Deklaracja dostępności

Nawigacja

  • Wizyta w Biurze Rzecznika Praw Dziecka

    Wizyta w Biurze Rzecznika Praw Dziecka
    25.04.2017

          Przy ul. Przemysłowej 30/32 w Warszawie mieści się Biuro Rzecznika Praw Dziecka. Aby zapoznać się z działalnością tej instytucji, 25 kwietnia 2017 r. byli tam z wizytą uczniowie ZSZ Nr 31 oraz uczestnicy hufca pracy 7-28 wraz z opiekunami.
    Od 25 lipca 2008 roku Rzecznikiem Praw Dziecka jest Pan Marek Michalak. Na drugą kadencję Sejm i Senat RP powołały go 25 lipca 2013 r.
    Warto nadmienić, że sprawując swój urząd Pan Marek Michalak wymienia się doświadczeniami goszcząc zagraniczne delegacje z krajów niekiedy bardzo odległych. Za swoją pracę otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. Jest też autorem i współautorem wielu publikacji dotyczących ochrony praw dziecka. Nie należy do żadnej partii politycznej. Będąc człowiekiem niezwykle skromnym stale podkreśla służebny charakter swojej funkcji.

    Wizytę rozpoczęła bezpośrednia rozmowa z Panem Rzecznikiem. Na wstępie wprowadził on słuchaczy w specyfikę swego urzędu podkreślając, że Rzecznik nie zastępuje wyspecjalizowanych służb, instytucji i stowarzyszeń zajmujących się ochroną dzieci, lecz interweniuje w sytuacjach, kiedy dotychczasowe procedury okazały się nieskuteczne, bądź ich zaniechano.

    Przedmiotem troski Rzecznika są wszystkie dzieci, przy czym szczególną opieką otaczane są dzieci niepełnosprawne, które mają utrudniony start życiowy. Artykuł 3. ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka nakłada na niego obowiązek działania na rzecz zapewnienia dzieciom pełnego i harmonijnego rozwoju z poszanowaniem ich godności i podmiotowości. W szczególności Rzecznik Praw Dziecka stoi na straży:
    - prawa do życia i ochrony zdrowia,
    - prawa do wychowania w rodzinie,
    - prawa do godziwych warunków socjalnych,
    - prawa do nauki.

    Wypełnianie tych zadań wymaga ochrony dzieci przed wszelkimi przejawami niewłaściwego traktowania, tj. przemocy, okrucieństwa, a także wyzysku.
    Opowiedziawszy o swojej pracy na rzecz dzieci Pan Rzecznik odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Dotyczyły one zarówno spraw młodzieży, jak i rodziny. Na koniec Pan Rzecznik wręczył naszym dzieciom prezenty.

    Drugą część wizyty wypełniło spotkanie z panią Aleksandrą, psychologiem pracującym w Dziecięcym Telefonie Zaufania. Obszernie opowiadała nam o swojej pracy i zaangażowaniu w rozwiązywanie problemów telefonujących dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów. Tematyka z jaką się spotyka każdego dnia jest bardzo różnorodna i wymagająca nie tylko wiedzy i ogromnego doświadczenia, ale też szczególnych cech charakteru. Dramatyzm poruszanych spraw wywarł na uczestnikach ogromne wrażenie. Na szczęście spotkanie umilił smaczny poczęstunek.
    Czas spędzony przez podopiecznych mokotowskiego hufca w Biurze Rzecznika Praw Dziecka był owocny. Poszerzyli oni wiedzę o swoich prawach i zyskali świadomość wsparcia, jakiego w trudnych życiowych sytuacjach mogą udzielić doświadczeni specjaliści. To psycholodzy codziennie dyżurujący pod Dziecięcym Telefonem Zaufania. To również oddany swej pracy, starający się rozwikłać najtrudniejsze problemy, Rzecznik Praw Dziecka.

    Fotorelację z tego wydazenia znajdziesz w albumach fotograficznych.

