Nawigacja

Nawigacja

  • II MOKOTOWSKA GIEŁDA SZKÓŁ ZAWODOWYCH

    II MOKOTOWSKA GIEŁDA SZKÓŁ ZAWODOWYCH
    16.11.2016

         W dzisiejszych czasach żeby zaistnieć trzeba się wypromować. Stąd pomysł zorganizowania drugiej II Mokotowskiej Giełdy Szkół Zawodowych. Inicjatorem wydarzenia byli koordynatorzy doradztwa zawodowego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej mieszczącej się przy ul. Narbutta 65.

    Organizacji giełdy podjął się Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych z ulicy Kazimierzowskiej. Istotnym celem tego przedsięwzięcia było przede wszystkim pokazanie gimnazjalistom, że mają oni możliwość wyboru szkoły zawodowej w obrębie swojego miejsca zamieszkania. Nie muszą daleko szukać, gdyż oferta oświatowa dzielnicy jest duża i daje szerokie możliwości wyboru, nauki i indywidualnego rozwoju. Przy okazji z-ca burmistrza Dzielnicy Mokotów p. Krzysztof Skolimowski wygłosił kilka słów dotyczących kształcenia zawodowego młodych ludzi.

    Zespół Szkół nr 27 także miał swoje stanowisko obok pięciu innych szkół mokotowskich. Kilkakrotnie w ciągu 4 godzin mogliśmy zaprezentować naszą placówkę na scenie, gdzie w tle wyświetlana była prezentacja multimedialna zachęcająca do podjęcia tutaj nauki.

    Staraliśmy się pokazać wszystkie nasze atuty tak, aby zaowocowało to naborem do klas pierwszych w roku szkolnym 2017/2018. Póki co, jest dopiero listopad, to wcześnie na podejmowanie ważnych decyzji i deklarowanie wyboru szkoły. Przed nami jeszcze Targi Edukacji w Pałacu Kultury i Nauki i spotkania informacyjne. Cały czas pojawiają się nowe pomysły promocyjne, a kolejne doświadczenia i obserwacje pozwolą nam wprowadzać innowacje. Zmieniając się, zmieniamy się dla Was!

                                                                                                                                              Katarzyna Boborycka

     

  • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "SPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI..."

    ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "SPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI..."

    Zwyciężczynią konkursu "Spieszmy się kochać ludzi..." została NATALIA WTYKŁO - uczennica klasy II A.
    Rozpoznała 23 osoby i podała poprawnie ich nazwiska. Na laureatkę czeka dyplom i nagroda.
    Gratuluję serdecznie!!

                                                                               Katarzyna Boborycka

                                                                               nauczyciel bibliotekarz

  • PRÓBNY EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE W ZAWODACH

    Dnia 16 listopada 2016r o godz. 10.00 w salach 201i 202 odbył się PRÓBNY EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE W ZAWODACH. Do egzaminu próbnego przystąpiło 16 uczniów w 4 zawodach i 4 kwalifikacjach:

    Kwalifikacja E.07 Montaż i konstrukcja maszyn i urządzeń elektrycznych;

    Kwalifikacja M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych;

    Kwalifikacja T.06 Sporządzanie potraw i napojów;

    Kwalifikacja A.18 Prowadzenie sprzedaży.

    Kierownik Szkolenia Praktycznego – Leszek Salamoński

  • KONKURS - CHEMIA 2016

    KONKURS - CHEMIA 2016

    „ZDROWIE –TO MODA! PALENIE –TO SZKODA!”

    Konkurs plastyczny

    TRZECI CZAWRTEK LISTOPADA JEST „ŚWIATOWYM  DNIEM   RZUCANIA PALENIA TYTONIU

    Przygotuj plakat zachęcający palaczy do zerwania z tym nałogiem. Technika dowolna, format nie mniejszy niż A2.

    Konkurs trwa od 15 do 30 listopada 2016 r.

    (prace składamy do pani  A. Golba, sala 204). Od 1 do 7 grudnia będzie udostępniona wystawa dla wszystkich. Wy –drodzy uczniowie- zdecydujecie, który plakat  najlepiej przemawia do odbiorcy.

