Hufiec pracy 7-28 ul. Rzymowskiego 38 informuje o możliwości udziału w n/w projekcie.
Projekt „Ginące zawody” dotyczy młodzieży w wieku 18 – 25 lat. -, dla których zawód „ginący” będzie drugim zawodem w stosunku do zawodu wyuczonego w ramach OHP – np. stolarz – kołodziej, kucharz - cukiernik, krawiec – tkacz. Osoby mające zawód cukiernika lub piekarza będą doskonalić swoje kwalifikacje w zakresie wyrobów przygotowywanych według tradycyjnych receptur ludowych. 107 beneficjentów – wolny nabór. Projekt trwa 150 godzin w formie stacjonarnej w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy. W ramach projektu przewidziane są następujące formy wsparcia: - grupowe zajęcia z doradcą zawodowych (20 godz.), kurs przedsiębiorczości (30 godz.), kursy zawodowe w zakresie ginących zawodów, egzaminy zawodowe opłacone z projektu. Według harmonogramu wynika, że projekt rozpoczyna się we wrześniu br i kończy w czerwcu 2015 r. Dojazdy na zajęcia finansowane z budżetu projektu.
Kadra OHP
W tym roku szkolnym, podobnie jak w roku szkolnym 2013/2014 ruszył Konkurs "Klasa gospodarzem szkoły". Oto wylosowane miesiące dla danej klasy:
Wrzesień 2014r – klasa 2dw (wychowawca p. H. Jodkiewicz)
Październik 2014r – klasa 1a (wychowawca p. E. Ulman)
Listopad 2014r – klasa 1cw (wychowawca p. P. Dziuba)
Grudzień 2014r – klasa 1dw (wychowawca p. G. Maksymowicz)
Styczeń 2015r – bez klasy (opiekunowie samorządu)
Luty 2015r – klasa 1bw (wychowawca p. G. Ostropolska)
Marzec 2015r – klasa 2bw (wychowawca p. G. Ostropolska)
Kwiecień 2015r – klasa 2a (wychowawca p. M. Szynkaruk)
Maj 2015r – klasa 1aw (wychowawca p. A. Gajda)
Czerwiec 2015r – klasa 2cw (wychowawca p. K. Golba)
Projekt ten ma na celu zwiększenie zaangażowania wszystkich członków społeczności szkolnej w podniesienie jakości nauczania w naszej placówce.
Zachęcamy klasy do udziału w Konkursie.
Opiekunowie SU: Anna Golba, Leszek Salamoński
Piknik Bazar Kultury (niedziela) 14.09.2014 godz. 11.00 – 14.00
W imieniu Partnerstwa dla Służewca, którego jesteśmy członkiem zapraszamy na inaugurację lokalnej wymienialni towarów, usług, myśli, znajomości i doświadczeń. Wymień – oddaj – sprzedaj – kup – podziel się – porozmawiaj. Czyli bazar z prawdziwego zdarzenia!
Sięgamy do starych warszawskich tradycji handlowania, gdzie dodatkowo możecie wymieniać, oddawać, sprzedawać, kupować, prezentować swoje usługi i umiejętności, a wszystko to zupełnie bezpłatnie!
Podczas Bazaru Kultury będzie można sprzedawać zarówno rękodzieło jak i rzeczy używane, a dla dzieci przewidziane są zajęcia sportowe, gry i zabawy.
Organizatorzy:
Dyrekcja zs27
Zaktualizowano kalendarz roku szkolnego 2014/2015
Dyrekcja zs27
Witamy po wakacjach.
Harmonogram 1 września 2014
godz. 8.30 - klasa 2 Aw sala 104,
godz. 9.00 - pozostałe klasy promocyjne (wykaz sal na parterze),
godz. 10.00 - klasy pierwsze sala gimnastyczna.
Zapraszamy.
Dyrekcja zs27.
