Deklaracja dostępności

Nawigacja

  • Sekcja sportowa
    03.10.2014

    VI miejsce na Sztafetowych Biegach Przełajowych

    nauczyciel wf-u Paweł Dziuba

  • WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    W dniach 29 – 30 września 2014r w naszej szkole odbyły się Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Do władz Samorządu Uczniowskiego kandydowało ośmioro uczniów z klas I - III. Głosować na swoich kandydatów mogli wszyscy uczniowie klas I - III oraz nauczyciele. W wyborach oddano 171 głosów ważnych i 7 głosów nieważnych.  Wyniki głosowania przedstawione są  na tablicy ogłoszeń na terenie Zespołu Szkół nr 27.  W wyniku wyborów na rok szkolny 2014/2015 powołano Władze Samorządu Uczniowskiego w składzie:

    przewodniczący – Monika Holz

    zastępca przewodniczącego – Marcelina Kożuchowska

    W skład samorządu uczniowskiego wg  uzyskanych głosów wchodzą także:

    Sebastian Sobczyk, Michał Krzak, Natalia Jaromin, Wiktor Gronowski, Patryk Rybarczyk, Marlena Krynicka

    Opiekunami samorządu szkolnego są następujący nauczyciele:

    Pani Anna Golba

    Pan Leszek Salamoński

    Opiekunowie SU

  • Sekcja sportowa
    27.09.2014

    Indywidualne Biegi Przełajowe

    Nauczyciel wf-u Paweł Dziuba

  • KONKURS ORTOGRAFICZNY ROZTRZYGNIĘTY

    KONKURS ORTOGRAFICZNY ROZTRZYGNIĘTY

    Dnia 24 września uczniowie i kadra OHP (21 jednostek z całego województwa) wzięli udział już po raz czwarty w Konkursie Ortograficznym. Dyktando odbyło się na terenie naszej szkoły i miało formę zaciętej rywalizacji, nad którą czuwały Panie Helena Szoka-Częścik i Agnieszka Dąbrowska-nauczycielki języka polskiego.

    Zmagania zakończyły się sukcesem dla uczennicy Marty Maciejewskiej z HP 7-22 oraz Moniki Rudnickiej- opiekuna z HP 7-3. Wszystkim uczestnikom życzymy kolejnych sukcesów i zapraszamy za rok.
    Zdjęcia z konkursu są zamieszczone w Albumie fotograficznym.

    A. Dąbrowska

  • Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców młodzieży OHP

    Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców młodzieży OHP

    18 września 2014r. reprezentanci z 7 – 28 HP z ul. Rzymowskiego 38 w W-wie, wzięli udział w Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców.
    W imprezie brały udział czteroosobowe, mieszane reprezentacje jednostek strukturalnych Mazowieckiej WK OHP, które zagrały mecze w systemie „każdy z każdym”. Nad prawidłowym przebiegiem turniejowych zmagań czuwali sędziowie -  nauczyciele wychowania fizycznego w Zespole Szkół Nr 1 w Pruszkowie.
    Zawodnicy wykazywali się ogromnym zaangażowaniem i w ferworze sportowych emocji nie zapominali o zasadzie fair-play.
    Po kilkugodzinnej sportowej rywalizacji, wyłonieni zostali zwycięzcy. Mimo, że na podium mogły stanąć tylko trzy drużyny, wszyscy uczestnicy z uśmiechem kończyli zawody i zaoferowali swój udział w kolejnej edycji imprezy. Najlepszą ekipą okazała się młodzież z 7 – 1 HP z Radomia, II miejsce wywalczyła drużyna z 7 – 3 OSiW ze Zwolenia, natomiast gospodarze imprezy zajęli medalowe III miejsce. Reprezentanci hufca z Rzymowskiego uplasowali się tuż za podium, za pocieszenie może posłużyć fakt, że jako jedynym udało się im pokonać zwycięską ekipę z Radomia.

