Informuję, że decyzją Wojewody Mazowieckiego dnia 10.11.2017r. została zmieniona nazwa ulicy przy której znajduje się nasza szkoła z ul. Wincentego Rzymowskiego na ul. Przemysława Gintrowskiego.
dyrektor zs27
Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego powstała publikacja skierowana do rodziców dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz do opiekunów wychowujących dziecko z niepełnosprawnością. W przygotowaniu Informatora uczestniczyli m.in. pracownicy Kuratorium Oświaty w Warszawie.
Celem Mazowieckiego Informatora dla Rodziców i Opiekunów Dziecka Niepełnosprawnością jest przekazanie rodzicom i opiekunom pełnej wiedzy o systemie wsparcia w zakresie specjalistycznej opieki medycznej, psychologicznej oraz społecznej.
Mazowiecki_Informator_dla_Rodzicow_i_Opiekunow_Dziecka_z_Niepelnosprawnoscią.pdf
dyrektor zs27
Miło mi ogłosić, że w konkursie fotograficznym "Jesień w obiektywie" zajęli:
I miejsce - Dominika Porębska kl. I Cw
II miejsce - Piotr Arabucki kl. I Cw
III miejsce - Patrycja Witan kl. I Mw
Wyróżnienie - p. Halina Bugajska ( nauczyciel katecheta)
Wystawę zdjęć można obejrzeć w gablocie na parterze. W tym miejscu pragnę też ogłosić, że konkurs fotograficzny będzie plebiscytem cyklicznym. Wkrótce ruszy "Zima w obiektywie" i trwać będzie aż do lutego.
Serdecznie zachęcam. Dla uczestników i laureatów przewidziane są nagrody rzeczowe.
Nauczyciel bibliotekarz - Katarzyna Boborycka
Dziś w szkole odbył się uroczysty apel z okazji minionego już święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie, pod opieką p. Katarzyny Boboryckiej i p. Artura Bąka przygotowali montaż słowno-muzyczny przybliżający drogę ku wolności naszej Ojczyzny. W 1918 roku, po 123 latach, Polska wróciła na mapę Europy i mogła cieszyć się niezależnością i suwerennością narodu.
Wybrzmiałe wiersze i pieśni patriotyczne są wyrazem szacunku wobec historii, a także dumy narodowej z dokoania, wydawałoby się, niemożliwego. A my, jako szkoła, mamy obowiązek pielęgnować wartości i kształtować postawy patriotyczne.
Za przygotowanie i udział dziękujemy szczególnie: Zuzannie Żelazko - uczennicy kl. III A, Patrycji Sztyk - uczennicy III A, Maksymilianowi Czarnocie - Bojarskiemu - uczniowi kl. III Mw, Dominice Porębskiej - uczennicy klasy I Cw oraz Tadeuszowi Pichlerowi - uczniowi klasy I Cw. Za pomysł i jego realizację w tworzeniu dekoracji dziękujemy Natalii Wtykło - uczennicy klasy IIIA
Nauczyciel języka polskiego - Katarzna Boborycka
Dn. 17. 11.2017 r. w Domu Kultury „Kolorowa” o godzinie 18.00 odbył się uroczysty wieczór laureatów połączony z wręczeniem nagród XV Mazowieckiego Przeglądu Recytatorskiego Jednego Poety. Honorowym gościem była poetka Ewa Lipska. Rozmowę z artystką prowadził Antoni Baniukiewicz- reżyser teatralny. Przypominamy, że wśród wyróżnionych uczestników konkursu znalazła się Dominika Porębska z klasy 1 CW. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz tomiki wierszy z dedykacją Ewy Lipskiej. Po wręczeniu nagród laureaci recytowali utwory gościa specjalnego. Na widowni zasiadła także Agnieszka Jabłońska, która wyraziła uznanie dla wszystkich uczestników przeglądu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Agnieszka Jabłońska-nauczyciel języka polskiego
13 listopada 2017 r. odbył się próbny egzamin teoretyczny potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Do egzaminu przystąpili wychowankowie klasy 3 Mw z następujących zawodów: kucharz, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, drukarz, elektryk, stolarz, cukiernik. Celem egzaminu było sprawdzenie wiedzy teoretycznej z zakresu przedmiotów zawodowych, a także zapoznanie się z procedurami panującymi na takim sprawdzianie. Wyniki testu pozwolą na sprawdzenie stanu wiedzy wychowanków i odsłonią ewentualne braki, które należy jak najszybciej nadrobić, aby przystąpić do egzaminu w styczniu 2018 r. przygotowanym perfekcyjnie. Wierzymy, że dla większości, a nawet dla wszystkich wychowanków ten trzyletni wysiłek zwieńczony będzie wymarzonym sukcesem w postaci świadectwa potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, czego z całego serca im życzymy i już dziś trzymamy za nich kciuki.