Dnia 26 czerwca 2014r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014 dla Dzielnicy Mokotów, którą poprowadził Cezary Kocon Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania. Przybyli na uroczystość Burmistrzowie Krzysztof Skolimowski i Piotr Boresowicz w swoich wystąpieniach zwracali uwagę na bardzo dużą odpowiedzialność nauczycieli za wychowanie dzieci i młodzieży. Kulminacyjnym elementem tej uroczystości było wręczenie nagród Burmistrza Dzielnicy Mokotów uczniom, nauczycielom i dyrektorom placówek oświatowych. Jednym z nagrodzonych był Pan Leszek Salamoński.
Pan Leszek Salamoński jest nauczycielem religii i podstaw przedsiębiorczości w Zespole Szkół nr 27 w Warszawie.
Jest pomysłodawcą Koła filmowego w ZS27 i organizuje wyjścia dla chętnych uczniów i nauczycieli do Kina Atlantic na specjalne pokazy filmów połączone ze spotkaniami z osobami ze świata kultury, literatury, filmu i polityki takimi jak: Krzysztofem Kowalewskim, Tomaszem Raczkiem, Pawłem Wawrzeckim, Urszulą Dudziak, Ewą Dałkowską, Marcinem Szczygielskim, Magdaleną Popławską, Małgorzatą Kidawą – Błońską, Ewą Błaszczyk, Barbarą Kraftówna, Ewą Wiśniewską, Stanisławą Celińską, Zofią Kucówną, Beatą Tyszkiewicz, Anną Nehrebecką, Tadeuszem Mazowieckim, Władysławem Bartoszewskim i Andrzejem Wajdą.
Pan Leszek Salamoński pełni funkcję przewodniczącego zespołu nauczycieli przedmiotów zawodowych. Zorganizował pięć szkolnych konkursów z podstaw przedsiębiorczości. „Pieniądz – wczoraj, dziś i jutro”, „Biznes plan”, „Reklama społeczna” , „Jak będzie wyglądał pieniądz na 30 lat” oraz „Plakat reklamy swojej wymarzonej firmy”
Wdrożył w ZS27 trzy projekty edukacyjne. „Nastolatek w samorządzie”, „Mam czas na naukę, mam czas na pracę” oraz „Moje finanse”.
Pan Leszek Salamoński należy do grona nauczycieli najbardziej zaangażowanych w pracę szkoły, właściwie i skutecznie ją planuje. Umiejętnie rozpoznaje i rozwiązuje problemy edukacyjne i wychowawcze z uwzględnieniem specyfiki szkoły, w której jest zatrudniony. Realizuje zadania określone w obowiązkach służbowych oraz czynnościach dodatkowych wynikające z planu rozwoju, planu nadzoru, programu wychowawczego i innych. Wykazuje szeroką inicjatywę w wykonywaniu powierzonych mu zadań i obowiązków. Posiada szereg pomysłów oraz wizję pracy w różnych obszarach. Umiejętnie nawiązuje kontakt z uczniami, motywuje i wspiera ich rozwój. Jest osobą życzliwą i otwartą w kontaktach.
Gratulujemy - Dyrekcja i nauczyciele ZS 27
W roku szkolnym 2013/2014 najładniejszą pracownią została sala 204 (biologiczno – chemiczna), która jest pod opieką pani Anny Golby. Gratulujemy !!!!
Drugie miejsce zajęły sala 202 oraz 212. Także opiekunom tych sal gratulujemy. Celem tegorocznego konkursu na „Najładniejszą pracownię” było stworzenie w salach klimatu i atmosfery sprzyjającej nauce oraz uświadomienie uczniom odpowiedzialności za salę lekcyjną.
Opiekun SU: Leszek Salamoński
Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2013/2014
dla klas promocyjnych
27 czerwca 2014r. godzina 9.00
1A – sala 208
1Aw – sala 211
1Bw – sala 102
1Cw – sala 206
1Dw – sala czytelnia
2Aw – sala 106
2Bw – sala 104
2Cw – sala 101
2A – sala 212 o godzinie 10.00
Dyrekcja ZS27.