    Tekst:  Modesta Topola-Orlińska
    Foto: Eliza Danilczuk

  • ZAKOŃCZENIE ROKU DLA VI SEMESTRU LO ORAZ MATURA

    ZAKOŃCZENIE ROKU DLA VI SEMESTRU LO ORAZ MATURA

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 dla semestru VI  odbędzie się 27 kwietnia 2017r. o godz. 15.00

    dyrektor zs27

    Dla wszystkich maturzystów: Przed Wami szczególny czas, gdy pośród kwitnących kasztanów staniecie do boju o swoją dalszą przyszłość. To pierwszy tak ważny moment w Waszym życiu, po którym nastąpi pewien przełom.
    Życzę, by jak najwięcej Waszych marzeń się spełniło. Żebyście zawsze czuli, że postępujecie w zgodzie ze sobą. Nie ważne jaki będzie wynik, najważniejsze że jesteście sobą !!!! Ale tak w Was wierzę i trzymam kciuki https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v8/f4c/1/16/1f642.png

    Wasz wychowawca - Leszek Salamoński

     

  • CIĄGLE W GRZE !!!

    CIĄGLE W GRZE !!!
    20.04.2017

               

              W miniony czwartek nasza szkolna reprezentacja w piłce nożnej chłopców w bardzo dobrym stylu wywalczyła awans do ćwierćfinału rozgrywek Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Mecze grupowe odbywały się na Orliku przy ul.Kazimierzowskiej. Trzeba podkreślić, że nasi uczniowie tamtego dnia rozgrywali bardzo dobre zawody i pomimo przenikliwego chłodu pokazali kilka zagrań, które na pewno rozgrzały do czerwoności dłonie kibiców, którzy raz po raz bili brawo uczniom naszej szkoły. Po trzech meczach zgromadziliśmy siedem punktów, nie przegrywając żadnego spotkania (dwie wygrane i jeden remis) a przy tym strzelając aż 10 goli i tracąc zaledwie 4, uplasowaliśmy się na pierwszym miejscu w tabeli grupy D, co jednoznacznie wiązało sie z awansem do kolejnego etapu rozgrywek. Należą się pochwały dla naszej całej drużyny, która wystąpiła w składzie:

    Mateusz Wasiluk, Patryk Kopyciński, Kamil Borkowski, Rafał Kobojek, Daniel Smaczniów, Sebastian Kugaudo, Kacper Ziółkowski, Karol Laska, Tomasz Stawski, Kamil Łuszczewski, Mateusz Stodulski, Adam Kryska.

    Kolejna faza rozgrywek już w nadchodzący poniedziałek tj. 24.04.17r. na Orliku przy ul. Chełmskiej 23.

     

    Nauczyciel wf: Paweł Dziuba


     

  • Światowy Dzień Ziemi 2017 i KONKURS !!!

    Światowy Dzień Ziemi 2017 i KONKURS !!!
    22.04.2017

      Światowy Dzień Ziemi '2017

    22-04-2017

    „W KIERUNKU NATURY”

     

    Zbliżają się następne obchody Światowego Dnia Ziemi, których finał odbędzie się w dniu 4 czerwca 2017, w parku Pole Mokotowskie, w Warszawie.

    Coroczny temat i program Dnia Ziemi związny jest z ważnym dla środowiska i przyrody zagadnieniem. Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2017 chcemy poświęcić tematom związanym z ochroną różnorodności biologicznej. Jest to temat ważny i szczególnie nam bliski, zwłaszcza w kontekście efektu cieplarnianego, wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza.

    Jest wiele definicji bioróżnorodności, a jedną z ostatnio sformułowanych jest definicja zamieszczona w Milenijnym Przeglądzie Ekosystemów: "Bioróżnorodność jest zmiennością żywych organizmów wszystkich środowisk występujących na Ziemi, włączając w to siedliska lądowe, morskie, inne ekosystemy wodne oraz ekologiczne kompleksy złożone z tych siedlisk; obejmuje ona zróżnicowanie wewnątrzgatunkowe, między gatunkami i zróżnicowanie ekosystemów. Bioróżnorodność tworzy podstawę szerokiego wachlarza świadczeń ekosystemów, który w istotny sposób kształtuje dobrobyt człowieka."

    Tematyka dotycząca bioróżnorodności jest szeroka i na pewno nie zdołamy omówić wszystkich jej aspektów. Do udziału w projekcie zapraszamy instytucje i instytuty zajmujące się bioróżnorodnością, dzieci i młodzież, społeczności lokalne, osoby zajmujące się ochroną przyrody społecznie i zawodowo, przedstawicieli administracji samorządowej a także przedstawicieli sektora prywatnego uwzględniających programy środowiskowe w strategii rozwoju firmy.