Kierownik Szkolenia Praktycznego – Leszek Salamoński
Dn. 9.11.2017 r. w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II odbyło się uroczyste wręczenie nagród Piętnastego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego pt. „Usłysz, Panie, moje słowa”. Nagrodzeni laureaci mieli możliwość ponownego występu. Na uroczystość przybyli Dyrektor Artur Jeżewski, nauczycielka Agnieszka Jabłońska oraz nasza finalistka Dominika Porębska. Uczennica otrzymała pamiątkową książkę i dyplom. Tym samym potwierdziła, że trudna praca popłaca.
Gratulujemy Dominice kolejnego sukcesu i zapraszamy osoby chętne do udziału w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Wspólne pamiątkowe zdjęcia w galerii.
Agnieszka Jabłońska- nauczyciel języka polskiego
Dn. 7 11.2017 r. w Domu Kultury „Kolorowa” o godzinie 10.00 odbył się Konkurs Recytatorski. Tegoroczny przegląd poświęcony był twórczości Ewy Lipskiej. Z naszej szkoły udział wzięła Dominika Porębska z klasy 1 CW. Zaprezentowała dwa utworu poetki pt. „Egzamin” i „Ucz się śmierci”. Jej recytacja spotkała się z przyjaznym przyjęciem jury i publiczności. Występ uczennicy oklaskiwała nauczycielka języka polskiego- Agnieszka Jabłońska. Zgodnie z werdyktem jury Dominika dostała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Informujemy, że wieczór laureatów i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 17.11.2017 r. o godz. 18.00.
Zapraszamy do obejrzenia fotografii z przeglądu.
Agnieszka Jabłońska-nauczyciel języka polskiego
Zgodnie z prośbami i oczekiwaniami Słuchaczy CLII Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych został utworzony nowy profil facebook'owy dedykowany specjalnie dla nich. Umieszczane na nim będą bieżące informacje dotyczące zjazdów, egzaminów, prac kontrolnych i zaliczeń oraz inne, ważne dla prawidłowego fukcjonowania szkoły, tematy.
Wszystkich zapraszamy do korzystania z fanpage'a szkoły. Mamy nadzieję, że usprawni on przepływ informacji, a także będzie nowoczesnym źródłem komunikacji.
Administrator - Katarzyna Boborycka
Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 27 oraz grono pedagogiczne serdecznie zapraszają na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 06.11.2017 roku
Zebrania klas odbędą się o godz. 17.30 i 18.30
zgodnie z harmonogramem wywieszonym
na tablicy informacyjnej w holu głównym.
Zebranie Rady Rodziców odbędzie się o godz. 17.00 w czytelni.
Serdecznie zapraszamy!!!
Urząd Dzielnicy Mokotów wyszedł z inicjatywą, aby utworzyć Młodzieżową Radę Dzielnicy składającą się m.in. z uczniów mokotowskich szkół ponadgimnazjalnych.Celem Rady będzie kształtowanie postaw społecznych i samorządowych, ale przede wszystkim działalność w środowisku lokalnym na rzecz młodych z naszego okręgu.
Od 2 do 15 listopada można składać karty zgłoszeniowe kandydatów na Radnych MRDM. Warunkiem przyjęcia kandydatury, zgodnie z ordynacją wyborczą MRDM, jest uzyskanie poparcia wśród 5 uczniów szkoły. Karty zgłoszeniowe znajdują się w bibliotece szkolnej. Wybory odbędą się w dniach 23-24 listopada w godzinach od 8.00 do 13.00 w przygotowanym lokalu wyborczym. Zainteresowanych zapraszam do biblioteki.
Szkolny koordynator - Katarzyna Boborycka
Od dziś ruszyła akcja "Upoluj swoją książkę". Uczniowie ściągając aplikację Woblink mogą smartfonem zeskanować kod QR, który jest dostępny na plakacie w hollu na parterze.
Dzięki temu uczniowie mogą darmowo ściągnąć 12 tytułów w okresie do 30 listopada i czytać. Każda osoba, która zarejestruje się w aplikacji i pobierze ebooka lub audiobooka może również wysłać 5 zaproszeń do swoich znajomych, zachęcając ich do aktywnego uczestnictwa w projekcie. W ten prosty sposób stworzymy sieć czytających i równocześnie będziemy odpowiedzialni za popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży. A przecież o to chodzi, by w czasach obrazków i nowoczesnych technologii nie zapomnieć o tym, jak ważne jest czytanie książek.Zatem nie traćmy czasu!
Życzę miłej lektury, niesamowitych wrażeń i wielu refleksji.