Moc atrakcji czekała uczestników Festynu wspólorganizowanego przez naszą szkołę przy Przychodni na Jadźwingów. Dzień Sąsiada na Slużewcu to już kolejna impreza w ramach Partnerstwa dla Służewca. Pogoda nie dopisała, ale humory tak. Reportaż fotograficzny w zakładce albumy.
Dyrekcja ZS nr27.
Dnia 14.06.2014r. odbył się Egzamin praktyczny z kwalifikacji B8: "Wykonywanie robót związanych z budową i remontem sieci komunalnych." w zawodzie "monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych" w Centrum Kształcenia Praktycznego w Wyszkowie.
Poniżej zdjęcia stanowisk egzaminacyjnych:
Dyrekcja ZS nr27.
W dniu 13.06.2014r. odbyło się w Zespole Szkół nr27 Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr31. Wręczono nagrody wyróżniającym się uczniom i przedstawiono dokonania naszej młodzieży. Były łzy radości, zaskoczenie wyróżnieniami i żal, że to już koniec nauki.
Pełen reportarz fotograficzny z tej uroczystości znajduje się w zakładce albumy.
Dyrekcja ZSnr27.
XII EDYCJA MISTRZOSTW
W PIŁCE SIATKOWEJ
XII Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej „drużyn mieszanych” dobiegły końca.
Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów klasowych, które zostały rozlosowane do 2 grup:
GRUPA I GRUPA II
1 BW 3 B
1 CW 1 AW
2 AW 1 DW
W grupach zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.
W meczu finałowym spotkała się klasa 2 AW:1 DW.
Tutaj mała niespodzianka, wygrała kl. 1 DW 2:0.
Jednym słowem wygrała wiara w zwycięstwo, walka do ostatniej piłki, dobra atmosfera w drużynie i pozytywne myślenie grających, którymi byli:
Młynarz Adrian (kapitan), Bąk Artur, Wyłupek Daniel,
Spodkiewicz Piotr, Jaźwiec Maciej, Kowalczyk Patryk, Gimalski Konrad
MISTRZ SZKOŁY W ROKU SZK. 2013/14 (KLASA 1DW)
Serdeczne gratulacje, oby tak dalej!
V- ce Mistrzem Szkoły została kl. 2AW, której życzę, aby oprócz woli zwycięstwa umiała uznać „wyższość przeciwnika”na boisku
i z klasą zejść z parkietu ( tak zachowują się prawdziwi sportowcy).
nauczyciel wych fiz. mgr G. Maksymowicz
PLENEROWE SIŁOWNIE - jest ich w Warszawie 65 w 16 dzielnicach miasta ( do jesieni ma być 100)
Na jedną z nich wybrała się klasa 3B z nauczycielką wychowania fizycznego p. Gabrielą Maksymowicz
( ok. 600m w linii prostej od naszej szkoły)
Idąc z kijkami do "Nordic Walking" dojście na miejsce zajęło nam 8-10 minut spokojnego marszu.
W plenerowej siłowni znajduje się 6 stanowisk do ćwiczeń na różne partie mięśniowe
" ORBITEK" , "BIEGACZ ", "WAHADŁO", "TWISTER", "WIOŚLARZ", "WYCISKACZ"
Była to bardzo atrakcyjna forma aktywności fizycznej, na którą namawiamy również Was.
Zajrzyjcie do najbliższej Plenerowej Siłowni w pobliżu Waszego miejsca zamieszkania ze znajomymi lub przyjaciółmi
Nauczyciel wych. fiz. G. Maksymowicz
W bieżącym roku Międzynarodowy Dzień Dziecka, czyli 01 czerwca, szczęśliwie przypadł w niedzielę. Już po raz drugi z inicjatywy premiera Donalda Tuska dla dzieci i młodzieży zorganizowano rodzinny piknik w ogrodach Urzędu Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Przybyły nieprzebrane tłumy.