    Ogłoszenie wyników nastąpi  7.XII. 2016r.

    Nagrody gwarantowane!

    Organizator –mgr  Anna Golba
    nauczyciel biologii i chemii w ZS Nr 27

  • SALON LITERACKI

    SALON LITERACKI

           W poniedziałek (7 listopada) mieliśmy przyjemność gościć w Czytelni Naukowej Mokotowskiej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Łazarskiego przy ul. Bukietowej na spotkaniu poetyckim, któremu przewodziła Elżbieta Olszewska-Schilling, a wśród gości byli m.in. Bohdan Urbanowski, Jan Rychner, Wanda Stańczak oraz krytycy literaccy, pastor kościoła ewangelicko-augsburskiego wraz z małżonką i inni miłośnicy literatury. Tak licznie zgromadzeni posłuchaliśmy opowieści o Kazimierzu Dolnym, o Domu Jerzego  i Marii Kuncewiczów i o idei miejsc twórczych dla artystów w Polsce, a także o problemach z tym związanych. A wszystko to przeplatane było pięknie deklamowaną poezją…tudzież piosenką.  Młodzież uczestnicząca w spotkaniu wykazała żywe zainteresowanie, co szczególnie cieszy pedagogów i organizatorów takich wydarzeń. Natomiast reszta publiczności z pewnością wróciła do domów z nutką nostalgii w sercu za malowniczym i urokliwym nadwiślańskim miasteczkiem, które tak pięknie zaistniało w liryce podczas spotkania.

    Serdecznie dziękujemy p. Elżbiecie Frankiewicz za zaproszenie.  

                                                                                                                                                          Katarzyna Boborycka

  • „Szlakiem wyznań wiary…”

    10.11.2016

    Kolejnym etapem realizacji programu „Religie wokół nas” był długi spacer uczniów zs27 połączony ze zwiedzaniem kościołów i cmentarzy na warszawskiej Woli, zorganizowany tuż przed świętem upamiętniającym dzień odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r.

    Długą wycieczkę zapoczątkowało zwiedzanie kościoła i cmentarza mariawitów. Wyznawcy mariawityzmu opierają się na starodawnych katolickich zasadach wiary i moralności. Nazwa „mariawita” pochodzi od łacińskich słów „mariae vitam (imitantes)” - „(naśladujący) życie Maryi”, oznaczających zalecane wiernym życie w pokorze, miłości bliźniego i zgodzie z wolą Bożą.

    Kościół Starokatolicki Mariawitów wyodrębnił się z polskiego Kościoła Rzymskokatolickiego w 1906 r. Powodem secesji było niezaakceptowanie przez watykańskiego papieża i hierarchię polską działalności Zgromadzenia Kapłanów Mariawitów, którego członkami byli rzymskokatoliccy księża dostrzegający potrzebę odrodzenia moralnego wśród duchowieństwa i wiernych.

     

    Najpierw młodzież obejrzała kościół charakteryzujący się skromnym wystrojem, po czym grupa przeszła na pobliski cmentarz, który niczym nie różni się od katolickiego. Jest przy tym czysty i starannie zadbany.

                Dalsze kroki skierowano na Cmentarz Powstańców Warszawy. Przeszedłszy w zadumie przez Park Powstańców Warszawy młodzież z okazji Święta Niepodległości zapaliła znicze na ołtarzu Polski Walczącej i pod słynnym pomnikiem „Polegli Niepokonani”.

    Cmentarz Powstańców Warszawskich został założony w 1945 r. Jest to największa nekropolia Powstania Warszawskiego, które wybuchło 01. sierpnia. i trwało do 02.  października 1944 r.

     

    Spoczywają tu szczątki ok. 104 tys. osób poległych w walkach, zamordowanych w masowych egzekucjach i spalonych podczas 63 dni Powstania Warszawskiego. Zwłoki i prochy poległych ekshumowano i przeniesiono na ten cmentarz z różnych dzielnic Warszawy. W 177 wspólnych mogiłach i kurhanie pod wspomnianym pomnikiem pochowano ponad 100 tys. zwłok i prochów zarówno cywilnych mieszkańców stolicy jak i żołnierzy Armii Krajowej oraz innych formacji zbrojnych.

