Dn. 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się swoista lekcja historii upamiętniająca najważniejsze wydarzenia i symbole. Usłyszeliśmy piosenki pt. „Witaj majowa jutrzenko” oraz „Mam biało czerwone serce” oraz program artystyczny zaprezentowany przez młodzież.
Kolejnym działaniem upamiętniającym uchwalenie Konstytucji 3 Maja był udział w Konkursie Recytatorskim uczennicy klasy 1A - Kingi Kostany.
Zachęcam do obejrzenia fotografii z wydarzeń w albumie "święta majowe".
Agnieszka Dąbrowska- nauczyciel języka polskiego
III MEMORIAŁ Im. GRAŻYNY
JODŁOWSKIEJ - CYNKE
nieoficjalne Mistrzostwa Mokotowa
w Tenisie Stołowym
Wygrała Drużyna ZS 27
fot. Andrzej Gajda
od lewej: Wojtyński Kamil - 1CW, Kaczmarczyk Damian, Kiljan Adam - obaj 1AW, Kobojek Rafał -1BW
Mistrzem Mokotowa 2015
Rafał Kobojek 1Bw
wygrał w „cuglach” 9 meczy, 18 setów, nie przegrał ŻADNEGO SETA!!
II-gim VICE Mistrzem Mokotowa 2015
Kamil Wojtyński 1Cw
rozegrał 9 meczy, 1 mecz o finał przegrał w tie-breaku!
trener Andrzej Gajda
Dnia 23. i 24. kwietnia 2015 r. na lekcjach podstaw przedsiębiorczości, mieliśmy specjalnych gości. Były to przedstawicielki oddziału Banku Millennium. Tematem przewodnim zajęć było przybliżenie uczniom klas drugich i trzecich podstawowych pojęć związanych z bankowością. Przedstawicielki banku z wielką chęcią i zaangażowaniem odpowiadały na pytania młodzieży, nawet te najbardziej zawiłe i skomplikowane.
Czterdzieści pięć minut lekcji upłynęło bardzo szybko a dzięki temu spotkaniu temat banku stał się bardziej przyjazny i dostępny.
Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości - Leszek Salamoński
W Zespole Szkół nr 27 w Warszawie przy ul. Rzymowskiego 38, jak nigdy w sobotę, 18. kwietnia 2015 r. ruch był już od rana, bowiem o godzinie 9.00 rozpoczął się festyn promujący tę placówkę. Impreza miała na celu zainteresowanie młodzieży ofertą dydaktyczną służąc naborowi kolejnego rocznika uczniów. Jednocześnie aktywnie zaprezentował się Hufiec Pracy 7-28 działający przy Zespole Szkół.
Pogoda nie dopisała, dlatego impreza odbyła się w budynku szkoły. Część oficjalna rozpoczęła się spotkaniem kandydatów z Dyrektorem ZS27, Arturem Jeżewskim. Wtedy też przedstawiciele tutejszego Hufca Pracy OHP przedstawili potencjalnym podopiecznym ofertę programową i możliwości edukacyjno-wychowawcze oraz materiały promocyjne. Druki reklamowe pracownicy OHP rozdawali przez cały czas trwania imprezy.
Do godziny 13.00 w rożnych salach uczestnicy festynu mogli nie tylko poznać wyposażenie szkoły, np. odwiedzając sale multimedialne i gier matematycznych, bądź pracowni fizycznej, lecz obserwować prezentacje, zwłaszcza dotyczące kronik szkolnych, kultury rosyjskiej i angielskiej (w czytelni) lub zawodu fryzjera. Odbywał się też kiermasz sadzonek własnej produkcji. Ciekawostką okazała się prezentacja szkoły nauki jazdy w kategoriach A i B.
Nie zabrakło również turnieju w udzielaniu pierwszej pomocy, a dla szczególnie zainteresowanych był konkurs wiedzy historycznej . Zorganizowano przy tym pokaz jazdy na rowerach i deskorolkach, a dla osób z plastycznym zacięciem (na terenie przy szkole) tworzenie graffiti.