Nauczyciel bibliotekarz - Katarzyna Boborycka
Pierwszy dzień listopada to czas zadumy i refleksji nad przemijaniem i ulotnością życia...bo wszystko nieustannie się kręci i poddawane jest ciągłym zmianom. I kiedy dziś zatrzymujemy się, aby przywołać w myślach bliskich zmarłych, pomyślmy także o tych, którzy odeszli w ostatnich dwunastu miesiącach ze świata kultury, sportu czy polityki. Tych, których twarze i głosy pamiętamy z radia i telewizji. Tych, którzy zostawili swoją cząstkę w dorobku polskiego i światowego dziedzictwa.
W gablocie na paterze wisi kolaż zdjęć osób publicznych, którzy odeszli w ciągu ostatnich miesięcy. Podobnie jak w minionym roku, kto odgadnie jak najwięcej nazwisk spośród zdjęć, ten odbierze nagrodę.
Konkurs trwać będzie do 15 listopada br. Odpowiedzi proszę nadsyłać na adres bibliotekazs27@gmail.com lub przynosić do biblioteki szkolnej
Serdecznie zapraszam do udziału
Nauczyciel bibliotekarz - Katarzyna Boborycka
Waraz z końcem października zakończyliśmy pisanie KARTEK DO POWSTAŃCÓW. Uczniowie z chęcią i powagą podeszli do zadania. Pisząc pocztówki dziękowali za bohaterstwo i waleczność w obronie kraju, okazywali swą wdzięczność,za to, że dzięki nim, dziś mogą żyć w wolnej Polsce. Niejednokrotnie wyrażali podziw i szacunek do postaw patriotycznych i moralnych Powstańców, życząc im zdrowia i pogody ducha w kolejnych latach życia.
Łącznie napisano 72 kartki, które jutro zostaną wysłane na adres Fundacji, a później rozdane między żyjących bohaterów.
Opiekun SU - Katarzyna Boborycka
Dzięki uprzejmości Fundacji Rozwoju Talentów 24 października 2017r chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w BEZPŁATNYCH WARSZTATACH PRAKTYCZNYCH DLA PRZYSZŁYCH: SPRZEDAWCÓW, KUCHARZY, CUKIERNIKÓW I PIEKARZY w nowoczesnej Hali Selgros.
Uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje hala sprzedaży, jaka jest droga produktu – od pozyskania przez dział przyjęć, aż po ekspozycję. Poznali przykładowe kategorie produktów. Na zakończenie szkolenia uczniowie otrzymali drobne upominki oraz certyfikat uczestnictwa w warsztacie.
Kierownik Szkolenia Praktycznego – Leszek Salamoński
W dniu 21.10.2017 r. w Publicznym Gimnazjum Im. Ks. Piotra Skargi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się na XV Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej. Tadeusz Pichler i Dominika Porębska - młodzież z klasy 1CW pod opieką nauczyciela języka polskiego Agnieszki Jabłońskiej stanęli w szranki z przedstawicielami z innych szkół.
Konkurs zwieńczył kilkutygodniowe przygotowania na kółku recytatorskim.
Agnieszka Jabłońska - nauczyciel języka polskiego
Serdecznie dziękuję
Dominice Porębskiej i Tadeuszowi Pichlerowi –
uczniom klasy I Cw
za udział, poświęcony czas i bezinteresowną pomoc w akcji wolontariackiej, która odbyła się 29 i 30 września br. w Carrefour na rzecz ludzi potrzebujących.
Gratuluję postawy i empatii.
Opiekun SU - Katarzyna Boborycka
Nasza szkoła została zgłoszona do programu "Upoluj swoją książkę". Przeszliśmy pozytywnie weryfikację i od 2 do 30 listopada uczniowie będą mogli za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Do szkołu już wkrótce trafią specjalne plakaty z okładkami 12 książek z kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona uczniowie otrzymają darmowy dostęp do powieści.Projekt ma na celu kreować modę na czytanie. Zaplanowane są również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla uczniów i ich szkół.
Od 17 października trwa rekrutacja ambasadorów akcji CzytajPl. Z każdej placówki można zaproponować 5 kandydatów. Chętnych z naszej szkoły zapraszam do biblioteki szkolnej po szczegółowe informacje. Rekrutacja trwa do 24 października, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Jestem pewna, że wspólnie możemy pomóc promować czytelnictwo, w tych jakże trudnych czasach dla książek!!!
Nauczyciel bibliotekarz - Katarzyna Boborycka
UWAGA!!!
Przygotuj plakat na temat:
"Matematyka królową nauk"
Prace można składać do dnia 10. 11. 2017 do p. Magdaleny Jarockiej (sala 103)
Plakaty mogą być wykonane techniką dowolną.
Nauczycielka matematyki - Magdalena Jarocka