Impreza zaplanowana była między godziną 10:00 a 16:00, lecz chętni ustawili się przed magnetycznymi bramkami kontroli antyterrorystycznej już przed dziewiątą, a raz rozpoczęta zabawa trwała aż do 17-tej.
Premier, który osobiście otworzył bramę zapraszając gości, towarzyszył im do południa - bawił się z dziećmi, pozował do zdjęć i wizytował stanowiska z atrakcjami dla najmłodszych przygotowane przez resorty: m.in. pracy, kultury, sportu, obrony narodowej, spraw zagranicznych i spraw wewnętrznych.
Specjalne strefy i wystawy prezentowały też instytucje i służby państwowe, takie jak: Policja, Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna, Poczta Polska, organizacje pozarządowe i firmy: Orlen, Enea, czy Sokołów. Oprócz kilkunastu stanowisk wystawowych ofertę dla dzieci przygotowało też Centrum Nauki Kopernik oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Obejrzeć można było również pojazdy służbowe służb mundurowych i zapoznać się z pracą Policji, a także nauczyć masażu serca i sztucznego oddychania na fantomach.
Wśród atrakcji przygotowanych przez kancelarię szefa rządu były ponadto koncerty, przedstawienia, warsztaty teatralne, plastyczne i muzyczne. Nie zabrakło też gier i zabaw sprawnościowych. Oferta sportowa to np. interdyscyplinarny tor przeszkód przygotowany przez Fundację Marcina Gortata, konkursy i animacje z udziałem gwiazd sportu oraz nauka tenisa ziemnego dla najmłodszych.
Nie zapomniano o napojach i przekąskach. Reklamowały się dania regionalne, ale w bród było także np. pysznych drożdżówek i waty cukrowej z paru stanowisk, a wszystko to na koszt Kancelarii Premiera.
Każdy z uczestników pikniku otrzymał w prezencie istną górę gadżetów, zabawek, gier, a nawet książek, nie mówiąc o najróżniejszych balonikach, wiatraczkach itp. dodatkach cieszących zwłaszcza najmłodszych gości.
Przez cały czas działo się coś ciekawego także na scenie pośrodku ogrodu. Możliwości zabawy uzupełniała nadmuchiwana zjeżdżalnia-zamek i duży „basen” wypełniony piłeczkami.
Nad wszystkim czuwała dyskretnie mała armia pracowników URM i ochrony, w razie potrzeby natychmiast służąc radą i pomocą.
Nie słychać było głosów krytyki. Przeciwnie, rozbawieni uczestnicy podziwiali nadzwyczaj sprawną organizację, znakomite zaopatrzenie i świetną atmosferę dobrej zabawy. Dzieci wręcz nie chciały opuszczać pikniku!
Po tym ogólnym opisie warto spytać: - A co się działo pod egidą Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej?
Prócz samego ministerstwa, swoje namioty ze stoiskami miały żłobki, Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy oraz Mazowiecka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy.
Trzeba przyznać, że oferta hufców pracy była nadzwyczaj ciekawa i przyciągnęła bardzo wielu odwiedzających. Za kulisami miło komentowano przyjacielską atmosferę i zgranie ekipy wystawców z MWK OHP.
Hufiec 7-28, w którego stoisku sprawną pieczę nad wszystkim pełniła pani Modesta Topola-Orlińska, zorganizował dziecięcy salon fryzjerski, z którego korzystali także rodzice. Uczestniczki Aneta Oniszk, Anna Stankiewicz i Dajana Biadun stanęły na wysokości zadania dowodząc swych fryzjerskich talentów i zdolności.
Hufiec 7-9 zrobił furorę zorganizowawszy warsztaty własnoręcznego wykonywania biżuterii z koralików, a hufce 7-6 i 7-35 skutecznie i z humorem zachęcały licznych gości do malowania i wycinanek oraz lepienia z gliny.