    Pragniemy podczas festynu finałowego na Polu Mokotowskim przybliżyć jak najwięcej tematów związanych z bioróżnorodnością i potrzebą jej ochrony. Należy edukować społeczeństwo w tej dziedzinie i my poprzez program obchodów Światowego Dnia Ziemi '2017 chcemy to robić. Hasło tegorocznych obchodów to - "W kierunku natury".

     

    Ufamy, że atrakcyjny program i oferta edukacyjno-ekologiczna zachęci do licznego przybycia na Pole Mokotowskie w Warszawie, a warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży a także konkursy i kiermasze towarzyszące obchodom znajdą liczne grono odbiorców. Mamy również nadzieję gościć Państwa podczas festynu.

                                                                                                 Grażyna Hodun
                                                              Koordynator obchodów Dnia Ziemi '2017

     

    Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku.

    http://sp23rzeszow.edupage.org/files/dzien_ziemi1.jpg

    Konkurs –plakat!

    Dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Nr 27

    w Warszawie

     

    Przygotuj plakat do w/w  hasła na Dzień Ziemi 2017

     

    Technika dowolna, termin oddania prac organizatorkom upływa - 28.04.17r.

    Wszyscy uczniowie, którzy przygotują plakat otrzymają oceny cząstkowe z chemii,biologii lub geografii.

     

     

     

    Organizatorzy:

     Pani  Anna Golba –n-lka biologii/chemii

     Pani  Grażyna Ostropolska –n-lka geografii

     

     

     

     

  • ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ

    ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ
    19.04.2017

           19 kwietnia obchodzimy 74. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Jednym z nielicznych, którzy ocaleli z getta był Marek Edelman, ostatni dowódca Żydowskiej Organizacji Bojowej. W rocznicę powstania składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. Żonkile stały się symbolem powstania w getcie, ponieważ ich płatki układają się w kształt sześcioramiennej gwiazdy.
           Warto przypomnieć, że warszawskie getto było największym gettem w Generalnym Gubernatorstwie i całej okupowanej Europie. Utworzone przez władze niemieckie 2 października 1940 roku, a zamknięte i odizolowane od reszty miasta 16 listopada 1940 roku skupiało ok. 450 tys. ludności żydowskiej. Getto zostało zlikwidowane 16 maja 1943 roku.

    Katarzyna Boborycka

  • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

    ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
    12.04.2017
  • "Katyń Prawda i Pamięć"

    "Katyń Prawda i Pamięć"

    W dniu 22 marca 2017 r. w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury na Mokotowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów  laureatom XVII edycji konkursu historycznego  "Katyń Prawda i Pamięć "zorganizowanego dla upamiętnienia 77 rocznicy zbrodni katyńskiej.
    W uroczystości wzięli udział nagrodzeni uczniowie wraz z dyrektorami, nauczycielami oraz przedstawiciele władz samorządowych, instytucji państwowych i społecznych: Pan A. Sosnowski - Mazowiecki Wicekurator Oświaty , Pan J. Wasilewski -pracownik naukowy IPN, Pani H. Kurpińska prezes  fundacji "Golgota Wschodu"i inni.

    Wśród nagrodzonych po raz kolejny znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
    Patrycja Wójcik  uczennica klasy 3 AW -nagroda II stopnia,
    Gabriela Berg     uczennica klasy 3 AW –wyróżnienie,
    Pani Ewa Ulman - nauczyciel historii - podziękowanie.
    Foto-relacja w albumach.

    Nagrodzonym gratulujemy!

