Konkurs na „Najładniejszą pracownię” w roku szkolnym 2013/2014
Regulamin:
I. Cele konkursu:
- uświadomienie uczniom odpowiedzialności za salę lekcyjną,
- stworzenie w salach klimatu i atmosfery sprzyjającej nauce,
- motywowanie uczniów do dbałości o swoje miejsce pracy,
II. Czas trwania konkursu:
9 – 13 czerwca 2014r.
III. Skład komisji konkursowej:
Nauczyciele: Anna Antoniak, Wojciech Czyżniak.
Uczniowie: Marcelina Kożuchowska, Klaudia Szczęsna
IV. Zasady konkursu:
Ocenie podlegać będą:
- czystość i estetyka sali (pracowni) – max. 5pkt.
- wystrój pracowni: atrakcyjne dekoracje, rośliny( ich wygląd i estetyka doniczek) – max. 5pkt.
– w sali i na korytarzu przed pracownią, gazetki na bieżąco aktualizowane (sprawy o klasie, informacje o rocznicach, świętach, ważnych wydarzeniach.), gazetki tematyczne związane z profilem pracowni – max. 5 pkt
V. Wyniki:
Wyniki kontroli będą wywieszone na tablicy ogłoszeń i zamieszczane na stronie Internetowej szkoły.
VI. Nagrody:
Komisja Konkursowa przyzna trzy pierwsze miejsca.
Zwycięży sala lekcyjna, która zdobędzie największą ilość punktów (po zsumowaniu punktów od uczniów i nauczycieli) otrzymuje miano „Najładniejszej pracowni” i otrzymuje nagrodę ufundowaną przez Dyrektora Szkoły. Niespodzianki czekają !!!
Uczniowie mają również szansę wykazać się talentem plastycznym i będą mogli zaprezentować na drzwiach klasopracowni dowolny element powiązany z charakterem sali.
Opiekunowie SU: Anna Golba, Leszek Salamoński
Tradycją lat poprzednich na boisku Orlik 2012 przy ul. Kazimierzowskiej został rozegrany turniej piłkarski w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Drużyny rozlosowano do dwóch grup. Nasz zespół trafił do grupy A w której skład weszły zespoły 28 LO i 42 LO. Mecze w grupie rozgrywano systemem każdy z każdym dwa razy. Pomimo dużych chęci i zaangażowania naszych uczniów, nie udało nam się wyjść z grupy. Przeciwnicy w tym dniu okazali sie lepiej dysponowani wygrywając z nami cztery mecze.
Wyniki meczów: 28 LO - ZS 27 5:2, 42 LO - ZS 27 6:3, 28 LO - ZS 27 4:2, 42 LO - ZS 27 4:2
nauczyciel wf-u Paweł Dziuba
Jeśli tak jak ja robisz coś z pasją, weź udział w konkursie fotograficznym. Organizatorem konkursu jest Agnieszka Dąbrowska, nauczyciel języka polskiego. Tematem konkursu jest: ”Moja praca, moja pasja”. Ze zgłoszonych zdjęć zostaną wybrane najlepsze, które organizator umieści w konkursowej galerii na stronie internetowej szkoły. Zostanie przyznana jedna nagroda główna. Konkurs jest skierowany do uczniów wszystkich klas Zespołu Szkół Nr 27.
Zasady konkurs:
– każda osoba może zgłosić tylko jedno zdjęcie,
– im bardziej pobudzona wyobraźnia tym lepiej :-)
– termin składania zdjęć 10 czerwca 2014r.
Zachęcamy wszystkich do udziału w naszym konkursie!!!!!
Nauczyciel języka polskiego Agnieszka Dąbrowska
Dn. 30 kwietnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akademii poświęconej kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z okazji święta młodzież pod kierunkiem Pani Agnieszki Dąbrowskiej kolejny raz w tym roku przygotowała program artystyczny. Wszyscy wysłuchali pięknych pieśni patriotycznych, żołnierskich, religijnych oraz innych utworów specjalnie przygotowanych na uroczystości naszego państwowego święta. Katarzyna Bobrowska z klasy 3B z odpowiednią powagą recytowała utwory patriotyczne. Na zakończenie Marcelina Kożuchowska z klasy 2A przeczytała preambułę Konstytucji 3 Maja. W ramach obchodów tego święta na parterze zorganizowano wystawę przypominającą powstanie tego dokumentu.