Ponadto na wspomnianej scenie, w części artystycznej, hufiec 7-4 zaprezentował zabawny program kabaretowy.
Wszyscy odwiedzający częstowani byli pysznymi krówkami, a dziewczynki wychodziły ponadto zaopatrzone w różnokolorowe spinki, wsuwki i frotki do włosów.
Trzeba nadmienić, że stoiska MWK OHP osobiście odwiedził premier Tusk oraz kilkoro ministrów, a TVP Info pojawiła się, na żywo relacjonując przebieg imprezy.
Bezpośredni kontakt z premierem pokazał, że jest to nie tylko wysoki rangą urzędnik państwowy, ale też po prostu miły i ciepły człowiek lubiący dzieci, dlatego wszyscy deklarowali, że za rok znów przyjdą na piknik do premiera, do czego organizatorzy serdecznie i gorąco już teraz namawiali. Do zobaczenia!
Dajan Biadun podczas tworzenia fryzury .
Maskotka też poddała się czesaniu
Tekst i foto OHP 7-28
Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości - Leszek Salamoński zgłosił naszą szkołę do projektu: „Nastolatek w samorządzie”. 29 maja 2014r. w sali 202 odbyły się warsztataty, w których brali udział uczniowie klasy 1a i 1cw. Warsztaty miały na celu zachęcenie młodzieży do działania w swoim środowisku lokalnym, przybliżenie im zagadnień związanych z samorządnością oraz ideą społeczeństwa obywatelskiego. Pokazywały młodym ludziom, w jaki sposób być aktywnym i świadomym członkiem samorządu terytorialnego.
Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości - Leszek Salamoński
RUSZYŁA KOLEJNA EDYCJA SZKOLNYCH ROZGRYWEK PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ
Moduł Sekcja sportowa został zmodyfikowany
W dniu 21.05.2014 r. odbyło się podsumowanie Konkursu Polonistycznego pt. „Moje wrażenia z Majdanka”. Celem konkursu było promowanie pisarstwa wśród młodzieży Zespołu Nr 27. Natomiast inspiracją wycieczka do Majdanka. Wpłynęło 4 bardzo dobre prace, z których wybraliśmy najlepszą. Zwycięzcą konkursu okazała się Katarzyna Pantak z klasy 2A.
Wyniki:
1. Katarzyna Pantak klasa 2A
2. Klaudia Szczęsna klasa 2W
3. Marta Zgrzywa klasa 3A oraz
Seweryn Wasserman klasa 3AW
Mamy przyjemność zacytować kilka refleksji:
* „Dzięki tej wycieczce doceniłam czas i miejsce, w jakim przyszło mi żyć. Trudno mi sobie wyobrazić, co musieli czuć więźniowie. Historia, która upamiętnia Muzeum na Majdanku, skłania do refleksji i zadumy nad okrucieństwem wojny, niesprawiedliwością, podziałami, nad znaczeniem przyrodzonej godności człowieka. Obnaża wady natury człowieka, zdolnego do największego okrucieństwa w imię oderwanych od prawdziwych wartości: chęci władzy i dominacji oraz gromadzenia dóbr materialnych. Jest przejawem zagubienia w systemie wykluczającym Boga”. Katarzyna Pantak kl. 2A
* „Pobyt na Majdanku skłonił mnie do kilku refleksji. Doświadczyłam czegoś niezwykłego. Będąc tam, zrozumiałam, że ludzie którzy tam byli, przeżyli piekło. Było to jak przeniesienie się do innego świata pełnego smutku, bólu i łez. Zwiedzając Majdanek, starałam wyobrazić sobie, jak cierpieli tamci ludzie. Dla mnie była to pewnego rodzaju nauka, którą zapamiętam na całe życie.”. Klaudia Szczęsna kl. 2CW
Nauczyciel języka polskiego Agnieszka Dąbrowska