     Uroczystość dekoracji zawodników poprowadziła komendant pruszkowskiej jednostki - Bożena Sochacka, która przekazała młodym sportowcom serdeczne gratulacje i obiecała, że tak udane zawody, wejdą na stałe do kalendarza imprez hufca. Każdy z uczestników otrzymał dyplom, a najlepsi zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi, medalami i pucharami ufundowanymi przez MWK OHP w Warszawie. Wybrano również najlepszego siatkarza – Daniela Winiarskiego z Radomia oraz siatkarkę zawodów – Aleksandrę Lada z Pruszkowa, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez kadrę hufca w Pruszkowie oraz Dyrekcję Zespołu Szkół nr 1 w Pruszkowie.
    Zdjęcia z zawodów są zamieszczone w Albumie fotograficznym.

    Zespół OHP

  • WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

                Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wybory odbędą się 29 oraz 30 września w czytelni naszej szkoły na drugiej godzinie lekcyjnej.

    Opiekun SU - Leszek Salamoński

  • PROJEKT - NASTOLATEK W SAMORZĄDZIE

    PROJEKT - NASTOLATEK W SAMORZĄDZIE

    Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości - Leszek Salamoński zgłosił naszą szkołę do projektu:  „Nastolatek w samorządzie”. 23 września 2014r. w sali 202 odbyły się warsztaty, w których brali udział uczniowie klasy 1cw. Warsztaty miały na celu zachęcenie młodzieży do działania w swoim środowisku lokalnym, przybliżenie im zagadnień związanych z samorządnością oraz ideą społeczeństwa obywatelskiego. Pokazywały  młodym ludziom, w jaki sposób być aktywnym i świadomym członkiem samorządu terytorialnego.

    Opiekun SU - Leszek Salamoński

  • SZKOLNY KONKURS O JANIE PAWLE II

    SZKOLNY KONKURS O JANIE PAWLE II

    Z okazji XIV Dnia Papieskiego zapraszamy do udziału w konkursie pt.  "Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie".  Zadanie polega na przedstawieniu poglądów Jana Pawła II dotyczących świętości życia. Forma pracy dowolna ( np. wykonanie prezentacji multimedialnej, plakatu, referatu, itd. ) Prace należy złożyć u swoich katechetów do końca października 2014r. Każdy uczestnik dostanie dyplom a najlepsi nagrody. Organizatorami konkursu są katecheci.

     Nauczyciel – Leszek Salamoński

  • Wycieczka do Muzeum Historii Żydów Polskich

    Począwszy od 17.09.2014 r. Hufiec Pracy 7-28 w Warszawie rozpoczyna realizację programu kulturalno-oświatowego pt. „Pamiętamy 1939 - 75. rocznica wybuchu II Wojny Światowej”.

    W pierwszej kolejności uczestnicy hufca zwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich, które powstało w 2005. Dziś placówka ta mieści się w obrębie przedwojennej dzielnicy żydowskiej. Jej futurystyczny gmach wzniesiono w latach 2009–2013 naprzeciwko pomnika Bohaterów Getta w Warszawie według projektu fińskiego architekta Rainera Mahlamäkiego. Chociaż budynek został udostępniony publiczności 19 kwietnia 2013 w ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, to jednak uroczyste otwarcie wystawy głównej ma nastąpić dopiero jesienią 2014 r.

    Generalnym założeniem muzeum było zaprezentowanie tysiąca lat współistnienia Żydów i Polaków. Poszczególne ekspozycje mówią o współpracy, współzawodnictwie i konfliktach, autonomii, integracji i asymilacji. Nie unika się tu trudnych tematów, ale wydobywa też jasne karty wspólnej historii.

    Wystawa składa się z ośmiu galerii, które na powierzchni ponad 4000 m2 opowiadają o kulturze i dziedzictwie polskich Żydów, z których czerpią nie tylko sami Żydzi, ale również Polska i świat.

    W galeriach przedstawione zostały kolejne etapy w historii: od legend o przybyciu Żydów na ziemie polskie, przez pierwsze ich osadnictwo, rozwój kultury, różnorodności społecznej, religijnej i politycznej, burzliwe wydarzenia sprzed wieków i wojenną zagładę, aż do współczesności.