    n-ciel historii - Ewa Ulman

  • Turniej Młodzieży OHP w kręgle

    Turniej Młodzieży OHP w kręgle

               Pasjonaci aktywnego wypoczynku z czternastu mazowieckich jednostek opiekuńczo - wychowawczych spotkali  się na bowlingowych torach podczas III Wojewódzkiego  Turnieju Młodzieży OHP w kręgle.  W zawodach wzięły udział także uczennice 2A: Natalia Wtykło oraz Zuzanna Żelazko.
    Sportowe zmagania przebiegały w radosnej i przyjaznej atmosferze. Do zawodów przystąpiło 28 uczestników. Młodzież przekonała się, że wbrew pozorom jest to sport niełatwy, ale za to bardzo absorbujący i wciągający. Po serii gier próbnych przeprowadzono turniej główny, w którym każdy z graczy miał do wykonania 20 rzutów, po których wyłoniono zwycięzców drużynowych. Rywalizacja na punkty dostarczyła silnych sportowych emocji, a wojewódzki „sparing” był bardzo wyrównany. Wśród grających szybko wyłonili się liderzy tej sportowej dyscypliny. Drużynowe zwycięstwo wywalczyli reprezentanci 7-19 HP z Mińska Mazowieckiego, drugie miejsce przypadło zespołowi z 7-7 HP  z Siedlec, trzecie miejsce wywalczyła drużyna z 7-32 HP  z Warszawy. Nasze dziewczyny uplasowały się w środku stawki. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a także upominki.
    Foto-relacja w albumach.

    n-ciel pnz - Krzysztof Potaczek

  • Do Rodziców - Strajk

    Do Rodziców - Strajk
    31.03.2017

    W Zespole Szkół nr 27 w dniu 31.03.2017r. nauczyciele podejmą akcję strajkową.
    Wszyscy uczniowie, którzy w tym dniu przyjdą do szkoły będą objęci opieką.

    Dyrektor zs27

  • WIOSNA, WIOSNA ....WIOSNA ACH TO TY!

    WIOSNA, WIOSNA ....WIOSNA  ACH TO TY!
    22.03.2017

         Tradycją w szkole od wielu lat jest szczególne świętowanie pierwszego dnia wiosny. Dawniej, tego dnia uczniowie po prostu szli na wagary, a szkoły świeciły pustkami. Młodsze dzieci robiły Marzannę, a następnie podpalały ją i topiły w pobliskiej rzece, na znak pożegnania długiej zimy. Od jakiegoś czasu w gestii Samorządu Uczniowskiego pozostaje zorganizować i uatrakcyjnić przebieg godzin lekcyjnych 21-ego marca.
         Wczoraj w naszej szkole lekcje zakończyły się po trzeciej godzinie , a rozpoczęły się zajęcia rekreacyjno-sportowe.W czytelni odbył się  quiz Familiada, w którym udział wzięły dwie drużyny: Fryzjereczki i Turboptysie w składzie po 4 osoby. Tymczasem na sali gimnastycznej pod opieką p. Pawła Dziuby uformowały się drużyny szykujące się do meczu siatkówki.

         Pozostali uczniowie byli widownią i dopingowali zespoły zarówno na sali, jak i w czytelni. Turniej prowadził p. Mariusz Borcz i wspaniale sprawdził się w tej roli, jego towarzyszką i współprowadzącą była uczennica kl. II A Zuzanna Żelazko, równie odpowiednia osoba w odpowiednim miejscu. Ostatecznie wygrały dziewczęta przewagą 32 punktów. Podczas gry było dożo śmiechu, zabawnych skojarzeń i  trafnych odpowiedzi. Cenny okazał się również czas, który spędziliśmy razem integrując się i poznając. Zabawy zakończyły się po godzinie 12.00, a uczniowie rozeszli się, by dalej świętować nadchodzącą wiosnę.


         Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję oraz Dyrekcji Szkoły za przychylność. Niech radość wiosny zagości w naszych sercach.

      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
      Tekst: Katarzyna Boborycka

     

  • „Z wizytą w Sejmie RP…”

    „Z wizytą w Sejmie RP…”

                W czwartek 16 marca 2017 r. pod opieką nauczycieli ZS nr 27 i kadry wychowawczej hufca pracy HP 7-28, młodzież z klas 1a i 2a odbyła wycieczkę celem zwiedzenia i poznania Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
    Już na wstępie zdziwienie, ale i rozbawienie sprawiła konieczność przejścia szczegółowej kontroli, z prześwietlaniem bagaży i ubrań włącznie. Następnie młodzież i wychowawcy pod kierunkiem przewodniczki udali się w stronę gmachu głównego Sejmu.
    Pierwszym punktem zwiedzania była makieta kompleksu sejmowego. Wiedzie do niej korytarz, na którego ścianach znajdują się olbrzymie fotogramy przedstawiające w zbliżeniu i podające alegoryczne znaczenie płaskorzeźb wieńczących od zewnątrz pół-rotundę sali posiedzeń.