Jednocześnie miały miejsce zajęcia sportowe, jak np. turniej tenisa stołowego, konkurs pchnięcia kulą, rzutów do celu oraz przeciągania liny. Powodzeniem cieszyło się stanowisko do pomiaru siły kopnięcia piłki do bramki.
Inne punkty obszernego programu, to pokaz dance step - aerobic i tańca Alnelul. Odbyła się też lekcja instruktażowa z kijkami do „nordic walking”.
Na koniec rozegrano pokazowy mecz w „tchougball” [czukbol]. Dyscyplinę tę opracował na początku lat 70-tych XX wieku szwajcarski biolog, dr Hermann Brandt. Jest to bezkontaktowa gra dwóch drużyn w piłkę (ręczną). Nazwa dyscypliny wywodzi się od odgłosu [czuk] piłki odbijającej się od bramki z siatki naciągniętej na stalowej ramie.
Najistotniejsze reguły „tchougballu”, to zupełne wykluczenie dążenia do zdobycia prestiżu zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, bowiem każdy mecz jest wydarzeniem społecznym, dla którego aktywność fizyczna jest jedynie środkiem. Głównym motywem zawodników w praktyce ma być pragnienie pięknej gry, która motywuje ich do doskonalenia własnych umiejętności oraz zaniechania jakichkolwiek niesportowych zachowań wobec zawodników drużyny przeciwnej. W dzisiejszym zbrutalizowanym świecie ideały te warto rozpowszechniać. Dobrze, że robi to Zespół Szkół nr 27 w Warszawie. Wpisują się też one w profil działalności hufców OHP. Tym goręcej można młodzieży polecić zasilenie szeregów uczniów tej szkoły, jak również wstąpienie do Hufca Pracy 7-28.
Pełny reportaż fotograficzny w albumach.
Opracowała - Modesta Topola –Orlińska
Foto - Krzysztof Potaczek
W dniach 17 i 18 kwietnia, w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Zwoleniu odbył się wojewódzki konkursu „Sprawny w zawodzie”. Udział w zmaganiach wzięło 9. fryzjerów i 9. dwuosobowych zespołów kucharzy wyłonionych w eliminacjach wewnętrznych.
Uczestnicy kończący praktyczną naukę zawodu z zasadniczych szkół zawodowych i rzemieślniczej nauki zawodu dzielnie walczyli o zdobycie pierwszych miejsc i zaszczyt reprezentowania Mazowsza w etapie ogólnopolskim.
Konkurs, dla obu profesji, składał się z dwóch etapów: pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego z wiedzy zawodowej, drugi na wykazaniu się umiejętnościami praktycznymi – przygotowaniu zestawu obiadowego i wykonaniu fryzury wieczorowej.
Etap pisemny składał się z dwóch części. W części I młodzież rozwiązywała zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności właściwe dla kwalifikacji w zawodach, w części II – zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności związane z zatrudnieniem i działalnością gospodarczą. Arkusze konkursowe miały formę testu i zawierały po 20. zadań wielokrotnego wyboru z trzema odpowiedziami, z których tylko jedna była prawidłowa.
Etap praktyczny polegał na wykonywaniu zadania konkursowego, które sprawdzało praktyczne umiejętności, które dotyczyły czterech obszarów wymagań ze standardu wymagań egzaminacyjnych: planowania czynności związanych z wykonaniem zadania, organizowania stanowiska pracy, wykonywania zadania egzaminacyjnego z zachowaniem przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska, prezentowania efektu wykonanego zadania. Naszą szkołę reprezentowali :
Dajana Biadun – fryzjer
Natalia Koszczak – kucharz
Grzegorz Ryszkowski - kucharz
Na zakończenie finaliści konkursu otrzymali upominki, gratulacje oraz podziękowanie za zaangażowanie i udział w konkursie. Młodzież z Mazowsza jednogłośnie przyznała, że udział w tego typu przedsięwzięciach pozwala na możliwość sprawdzenia posiadanych umiejętności zawodowych po trzech latach zdobywania wiedzy.
Zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej zawodowy w Zwoleniu.
Wojciech Czyżniak - opiekun praktyk
„W lesie
świadkami były drzewa
okaleczone
innych świadków ścięto
katem był człowiek”
Waldemar Kania „Mord"
Dnia 15 IV 2015 odbył się uroczysty apel poświęcony pamięci ofiar Katynia, Ostaszkowa, Starobielska. Młodzież (pod kierunkiem nauczycieli Heleny Szoka- Częścik i Ewy Ulman) przygotowała montaż literacki pt. „Katem był człowiek”.
Na zakończenie –minutą ciszy uczczono pamięć pomordowanych 75 lat temu „na nieludzkiej ziemi” i zapalono znicz.
"Z ENERGIĄ ZMIEŃMY ŹRÓDŁA!"
Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2015 poświęcone będą promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej – Dzień Ziemi 2015 obchodzony będzie pod hasłem - „Z energią zmieńmy źródła” i festyn poświęcony będzie w głównej mierze tej tematyce. Odbędzie się 26 kwietnia w warszawie na Polu Mokotowskim, w godz. 10.00 – 18.00.
Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników, dla których idea ochrony środowiska jest ważna. Festyn ma charakter interdyscyplinarny, podczas jego trwania prezentują się samorządowe i rządowe instytucje zajmujące się ochroną środowiska, wyższe uczelnie, jednostki Lasów Państwowych i wiele organizacji pozarządowych. Po kilku latach przerwy do programu obchodów wrócą prezentacje polskich parków narodowych, zaprosimy 23 parki, które na Polu Mokotowskim zaprezentują swoją ofertę przyrodniczą, edukacyjną i turystyczną W festynie plenerowym corocznie bierze udział ok. 40 tys. osób, także na najbliższe obchody zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Konkurs –plakat!
Dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Nr 27 w Warszawie
Przygotuj plakat do w/w hasła na Dzień Ziemi 2015
Technika dowolna, termin oddania prac organizatorkom upływa - 22.04.15r.
Wszyscy uczniowie, którzy przygotują plakat otrzymają oceny cząstkowe z chemii lub geografii.
Organizatorzy:
Pani Anna Golba –n-lka biologii/chemii
Pani Grażyna Ostropolska –n-lka geografii
A co w tym roku?
• Wszystkich gorąco zachęcamy do promocji naszych działań i wysyłania kandydatur do konkursu CZŁOWIEK ROKU POLSKIEJ EKOLOGII ‘2014. Wierzymy, iż blisko Państwa są ludzie, którzy w sposób ponadprzeciętny angażują się w ochronę środowiska, nie bacząc na trud prac podjętych dla dobra wspólnego. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 kwietnia 2015r. Zgłoszenia można wysłać korzystając z linku http://www.dzienziemi.org.pl//2015/regulamin2.pdf
• Zainteresowani już dziś mogą zbierać elektroodpady i baterie, jak co roku będziemy zbierać te odpady rozdając w zamian rośliny. Punkt zbiórki tradycyjnie uruchomiony zostanie na Skrze, wjazd od ul. Wawelskiej, a nad jego organizacją czuwać będzie Remondis Electrorecycling, Electrosystem Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz Eko-Punkt Organizacja Odzysku S.A.
• Lasy Państwowe tradycyjnie przygotują 10.000 sadzonek rodzimych drzew, które będą wydawane już od godz. 13.00. Odwiedzając stoiska Lasów Państwowych przygotowane z myślą o uczestnikach Dnia Ziemi ‘2015, będzie można, poznać zasady zachowania się w lesie, nauczyć się jak racjonalnie korzystać z lasu.