                Interesujące eksponaty w połączeniu z przystępną narracją dają spójny i przejrzysty obraz relacji polsko-żydowskich. Dzięki temu zwiedzający mogli zweryfikować swoją dotychczasową wiedzę, w szczególności obalając pokutujące stereotypy. W niektórych momentach zaskoczenie wymową faktów było naprawdę duże.

    Wycieczka ta pozostawiła niezatarte wrażenia u młodzieży oraz kadry, prowokując do ożywionej dyskusji na tematy, których wcześniej nie poruszano.

                Podsumowując należy stwierdzić, że wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich dla uczestników hufca była wyjątkowo wartościowym doświadczeniem, gdyż znacząco pogłębiła ich wiedzę jednocześnie poszerzając światopogląd. Następne punkty programu K-O zapowiadają się równie ciekawie.

     

  • Rocznica agresji sowieckiej na Polskę

    Rocznica agresji sowieckiej na Polskę
    17.09.2014

    Rok 2014 łączy się z wieloma ważnymi dla Polski rocznicami historycznymi. Dziś obchodzimy 75 rocznicę wydarzeń z dnia 17 września 1939 r.- dzień pamięci o historii,  Uczniowie ZS 27 wraz z nauczycielem języka polskiego- Heleną Szoką Częścik również uczcili pamięć o wydarzeniach tamtych lat, biorąc udział w uroczystościach pod pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.                                                                                                                                        

                                                                                                                                                         nauczyciel języka polskiego Agnieszka Dąbrowska

  • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

    Informujemy, że w najbliższym czasie w naszej szkole odbędą się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Zachęcamy do zgłaszania swoich kandydatur do opiekunów SU oraz organizowania kampanii wyborczej. Można rozdawać ulotki, przyklejać plakaty … !!!

    Opiekunowie SU: Anna Golba, Leszek Salamoński

  • 15.09.2014 - Zebranie z rodzicami.

    W dniu 15.09.2014r. odbędą się zebrania rodziców uczniów z wychowawcami.

    Zapraszamy rodziców uczniów klas I na godzinę 18.00 na salę gimnastyczną - spotkanie z dyrektorem szkoły i wychowawcami.

    Spotkanie Rady Rodziców zaplanowane jest na godz. 18.30 w gabinecie dyrektora.

    Zapraszamy rodziców uczniów klas promocyjnych  w/g harmonogramu:

    Godz. 17.30

    2A - sala 208
    2Bw - sala 102
    2Cw - sala 206
    2Dw - czytelnia
    3A - sala107
    3Aw - sala 212
    3Bw - sala 101
    3Cw - sala 103

    godz. 18.30

    1Kw - sala 212
    2Mw - czytelnia
    3Kw - sala 101

    Dyrekcja zs27.
     

  • Projekt „Ginące zawody”

    Projekt „Ginące zawody”

    Hufiec pracy  7-28 ul. Rzymowskiego 38 informuje o możliwości udziału w n/w projekcie.

    Projekt „Ginące zawody” dotyczy młodzieży w wieku 18 – 25 lat. -, dla których zawód „ginący” będzie drugim zawodem w stosunku do zawodu wyuczonego w ramach OHP – np. stolarz – kołodziej, kucharz - cukiernik, krawiec – tkacz. Osoby mające zawód cukiernika lub piekarza będą doskonalić swoje kwalifikacje w zakresie wyrobów przygotowywanych według tradycyjnych receptur ludowych. 107 beneficjentów – wolny nabór. Projekt trwa 150 godzin w formie stacjonarnej w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy. W ramach projektu przewidziane są następujące formy wsparcia: - grupowe zajęcia z doradcą zawodowych (20 godz.), kurs przedsiębiorczości (30 godz.), kursy zawodowe w zakresie ginących zawodów, egzaminy zawodowe opłacone z projektu. Według harmonogramu wynika, że projekt rozpoczyna się we wrześniu br i kończy w czerwcu 2015 r. Dojazdy na zajęcia finansowane z budżetu projektu.