    Przewodniczka szczegółowo opisała poszczególne budynki przypominając ich historię i omawiając funkcje.
    Następnie zwiedzający zostali wprowadzeni na galerię nad salą plenarną Sejmu. Tutaj rozdano wydruki z imiennym rozkładem i opisem poszczególnych miejsc. Przewodniczka bardzo szczegółowo opowiadała o strukturze funkcjonalnej Sejmu odnosząc się do historii i tradycji polskiego parlamentu. Zaprezentowała też proces legislacyjny prowadzący do uchwalenia ustaw. Po zrobieniu sobie serii zdjęć młodzież przeszła do znanego z telewizji, marmurowego hallu.
    Chwila zadumy towarzyszyła omówieniu tablic upamiętniających posłów i senatorów, którzy stracili życie zarówno podczas II Wojny Światowej, jak i w wyniku pamiętnej katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem w 2010r. Pod jedną z nich uczestnicy pozowali do grupowej fotografii.
    Zanim grupa przeszła do Sali Kolumnowej, obejrzano dwie mini ekspozycje na parterze. Jedna z nich dotyczy bezprecedensowej wizyty papieża Jana Pawła II, a drugą stanowi gablota z historycznymi laskami Marszałka Sejmu. Najważniejszą jest replika laski marszałkowskiej Stanisława Małachowskiego, której użył, gdy 3 maja 1791 r. Sejm Wielki uchwalił Konstytucję. Warto nadmienić, że laski zmieniano z reguły na okoliczność przemian ustrojowych Rzeczypospolitej Polskiej.
    Ostatnim punktem programu było obejrzenie zachwycającej subtelnym wystrojem Sali Kolumnowej i kuluarów Sejmowych, gdzie na schodach wiodących ku wejściu na salę plenarną wykonana została pamiątkowa fotografia.
    Fotorelację znadziesz w Albumach fotograficznych.

    Tekst: Modesta Topola-Orlińska

  • WYJŚCIE DO KINA NA FILM PT. "KLASA"

    WYJŚCIE DO KINA NA FILM PT. "KLASA"

     

     W ramach Koła Filmowego 14 marca 2017 r. nauczyciele wraz z uczniami uczestniczyli w Kinie Atlantic w specjalnym pokazie edukacyjnym. Tym razem wyświetlony został film pt. „Klasa”.

     Szkoła to nie tylko instytucja, miejsce zdobywania wiedzy -  to może przede wszystkim szczególne, niepowtarzalne miejsce budowania relacji, rozpoznawania siebie, odkrywania pasji, uczenia się wrażliwości, doświadczenia, empatii. Odważnie: nie tylko uczniów, ale także nauczycieli i rodziców…

    U młodych to poznawanie siebie, jako indywidualności, zawsze jednak w kontekście społecznym. Na tym poligonie lub jak ktoś woli w ogrodzie szkolnych rozkoszy mamy do czynienia z dojrzewaniem do dorosłości.

    XXI wiek to czas szalonych przemian, konfrontacji, poddawania się problemom, zmianom. Nauczyciele te problemy powinni nie tylko rozpoznawać, ale chcieć w ich wyjaśnieniu aktywnie uczestniczyć …

    Dziś jak nigdy potrzeba nam profesjonalizacji naszego powołania by Jaś stawał się Janem, by dziecko zachowując wszelką swą delikatność i pamięć stawało się dojrzałym odpowiedzialnym człowiekiem, przyjacielem, partnerem, rodzicem.

    Przestrzeń inna niż szkoła np. kino może  pomoc wyzwolić się z kieratu przyzwyczajeń i schematycznych rozwiązań, a staje się miejscem warsztatów ex terytorialnym, w którym marzenia konfrontujemy z życiem a może odwrotnie?.

    Opiekun Koła Filmowego – Leszek Salamoński

     

  • Zebrania z rodzicami

    Przypominamy, że 20.03.2017r. odbędą się zebrania wszystkich klas ZSZ 31
    o godzinie 17.30 i 18.30.
    Harmonogram sal zostanie wywieszony na tablicy informacyjnej w holu szkoły.