• Kraina Małych Przyjaciół OZE, czyli ekologiczne warsztaty edukacyjne i artystyczne o energii odnawialnej. Konkursy plenerowe, quizy oraz zabawy rodzinne. Astronomiczna lekcja o klimacie. Laboratorium przemian
• Stół Darów Ziemi – produkty tradycyjne i ekologiczne – ekspozycja połączona ze sprzedażą przygotowana przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego
http://zielonalekcja.pl/news/aktualnosci/swiatowy-dzien-ziemi-2015-pod-haslem-z-energia-zmienmy-zrodla/
Anna Golba - nauczyciel biologii i chemii
13 kwietnia, w Zespole Szkół nr 27 w Warszawie, odbyły się muzyczne warsztaty profilaktyczne w których uczestniczyła młodzież naszej szkoły. Spotkanie poprowadził Dobromir „Mak” Makowski – pedagog ulicy oraz inicjator projektu Rap Pedagogia.
Mottem Rap Pedagogii jest hasło "Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Zajęcia te, ze względu na swą, daleką od ogólnie przyjętej konwencji, formę stanowiły ciekawą alternatywą wobec tradycyjnych wykładów oraz prelekcji profilaktycznych. Tematyka warsztatów dotyczyła niezwykle ważnej dla młodych ludzi problematyki uzależnień od środków psychoaktywnych, narkotyków i dopalaczy. Spektakl wpisywał się zatem w programy profilaktyki realizowane przez jednostki opiekuńczo - wychowawcze, uczył krytycznego myślenia i argumentowania, służył pogłębionej refleksji młodzieży. Spotkanie uatrakcyjniała innowacyjna i interesująca formuła warsztatu muzycznego z wykorzystaniem elementów muzyki hip – hopowej oraz animacji filmowych.
|
Dobromir Makowski opowiada młodzieży historię własnego, trudnego życia - wychowanka Domu Dziecka dotkniętego problemem narkotykowym… |
Prowadzący zajęcia – Dobromir Makowski, wychowanek Domu Dziecka, który sam przed laty zmierzył się z wieloma problemami, w naturalny sposób potrafił nawiązać znakomite relacje z młodzieżą i umiejętnie stymulował jej aktywność. Zaprezentował prawdziwą lekcję profilaktyki, daleką od zakazów czy nakazów i tym samym, najbardziej przemawiającą do młodych ludzi. Mówił im, w bardzo bezpośredni sposób, żeby zawsze pamiętali o tym, że to oni sami są odpowiedzialni za swoje życie. Przedstawiając własne „zawirowania” i autentyczne koleje swojego losu uwiarygodnił fakt, że alkohol, narkotyki, łamanie prawa są pozbawione sensu, pokazał, na przykładzie kilku ćwiczeń, jak odnaleźć siebie i jak powinno wyglądać życie po ustaleniu własnych wartości i tego jak chce się żyć.
|
Nieskrępowana atmosfera i zasłuchana - efekt refleksji nad uświadomieniem zagrożeń i pułapek „nałogowego” trybu życia… |
OHP 7-28 w Zespole Szkół nr 27
Dnia 13.04.2015 zapraszamy na spotkania wychowawców z rodzicami uczniów zs27
o godz. 17.30 i 18.30. wg ustalonego harmonogramu (wykaz na parterze).
Zebranie Rady Rodziców odbędzie się o godzinie 17.00 w sali 14 (na parterze).
Dyrekcja Zespołu Szkół nr 27.
Z okazji Wielkanocy najlepsze wiosenne życzenia:
Niech Zmartwychwstały Chrystus
wspiera Was swymi łaskami
i da Wam moc pokonywania codziennych trudności życia.
Życzy Dyrekcja Zespołu Szkół nr27
Zapraszamy wszystkich uczniów na szkolne rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w dniach: 30.03 (poniedziałek), 31.03 (wtorek), 01.04 (środa) od godz. 11.30 w Kościele Św. Maksymiliana Kolbe.
Katecheci
26 marca radomska jednostka OHP była gospodarzem pierwszej edycji Wojewódzkiego Turnieju w Kręgle dla Młodzieży OHP.