Nauczyciel języka polskiego Agnieszka Dąbrowska
Leszek Salamoński – opiekun „Koła Filmowego” po raz kolejny 06.05.2014r. zorganizował wyjście dla chętnych uczniów do Kina Atlantic na specjalny pokaz filmu „Powstanie Warszawskie”. Po pokazie odbyła się dyskusja z twórcami i Bohaterami walczącymi w Powstaniu.
„POWSTANIE WARSZAWSKIE" to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej.
Opiekun SU – Leszek Salamoński
W dniu 24.04.2014r. odbyła się na terenie Zespołu Szkół nr27
konferencja - spotkanie szkoleniowe z pracodawcami
zakresu:
reformy szkolnictwa zawodowego, kształcenia zawodowego młodocianych i refundacji za w/w szkolenie.
Materiały ze spotkania są dostępne w zakładce PRACODAWCY.
W trakcie spotkania pracodawcy mogli uzyskać odpowiedzi na pytania i wątpliwości dotyczące poruszanych zagadnień co było bardzo ciekawym doświadczeniem dla pracowników Zespołu Szkół nr27.
Światowy Dzień Ziemi '2014
- 27 kwietnia 2014r.
"ZMIENIAJ NAWYKI - NIE KLIMAT!"
- ogólnopolska kampania edukacyjna dla klimatu –
Światowy Dzień Ziemi '2014 będzie częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu "Zmieniaj nawyki - nie klimat!", dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Festyn finałowy, pod tym samym hasłem, odbędzie się w Warszawie w parku Pole Mokotowskie, 27 kwietnia 2014r., w godzinach 10 - 18.00. Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników, dla których idea ochrony środowiska jest ważna. Festyn ma charakter interdyscyplinarny, podczas jego trwania prezentują się samorządowe i rządowe instytucje zajmujące się ochroną środowiska, wyższe uczelnie, jednostki Lasów Państwowych i wiele organizacji pozarządowych. Po kilku latach przerwy do programu obchodów wrócą prezentacje polskich parków narodowych, zaprosimy 23 parki, które na Polu Mokotowskim zaprezentują swoją ofertę przyrodniczą, edukacyjną i turystyczną. Tematem przewodnim wszystkich prezentacji będzie klimat. Chcemy przez zabawę uczyć jak zmienia się klimat, jak można niwelować skutki jego zmian i jak przeciwdziałać globalnemu ociepleniu. W festynie plenerowym corocznie bierze udział ok. 40 tys. osób, także na najbliższe obchody zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Konkurs –plakat!
Dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Nr 27
w Warszawie
Przygotuj plakat do w/w hasła na Dzień Ziemi 2014
Technika dowolna, termin oddania prac organizatorkom upływa - 25.04.14r.
Wszyscy uczniowie, którzy przygotują plakat otrzymają oceny cząstkowe z biologii i/lub geografii.
Organizatorzy:
Pani Anna Golba – nauczyciel biologii/chemii
Pani Grażyna Ostropolska – nauczyciel geografii
Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom –
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie –
Życzą Opiekunowie i Rada Samorządu Uczniowskiego
Zapraszamy wszystkich uczniów na szkolne rekolekcje wielkopostne, które odbędą się od 14 do 16 kwietnia od godz. 11.30 w Kościele Św. Maksymiliana Kolbe.
Katecheci
Fundacja RoRo i Zespół Szkół nr 27 zapraszają młodych i starszych, dzieci i rodziców, młodzież i seniorów do udziału w Festiwalu Zdrowia. Piknik odbędzie się na terenie Zespołu Szkół nr 27 przy ul. Rzymowskiego 38 - vis’a’vis galerii Mokotów 11 kwietnia 2014 roku w godz.10.00-14.00
Patronat nad Festiwalem Zdrowia objął Burmistrz Dzielnicy Mokotów - Pan Bogdan Olesiński.