    Zebranie Rady Rodziców odbędzie się
    o godz. 17.00 w czytelni

    ZAPRASZAMY

    Dyrekcja zs27

  • Konkurs „Bezpieczni w pracy”

         Konkurs „Bezpieczni w pracy”

    Uczennica klasy 2A Zuzanna Żelazko wzięła udział w IV edycji wojewódzkiego konkursu z przepisów BHP i prawa pracy pt. „Bezpieczni w pracy”. Głównym celem było upowszechnianie wiedzy z zakresu prawa pracy,  bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników.
    Do rozwiązywania testu składającego się z czterdziestu dwóch pytań przystąpiło 16  finalistów z jednostek Mazowieckiej WK OHP, wyłonionych w eliminacjach wewnętrznych.
    Młodzież, aby odpowiedzieć na szczegółowe pytania konkursowe musiała wykazać się szeroką wiedzą z zakresu problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy - technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, przepisów ppoż., zasad udzielania pierwszej pomocy, a także elementów wiedzy z zakresu prawa pracy.
    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy, a laureaci trzech pierwszych miejsc nagrody rzeczowe ufundowane i przygotowane przez organizatora konkursu.

    nauczyciel zp - Wojciech Czyżniak

  • Mistrzostwa w Piłce Nożnej Halowej

    Mistrzostwa w Piłce Nożnej Halowej

    10 – 11 marca, w Zwoleńskim 7 – 3 OSiW odbyły się X  jubileuszowe Mistrzostwa w Piłce Nożnej Halowej organizowanej prze  MWK OHP. W zmaganiach wzięły udział amatorskie drużyny reprezentujące jednostki wychowawczo – opiekuńcze z całego Mazowsza. Celem turnieju było upowszechnianie sportu, jako sposobu na zdrowy styl życia oraz promocja ośrodka w środowisku lokalnym. Drużyny rozegrały mecze systemem każdy z każdym, co pozwoliło wszystkim zawodnikom zaprezentować swoje umiejętności. Każdy mecz trwał 10 minut. Sędzią zawodów był Adam Wilk, który pilnował żeby turniej przebiegł w przyjaznej atmosferze i z zachowaniem zasad fair play. Rozgrywki stały na wysokim poziomie technicznym, a zawodnicy wykazywali się dobrą grą i dużą wytrzymałością fizyczną. Z poświęceniem i determinacją wywalczyli zwycięstwo. Rywalizowali przy gorącym dopingu licznie zgromadzonych kibiców. Zaszczytne trzecie miejsce zdobyła warszawska drużyna z 7 – 28 HP składająca się uczniów Zespołu Szkół nr 27 W klasyfikacji indywidualnej nagrodzony został najskuteczniejszy zawodnik turnieju - Kacper Ziółkowski z klasy  III Dw. Skład  naszej drużyny to: Kacper Ziółkowski, Sebastian  Kugaudo II Bw, Adam Kryska  II Bw, Sebastian  Majewski III Dw, Daniel Smaczniów II Bw, Daniel  Rykowski I Aw

    Dyrekcja zs27

  • XIII FESTIWAL TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY MOKOTOWA 2 marca-11 kwietnia 2017 r.

    XIII FESTIWAL TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY MOKOTOWA 2 marca-11 kwietnia 2017 r.
    16.03.2017

    KONKURS FOTOGRAFICZNYPORY ROKU NA MOKOTOWIE   

    organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury „Mokotów”

    odbędzie się w trzech grupach wiekowych – szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalnej.

    Oceniane będą wyłącznie prace indywidualne!

    1. Każdy autor może nadesłać do 5  prac w formacie nie mniejszym niż 20x30 cm (dopuszcza się różnice w cm w przypadku odbitek cyfrowych), w przypadku cyklu fotografii  do 10 zdjęć.

    2. Prace powinny być przygotowane do prezentacji, tj.:

    • na odwrocie każdego fotogramu należy podać czytelnie: tytuł pracy/cyklu prac, imię i nazwisko i wiek autora; klasę i numer szkoły; imię i nazwisko opiekuna, a na kopertach umieścić napis określający kategorię konkursu,
    • prosimy o dołączenie informacji, gdzie i kiedy zostało wykonane zdjęcie lub kogo przedstawia,
    • prace mogą być wykonane w technice fotografii tradycyjnej lub cyfrowej,
    • nie będą oceniane prace będące wynikiem montażu cyfrowego (fotomontażu tradycyjnego) w technice komputerowej lub innej,
    • prace zgłoszone do konkursu przechodzą na własność organizatorów,
    • organizatorzy zastrzegają sobie prawo bezpłatnego wykorzystania nadesłanych prac podczas pokonkursowej wystawy, a także w publikacjach podsumowujących konkurs oraz okolicznościowych pocztówkach i kalendarzach.