    Kadra OHP

  • RUSZYŁ KONKURS "KLASA GOSPODARZEM SZKOŁY"

    W tym roku szkolnym, podobnie jak w roku szkolnym 2013/2014 ruszył Konkurs "Klasa gospodarzem szkoły". Oto wylosowane miesiące dla danej klasy:

    Wrzesień 2014r – klasa 2dw (wychowawca p. H. Jodkiewicz)

    Październik 2014r – klasa 1a (wychowawca p. E. Ulman)

    Listopad 2014r – klasa 1cw (wychowawca p. P. Dziuba)

    Grudzień 2014r – klasa 1dw (wychowawca p. G. Maksymowicz)

    Styczeń 2015r – bez klasy (opiekunowie samorządu)

    Luty 2015r – klasa 1bw (wychowawca p. G. Ostropolska)

    Marzec 2015r – klasa 2bw (wychowawca p. G. Ostropolska)

    Kwiecień 2015r – klasa 2a (wychowawca p. M. Szynkaruk)

    Maj 2015r – klasa 1aw (wychowawca p. A. Gajda)

    Czerwiec 2015r – klasa 2cw (wychowawca p. K. Golba)

    Projekt ten ma na celu zwiększenie zaangażowania wszystkich członków społeczności szkolnej w podniesienie jakości nauczania w naszej placówce.

    Zachęcamy klasy do udziału w Konkursie.

    Opiekunowie SU: Anna Golba, Leszek Salamoński

     

     

     

  • Piknik 14.09.2014

    Piknik 14.09.2014

    Piknik Bazar Kultury (niedziela) 14.09.2014 godz. 11.00 – 14.00

    W imieniu Partnerstwa dla Służewca, którego jesteśmy członkiem zapraszamy na inaugurację lokalnej wymienialni towarów, usług, myśli, znajomości i doświadczeń. Wymień – oddaj – sprzedaj – kup – podziel się – porozmawiaj. Czyli bazar z prawdziwego zdarzenia!
    Sięgamy do starych warszawskich tradycji handlowania, gdzie dodatkowo możecie wymieniać, oddawać, sprzedawać, kupować, prezentować swoje usługi i umiejętności, a wszystko to zupełnie bezpłatnie!
    Podczas Bazaru Kultury będzie można sprzedawać zarówno rękodzieło jak i rzeczy używane, a dla dzieci przewidziane są zajęcia sportowe, gry i zabawy.
    Organizatorzy:

    Dyrekcja zs27

  • Kalendarz

    Kalendarz

    Zaktualizowano kalendarz roku szkolnego 2014/2015

    Dyrekcja zs27

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

    Witamy po wakacjach.

    Harmonogram 1 września 2014

    godz. 8.30  - klasa 2 Aw   sala 104,

    godz. 9.00  - pozostałe klasy promocyjne (wykaz sal na parterze),

    godz. 10.00  - klasy pierwsze  sala gimnastyczna.

    Zapraszamy.

    Dyrekcja zs27.

  • NAGRODA BURMISTRZA

    NAGRODA BURMISTRZA

    Dnia 26 czerwca 2014r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014 dla Dzielnicy Mokotów, którą poprowadził Cezary Kocon Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania. Przybyli na uroczystość Burmistrzowie Krzysztof Skolimowski i Piotr Boresowicz w swoich wystąpieniach zwracali uwagę na bardzo dużą odpowiedzialność nauczycieli za wychowanie dzieci i młodzieży. Kulminacyjnym elementem tej uroczystości było wręczenie nagród Burmistrza Dzielnicy Mokotów uczniom, nauczycielom i dyrektorom placówek oświatowych. Jednym z nagrodzonych był Pan Leszek Salamoński.

