim bardzo się podobało. Największe kolejki ustawiały się do symulatora trzęsienia ziemi, ruchomego dywanu, sali strachów. Z niedowierzaniem podziwiano harfę, która zamiast strun posiada laser, który za dotknięciem wydobywa dźwięki tego instrumentu. Z dreszczykiem emocji można było wcielić się w rolę szpiega lub kryminologa. Wśród tak wielu: ponad 450 eksponatów każdy znalazł to, co go zaciekawiło. Żałowaliśmy, iż nie zdążyliśmy skorzystać ze wszystkiego, co oferuje to miejsce. Podejrzewam, iż aby to uczynić musielibyśmy spędzić w Centrum parę dni….
Cele jakie zamierzaliśmy osiągnąć poprzez zorganizowanie wyjścia uczestników projektu do Centrum zostały spełnione. Wiele z doświadczeń, które uczniowie wykonywali wymagało pomocy innych. Dzięki takim wyjściom uczniowie integrują się. Ponadto uczestnicy będą utożsamiać jego atrakcyjność z projektem i zachęci ich to do uczestnictwa w nim.
Wyjście kolejnej grupy uczestników projektu planujemy w listopadzie 2011 r.
Autor: Edyta Dźwilewska