    JURY: oceniać będzie zgodność pracy z tematem, walory artystyczne: piękno i nastrój chwili, motyw, ujęcie, wrażenie, emocje, umiejętność obserwacji, jakość techniczną pracy, samodzielność wykonania.
    Zgłoszenia z poprawnie wypełnioną kartą uczestnictwa i prace konkursowe przyjmuje do 24 marca 2017r. Młodzieżowy Dom Kultury „Mokotów”, ul. Puławska 97, 02-595 Warszawa, tel. 22 844-17-04; 22 845-51-21; e-mail: mdkmok@edu.um.warszawa.pl

    W szkole koordynować konkurs będzie p. Katarzyna Boborycka.

    Rozdanie nagród odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury „Mokotów” ul. Puławska 97, w dniu 11 kwietnia 2017r. o godz. 10.00.

    Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu wręczania nagród.

     

  • XXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

    XXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

    Jak co roku uczestnicy i kadra Zespołu Szkół nr 27 w Warszawie, wraz z kadrą OHP 7-28, wzięli udział w Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym. Jego XXVII edycja prowadzona jest pod hasłem „Perspektywy 2017”.

    Impreza odbywa się w dniach 09 - 11 marca 2017 r. w Pałacu Kultury i Nauki  w Warszawie. Międzynarodowy Salon Edukacyjny służy prezentacji instytucji takich, jak Ochotnicze Hufce Pracy. Tę znakomitą okazję do promocji swej oferty kształcenia i pracy zs27 wykorzystało, jednocześnie promując naszą placówkę.

    Kadra i uczniowie zs27 przygotowali na tę okoliczność druki informujące o możliwościach nauki w naszej placówce. Atrakcyjne ulotki wręczano wszystkim zainteresowanym, którzy odwiedzili „Salon Edukacyjny 2017”. Znalazły się w nich min. wiadomości o zawodach jakich w przyszłości będą mogli się kształcić ci, którzy zapiszą się do zs27, oraz informacje o spotkaniu informacyjnym.

    Zarówno młodzież, jak i opiekunowie podkreślali nie tylko dobrą organizację imprezy, ale także sprawnie prowadzoną promocję hufca i całej OHP. Goście z zainteresowaniem podchodzili do stoiska zadając wiele szczegółowych pytań. Odwiedzający chwalili należyte przygotowanie uczestników reprezentujących hufiec.

    W świetle powyższego udział w XXVII Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym 2017 można uznać za bardzo udany, co pozwala przypuszczać, że tegoroczna rekrutacja również będzie bardzo skuteczna.

    Dyrektor zs27

  • SZKOŁA ZGŁOSZONA DO AKCJI "KOMÓRKOMANIA"

    Przy współpracy Fundacji DKMS w naszej szkole od 3 do 14 kwietnia 2017r zostanie zorganizowania wyjątkowej akcja informacyjno–edukacyjna #KOMÓRKOMANIA, połączona z rejestracją potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Inicjatywa kierowana jest do wszystkich uczniów, ich rodziców oraz grona pedagogicznego szkoły. Intencją akcji jest budowanie odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego oraz uwrażliwienie młodzieży na problemy drugiego człowieka.

    Organizując akcję #KOMÓRKOMANIA szkoła ma przede wszystkim realny wpływ na poprawę sytuacji Pacjentów zmagających się z nowotworami krwi na całym świecie. Jest to również wspaniała przygoda dla całej szkoły, która pomaga zapoznać się z inicjatywą wolontariatu oraz kształtuje pożądane postawy prospołeczne.  Fundacja DKMS głęboko wierzy, że treści oraz wartości przekazane poprzez akcję #KOMÓRKOMANIA przyczynią się do obalenia mitów na temat leczenia nowotworów krwi i pozwolą podarować szanse na nowe życie dla osób chorych oraz otworzą uczniów na podobne inicjatywy w przyszłości. Rejestracja potencjalnych dawców przeznaczona jest dla uczniów pełnoletnich, ale nie pozostanie bez pozytywnego wpływu również na młodszych uczniów naszej szkoły. Koordynatorem z naszej szkoły został nauczyciel Mariusz Borcz.