Program festiwalu dostępny na stronie: http://fundacjaroro.org/festiwal-zdrowia/
Dyrekcja Zespołu Szkół nr27
"On, ona od poczęcia" - pod takim hasłem po raz dziewiąty z placu Zamkowego do bazyliki św. Krzyża przeszedł Marsz Świętości Życia. Pochód, w którym szli rodzice z dziećmi, młodzież także z naszej szkoły, studenci i osoby starsze.
Uczestnicy marszu nieśli transparenty, na których można było przeczytać m.in.: "Rodzina to życie dla człowieka”. Maszerujący skandowali także hasła: "Warszawa za życiem" i "Tylko rodzina życie zaczyna".
Nazwa Marszu nawiązuje do Dnia Świętości Życia, obchodzonego 25 marca - w Święto Zwiastowania Pańskiego. Kościół w Polsce ustanowił taki dzień w odpowiedzi na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice "Evangelium Vitae" z 1995 r, ogłoszonej właśnie 25 marca. W dokumencie tym papież napisał podstawowym celem Dnia Świętości Życia powinno być "budzenie w sumieniach, rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji”.
Opiekun SU – Leszek Salamoński
Dnia 25 marca 2014r.
odbył się, w Zespole Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie, VI Ogólnopolski Konkurs Fantazji Fryzjerskiej "Panna Młoda - Jutra".
W konkursie tym brały udział trzy nasze uczennice:
Julia Husak kl.3B,
Alicja Sikorska kl.3A,
Martyna Mląkowska kl.2Bw
i wszystkie otrzymały wyróżnienia.
Nasze gratulacje.
Reportarz z konkursu znajduje się w zakładce album fotofraficzny.
Dyrekcja Zespołu Szkół nr 27.
Ogłoszenie:
Ogloszenie_o_zamowieniu.pdf
Specyfikacja zamówienia:
Przetarg_na_dostawe_i_przesyl_energii_cieplnej_do_budynku_Zespolu_Szkol_nr27.pdf
Roztrzygnięcie przetargu:
Informacja_o_wyborze_najkorzystniejszej_oferty.pdf
Dyrekcja Zespołu Szkół nr 27
Finał Konkursu Historycznego „Katyń – Prawda i Pamięć.
25 marca 2014 r. w Mokotowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Konkursie Historycznym “Katyń- Prawda i Pamięć” organizowanym przez NSZZ Solidarność Region Mazowsze Komisja Międzyzakładowa nr 450 Pracowników Oświaty i Wychowania Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa. Konkurs skierowany był do uczniów szkół z trzech dzielnic: Mokotowa, Wilanowa i Ursynowa. Uroczystość uświetnili burmistrzowie tych dzielnic.
Uczeń Zespołu Szkół nr 27 Wiktor Gronowski zdobył główną nagrodę za prezentację multimedialną.. Nagrodą w Konkursie jest wyjazd do Katynia w połowie kwietnia na cmentarz wojenny. Poza tym Katarzyna Pantak i Damian Zagrodnik za swoje prace konkursowe otrzymali wyróżnienia. Opiekę nad młodzieżą sprawowała Pani Ewa Ulman- nauczyciel historii.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
24 marca 2014r Leszek Salamoński – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości wraz z klasą 2a uczestniczył w szkoleniu „Mam czas na naukę, mam czas na pracę” organizowaną przez Zespół Placówek Europejski Dom Spotkań Młodzieży we współpracy z Biurem Edukacji Urzędu m. st. Warszawy. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się nie tylko, w jaki sposób szukać pracy, gdzie oraz na jakie przeszkody napotkają na początku swojej ścieżki zawodowej. Dowiedziała się także, jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną, jak przygotować dokumenty CV i list motywacyjny, jak zostać wolontariuszem oraz stażystą.
Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości - Leszek Salamoński
Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach, z radością towarzyszącą temu rozkwitowi, temu przebudzeniu. To również czas porządków, których dokonujemy po zimie, kiedy chcemy przygotować się na przyjście nowej pory roku. Odkurzamy stare kąty, wyrzucamy niepotrzebnie gromadzące się przedmioty, otwieramy szeroko okna na powiew świeżego powietrza.