Zawody odbyły się w kręgielni MK Bowling w Radomiu. W zmaganiach wzięło udział 10 dwuosobowych zespołów z jednostek opiekuńczo - wychowawczych OHP na Mazowszu, reprezentujących hufce pracy w Warszawie, Wołominie, Mińsku Mazowieckim, Kozienicach, Radomiu i Zwoleń. Naszą placówkę reprezentowały: Weronika Ratyńska z kl. 1 C/w oraz Gabriela Berg z kl. 1 A/w.
Zawodnicy, po zapoznaniu się z regulaminem rozgrywek i zasadami gry, rozpoczęli rozgrzewkę i rundę główną turnieju, po której wyłoniono zwycięzców drużynowych. Sześciu reprezentantów z najlepszymi indywidualnymi wynikami awansowało do finału, w którym przez dwie kolejne rundy zawodnicy walczyli o podium w zawodach indywidualnych. Turniej obfitował w wiele niezapomnianych emocji i wrażeń. Większość młodych ludzi po raz pierwszy grała w kręgle, pomimo to zawodnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki.
W kategoriach indywidualnej i drużynowej, po zaciętej i pasjonującej walce, zwyciężyli reprezentanci Mińska Mazowieckiego. Nasze dziewczęta uplasowały się w środku stawki.
Wszyscy zawodnicy turnieju oraz ich wychowawcy mieli również możliwość gry poza konkursem i skorzystania z porad pracowników MK Bowling, którzy z przyjemnością udzielali instrukcji gry w kręgle.
Relacja fotograficzna z tego wydarzenia znajduje się w albumach fotograficznych.
opiekun praktyk - Krzysztof Potaczek
Dn. 25 marca 2015 r. o godz. 11.00 odbyło się spotkanie poetyckie w naszej czytelni. Poeta czytał fragmenty swojej poezji oraz dzielił się swoim doświadczeniem z młodzieżą. Prelekcja zakończyła się rozdawanie autografów i wspólną fotografią.
Nauczyciel języka polskiego Agnieszka Dąbrowska
23 marca 2015 r. w Mokotowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Konkursie Historycznym “Katyń- Prawda i Pamięć” organizowanym przez NSZZ Solidarność Region Mazowsze Komisja Międzyzakładowa nr 450 Pracowników Oświaty i Wychowania Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa . Konkurs skierowany był do uczniów szkół z trzech dzielnic: Mokotowa, Wilanowa i Ursynowa. Uroczystość uświetnił Burmistrz Dzielnicy Mokotów Pan Krzysztof Skolmowski.
Uczeń Zespołu Szkół Nr 27 Rafał Żarnoch został laureatem konkursu otrzymał nagrodę I stopnia . którą jest wyjazd do Katynia w dniach 24-26 kwietnia na cmentarz wojenny. Fundatorem nagrody jest Burmistrz Mokotowa .Uczniowie Dominika Chryniewicz, ,Kinga Kostana ,Sebastian Orlikowski, otrzymali nagrody III stopnia ,Dominika Koterba ,Paweł Pyzel, Dominik Tchurzewski –wyróżnienia Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy
Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w albumach fotograficznych.
nauczyciel historii - mgr Ewa Ulman
Dn. 24 marca już po raz kolejny wzięliśmy udział w Konkursie Recytatorskim pod hasłem “Pół żartem, pół serio – o życiu…”organizowanym przez XXXVIII LO im. Kostki Potockiego. Uczeń klasy 1 DW Piotr Maj zaprezentował szerokiej publiczności wiersz Jana Sztaudyngera pt. „Pochwała kobiet”. Poziom konkursu był bardzo wysoki i pozwolił odkryć nowe talenty. Nasz uczestnik stwierdził, że opłacało się przygotowywać do tej recytacji.
Zapraszamy do obejrzenia fotografii wykonanych przez Agnieszkę Dąbrowską- nauczyciela języka polskiego
24.03.2015- Międzyszkolny Konkurs Recytatorski " Pół żartem, pół serio – o życiu".