    Pan Leszek Salamoński jest nauczycielem religii i podstaw przedsiębiorczości w Zespole Szkół nr 27 w Warszawie.
    Jest pomysłodawcą Koła filmowego w ZS27 i organizuje wyjścia dla chętnych uczniów i nauczycieli do Kina Atlantic na specjalne pokazy filmów połączone ze spotkaniami z  osobami ze świata kultury, literatury, filmu i polityki takimi jak: Krzysztofem Kowalewskim, Tomaszem Raczkiem, Pawłem Wawrzeckim, Urszulą Dudziak, Ewą Dałkowską, Marcinem Szczygielskim, Magdaleną Popławską, Małgorzatą Kidawą – Błońską, Ewą Błaszczyk, Barbarą Kraftówna, Ewą Wiśniewską, Stanisławą Celińską, Zofią Kucówną, Beatą Tyszkiewicz, Anną Nehrebecką, Tadeuszem Mazowieckim, Władysławem Bartoszewskim i Andrzejem Wajdą.
    Pan Leszek Salamoński pełni funkcję przewodniczącego zespołu nauczycieli przedmiotów zawodowych. Zorganizował pięć szkolnych konkursów z podstaw przedsiębiorczości. „Pieniądz – wczoraj, dziś i jutro”, „Biznes plan”, „Reklama społeczna” , „Jak będzie wyglądał pieniądz na 30 lat” oraz „Plakat reklamy swojej wymarzonej firmy”
    Wdrożył w ZS27 trzy projekty edukacyjne. „Nastolatek w samorządzie”, „Mam czas na naukę, mam czas na pracę” oraz  „Moje finanse”.
    Pan Leszek Salamoński należy do grona nauczycieli najbardziej zaangażowanych w pracę szkoły, właściwie i skutecznie ją planuje. Umiejętnie rozpoznaje i rozwiązuje problemy edukacyjne i wychowawcze z uwzględnieniem specyfiki szkoły, w której jest zatrudniony. Realizuje zadania określone w obowiązkach służbowych oraz czynnościach dodatkowych wynikające z planu rozwoju, planu nadzoru, programu wychowawczego i innych. Wykazuje szeroką inicjatywę w wykonywaniu powierzonych mu zadań i obowiązków. Posiada szereg pomysłów oraz wizję pracy w różnych obszarach. Umiejętnie nawiązuje kontakt z uczniami, motywuje i wspiera ich rozwój. Jest osobą życzliwą i otwartą w kontaktach.

    Gratulujemy - Dyrekcja i nauczyciele ZS 27


     

  • KONKURS NA "NAJŁADNIEJSZĄ PRACOWNIĘ" ROZSTRZYGNIĘTY !!!

    KONKURS NA "NAJŁADNIEJSZĄ PRACOWNIĘ" ROZSTRZYGNIĘTY !!!

    W  roku szkolnym 2013/2014 najładniejszą pracownią została sala 204 (biologiczno – chemiczna), która jest pod opieką pani Anny Golby. Gratulujemy !!!!

    Drugie miejsce zajęły sala 202 oraz 212. Także opiekunom tych sal gratulujemy. Celem tegorocznego konkursu na „Najładniejszą pracownię” było stworzenie w salach klimatu i atmosfery sprzyjającej nauce oraz uświadomienie uczniom odpowiedzialności za salę lekcyjną.

                                                                                      Opiekun SU:   Leszek Salamoński

     

  • 27 czerwca 2014r.

    27 czerwca 2014r.

    Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2013/2014

    dla klas promocyjnych

    27 czerwca 2014r. godzina 9.00

    1A – sala 208
    1Aw – sala 211
    1Bw – sala 102
    1Cw – sala 206
    1Dw – sala czytelnia
    2Aw – sala 106
    2Bw – sala 104
    2Cw – sala 101

    2A – sala 212  o godzinie 10.00

    Dyrekcja ZS27.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Nr 27
    ul. W. Rzymowskiego 38
    02-697 Warszawa
  • (22) 843-66-81 / 82 / 83
    www.zs27.edupage.org
    fb: zespolszkol27

Galeria zdjęć