    Kierownik Szkolenia Praktycznego - Leszek Salamoński

  • Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

    Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn
    08.03.2017

           8-ego marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet ustanowiony w 1910 roku przez Socjalistyczną Partię Ameryki jako hołd ofiarom walki o równouprawnienie kobiet. Współcześnie obchodzony w 30 krajach na świecie.

     

    W Polsce, święto popularne do 1993 roku. Charakterystyczne było obdarowywanie pań goździkami a później tulipanami.

    Z okazji tego dnia, publikowano portrety kobiet różnych sektorów życia gospodarczego, zgodnie z opinią Władysława Gomułki, że "nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli".

    W zakładach pracy czy szkołach był obchodzony obowiązkowo. Była to okazja do uzupełniania braków w zaopatrzeniu, dlatego wręczano paniom takie dobra materialne jak rajstopy, ręczniki, mydło czy kawa.

    Obecnie Dzień Kobiet czci się z mniejszym rozmachem, bardziej ze względów sentymentalnych niźli gospodarczych i państwowych. Dla wielu jest to pozostałość po komunistycznym ustroju i wolą o nim nie pamiętać.

    Tak czy inaczej, ów Święto Kobiet mocno zakorzeniło się w kulturze i światopoglądzie Polaków i jest ono corocznie akcentowane.
    Dwa dni później – 10 marca w kalendarzu widnieje Dzień Mężczyzn. Święto zapoczątkowane 19 listopada 1999 roku w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu m.in. Organizacji Narodów Zjednoczonych. Stwierdzono, że to świetny pomysł, który będzie symbolem równowagi płci. W Polsce tradycja obchodzenia tego święta jest niewielka, a przyjęta data wiąże się ze wspomnieniem w kościele katolickim 40 Męczenników z Sebasty.

          Zatem w tych okolicznościach zarówno Paniom jak i Panom pozostaje życzyć dużo zdrowia, nieustającego uśmiechu na twarzach, pogody ducha i wszelkiej pomyślności, ale przede wszystkim zrozumienia oraz umiejętności sztuki dialogu.

          Katarzyna Boborycka

     

     

  • KONKURS LITERACKI

    KONKURS LITERACKI
    01.03.2017

    KONKURS LITERACKI

    organizowany przez  Bibliotekę Publiczną im. Zygmunta Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

    Temat: Wisława Szymborska powiedziała: ”Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” Co o tym sądzisz?
    Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

    * jeden uczestnik może przedstawić jedną pracę (1-4 stron maszynopisu),
    * z  jednej placówki można zgłosić do 5 prac konkursowych,
    * utwory muszą być podpisane: tytuł; imię i nazwisko, wiek autora; rodzaj szkoły (podstawowa, gimnazjum, średnia); nazwa i adres placówki  oraz  imię i nazwisko  opiekuna.

    Organizator zastrzega sobie prawo do  bezpłatnej publikacji prac.

    Istnieje możliwość przeprowadzenia mini-warsztatów dla piszących, po uzgodnieniu przez opiekunów z organizatorem konkursu.
         Prace konkursowe i poprawnie wypełnione karty uczestnictwa (załącznik nr 1) należy nadesłać (dostarczyć) w wersji papierowej (3 egz.) i elektronicznej  do Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, ul. Wiktorska 10 w godz. 8.00-15.00 do 17 marca 2017 roku.

    Osoba odpowiedzialna: Elżbieta Frankiewicz, tel. 22 646-27-10,

    e-mail: e_frankiewicz@bpmokotow.waw.pl
    Spotkanie z jurorami wszystkich uczestników i ogłoszenie wyników w dniu 10 kwietnia 2017 roku.

    w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, ul. Tyniecka 40 –  szkoły średnie o godz. 12.00.
        Zachęcamy do udziału, bo jest to z pewnością wyzwanie i nowe doświadczenie, a także okazja do poznania ciekawych ludzi.
    W szkole koordynować konkurs będą panie: Helena Szoka-Częścik i Katarzyna Boborycka. Zainteresowani mogą zgłaszać się do biblioteki szkolnej po odbiór kart uczestnictwa i po szczegółowy regulamin.
    Zapraszamy!!!


                                                                                                                                              Opracowała: Katarzyna Boborycka

     

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Nr 27
    ul. W. Rzymowskiego 38
    02-697 Warszawa
  • (22) 843-66-81 / 82 / 83
    www.zs27.edupage.org
    fb: zespolszkol27

Galeria zdjęć