,,Wiosna, wiosna ,wiosna ach to ty…”
23 marca w poniedziałek – dzień niby zwyczajny, okaże się jednak, że nie do końca. Po przestąpieniu progów szkoły wyraźnie da się odczuć atmosferę wyjątkowości. Tego dnia do szkoły poszczególne klasy przychodzą ubrane w odpowiednie kolory, i tak: klasa 1a – szary, 1aw – czerwony, 1dw – biały, 2a – różowy, 2bw – czarny, 2cw – zielony, 3a – biały, 3aw - niebieski !!!. UWAGA: Najlepiej ubrana klasa otrzyma prezent od Rady Samorządu Uczniowskiego.
Opiekun SU – Leszek Salamoński
17 marca, w siedzibie warszawskiej jednostki OHP przy ul. Rabsztyńskiej, odbyła się II edycja wojewódzkiego konkursu z przepisów bhp i ppoż. pt. „Bezpieczni w pracy”. Celem przedsięwzięcia było upowszechnianie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia pracowników w środowisku pracy.
Do rozwiązywania testu składającego się z czterdziestu pytań przystąpiło jedenastu finalistów z jednostek wychowawczo - opiekuńczych MWK OHP, wyłonionych w eliminacjach wewnętrznych.
Młodzi ludzie musieli wykazać się ponadprzeciętną przedmiotową wiedzą, aby móc prawidłowo odpowiedzieć na szczegółowe pytania konkursowe z zakresu problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy - technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, przepisów ppoż., zasad udzielania pierwszej pomocy, a także elementów wiedzy z zakresu prawa pracy.
Poziom przygotowania młodzieży był bardzo wyrównany, a prawdziwych emocji dostarczyła walka w „dogrywce” o pierwsze miejsce.
Niekwestionowanym liderem zmagań okazała się Natalia Koszczak - uczennica klasy 3c/w naszej szkoły. Zdobywczyni I miejsca będzie reprezentowała Mazowiecką WK OHP w konkursie ogólnopolskim.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy, a laureaci trzech pierwszych miejsc, nagrody rzeczowe – tablety - ufundowane przez organizatora konkursu.
Pracownicy OHP 7-28 w zs27
W dniu 2 marca 2015r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Sali Kolumnowej Sejmu RP w naukowej konferencji historycznej – „Katyń. 5 Marca – Dzień Pamięci”. Po konferencji zwiedzali salę posiedzeń Sejmu Rzeczypospolitej. Była to ciekawa lekcja historii i wiedzy o społeczeństwie.
Nauczyciel historii – Ewa Ulman
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzimy 1 marca. Termin obchodów nie jest przypadkowy, bo tego dnia wieczorem w 1951r. w więzieniu przy ulicy Rakowieckiej wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu WiN. Dla upamiętnienia Żołnierzy Niezłomnych uczniowie przygotowali wystawę na terenie naszej szkoły składającą się z plansz prezentujących sylwetki bohaterów podziemia antykomunistycznego.
Nauczyciel historii – Ewa Ulman
W dniach 26-28 lutego 2015 r. zapraszamy na XXIII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2015. Prezentacje Liceów i Techników odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, plac Defilad 1 w godz. 9.00 - 16.00 na IV piętrze. W targach weźmie udział 102 publiczne szkoły ponadgimnazjalne oraz 8 szkól niepublicznych.
Nasze stoisko ma numer s62
Program Salonu jest bogaty i różnorodny. Każdy uczeń gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej znajdzie coś dla siebie: informacje na temat egzaminów gimnazjalnego i maturalnego, wymagań rekrutacyjnych szkół ponadgimnazjalnych i wyższych. Gimnazjaliści będą mogli przekonać się, jak szerokie spektrum zawodów oferują technika i zasadnicze szkoły zawodowe, jak różnorodną ofertę mają licea ogólnokształcące.
Zdjęcia z Targów znajdziesz w Albumie fotograficznym.
Dyrekcja zs27