21 marca – dzień niby zwyczajny, okazuje się jednak, że nie do końca. Po przestąpieniu progów szkoły wyraźnie da się odczuć atmosferę wyjątkowości. Tego dnia do szkoły możesz przyjść w dowolnym stroju !!!. Cieszyć nauczycieli będzie np.: spacerująca stonoga, batalion żołnierzy, personel medyczny, rolnik, ogrodnik, pomoc drogowa, leśne zwierzątka, nimfy itp. Pomysł należy do Ciebie. Najlepiej ubrani dostaną prezent od Rady Samorządu Uczniowskiego.
Opiekunowie SU –Anna Golba, Leszek Salamoński
12.03.2014r. w ramach Koła Filmowego p. Leszek Salamoński zorganizował wyjście dla chętnych uczniów i nauczycieli do
Kina Atlantic na specjalny pokaz filmu „Kamienie na szaniec” ze specjalnym udziałem m. in: Roberta Glińskiego – reżysera filmu, Sandry Staniszewskiej - filmowej "Hali", Tomasza Ziętka – filmowego „Rudego” i Marcela Sabata – filmowego „Zośki”.
Film jest opowieścią o młodości, miłości i przyjaźni. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą. Byli młodzi, spragnieni życia. Nie było dla nich rzeczy niemożliwych. Pewnego dnia obudzili się w świecie, w którym nie było już miejsca na marzenia. Stanęli przed wyborem: pochylić pokornie głowy albo zaryzykować własne życie.
Znaleźli w sobie odwagę i siłę, by sprzeciwić się hitlerowskiej machinie. Wierzyli w przyjaźń, wolność, w Polskę. Mieli ideały. Weszli na drogę, z której nie było odwrotu. Byli jak kamienie rzucane na szaniec…Film cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.
Opiekun SU – Leszek Salamoński
W dniu 10 marca 2014r. gościliśmy w murach naszej Szkoły Kardynała Kazimierza Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego.
W trakcie swojej wizyty Eminencja odbył spotkania z Dyrektorem Szkoły Arturem Jeżewskim, uczniami i pracownikami Szkoły.
Kardynał zaskoczył nas swoją wiedzą na temat edukacji zawodowej i głęboką analizą zjawisk społecznych zachodzących w społeczeństwie polskim.
Na zakończenie wizyty Eminencja pobłogosławił wszystkich zgromadzonych, życząc im wielu sukcesów w sferze zawodowej i prywatnej.
Dyrekcja Zespołu Szkół nr27
Mistrzostwa Mokotowa w Piłce Siatkowej Dziewcząt w r.szk. 2013/14
Piłka siatkowa dziewcząt należy do bardzo popularnych
dyscyplin sportowych w naszej Dzielnicy.
Zgłosiło się 16 reprezentacji szkolnych.
Zawody odbywały się w czterech grupach; nasza
drużyna grała w Grupie C wraz z LO 44, LO 42 i LO 28.
Miejscem spotkań było XXXIV LO im. Miguela de Cervantesa
w dn. 04.02, 05.02 i 07. 02. 2014r.
Skład naszej reprezentacji:
1. Holz Monika - kapitan 2A 5. Wierzchowska Barbara 2A
2. Migdalska Magdalena 3B 6. Piekarniak Patrycja 2A
3. Dobrowolska Anna 3B 7. Zyśk Anna 2A
4. Jabłońska Martyna 1AW 8. Jopek Małgorzata 2CW
Aby wygrywać mecze nie wystarczą zdolności i predyspozycje, trzeba to poprzeć dodatkową pracą na zajęciach
pozalekcyjnych ( specyfika edukacji w naszej szkole ma na to duży wpływ).
A siatkówka to przecież gra bardzo techniczna. Pomimo tego dziewczęta bardzo dzielnie walczyły i nie była to gra do
"jednej bramki".Ładnie prezentowały się na boisku i poza nim( zobaczcie zresztą sami).
nauczyciel wych. fiz.
mgr Gabriela Maksymowicz