                Ostatnim etapem wycieczki było odwiedzenie cerkwi Parafii Prawosławnej Św. Jana Klimaka, która należy do dekanatu Warszawy diecezji warszawsko - bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, oraz przyległego do niej cmentarza.

                W drzwiach świątyni uczestników spaceru powitał ksiądz prawosławny - pop, który zaprosił młodzież do wnętrza cerkwi aby opowiedzieć o różnicach i podobieństwach religii katolickiej i prawosławnej, w tym o sakramentach świętych i obrzędach w religii prawosławnej.

    Jako że w liturgii prawosławnej nie uznaje się stosowania instrumentów muzycznych, na koniec zebrani wysłuchali nagrania pieśni prawosławnych wykonanych przez chór z tutejszej parafii.

     

                Następnie wycieczka przeszła na cmentarz. On również jest bardzo zadbany i posiada piękne, artystycznie wykonane nagrobki. Uczestnicy odbyli tam interesującą pogawędkę z żoną popa, matuszką, która opowiedziała o małej, choć najbardziej rzucającej się w oczy, różnicy pomiędzy obrządkiem prawosławnym a katolickim. Stanowi ją druga, dolna belka na krzyżu, do której były przybite nogi Chrystusa, a która jednym końcem wskazuje na Niebo, do którego dostał się po śmierci dobry łotr, zaś drugim skierowana jest w dół, symbolizując drogę do Piekła złego łotra, który nie wyraził skruchy.

                Tak oto uczestnicy hufca spacerując po warszawskiej Woli przekonali się, jak złożona jest historia Polski oraz jej stolicy. Naocznie przekonali się o sile idei, które wiernych różnych wyznań jednoczyły ponad religijnymi podziałami dla jednego nadrzędnegoh celu, jakim jest niepodległość Ojczyzny.

    Tekst: Modesta Topola-Orlińska

    Foto:   Wojciech Czyżniak

  • WYNIKI KONKURSU O JANIE PAWLE II

    WYNIKI KONKURSU O JANIE PAWLE II

    W październiku 2016r., pod kierunkiem katechetów, odbył się szkolny konkurs o Janie Pawle II - pt. "Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia".  Zadanie polegało na przedstawieniu poglądów Jana Pawła II dotyczących miłosierdzia.

    I miejsce zdobyła uczennica klasy 2a – Natalia Wtykło, Każdy uczestnik dostał dyplom a najlepsi nagrody.

    Gratulujemy !!!

    Katecheci

     

  • ZAKOŃCZENIE "AKCJI ZNICZ"

    ZAKOŃCZENIE "AKCJI ZNICZ"

     

          Wraz z końcem października zakończyła się „Akcja Znicz” . Opiekę nad nią sprawował Samorząd Uczniowski, był również jej inicjatorem. Udział w niej wzięło 8 klas ( 1 A, 1 Bw, 1 Kw, 2 A, 2Bw, 3 A, 3 Bw, 3 Cw). Zgromadzono wiele zniczy oraz wkładów.
          Pod patronatem OHP, w dniach 24-25 X, uczniowie posprzątali zapomniane groby na cmentarzu parafialnym przy ul. Wałbrzyskiej,a następnie z racji zbliżającego się święta Wszystkich Świętych zapalili znicza. Towarzyszyły temu osobiste refleksje i zaduma nad przemijaniem i nieuchronnym upływem czasu.
          Rolą szkoły jest nie tylko uczyć i przekazywać wiedzę, ale także wychowywać i wpajać szacunek do tradycji, obyczajów oraz pielęgnować wśród młodzieży empatię i postawy społeczne. Jesteśmy zdania, że godnie spełniamy te założenia, co pokazuje chociażby ta akcja.
    Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i poświęcony czas.

                                                                                                                                                                 Katarzyna Boborycka

                                                                                                                                           Opiekun Samorządu Uczniowskiego

  • BIBLIOTECZNY KONKURS LISTOPADOWY

    BIBLIOTECZNY KONKURS LISTOPADOWY

    „Śpieszmy się kochać ludzi…”

                            ks. Jan Twardowski

           Zaczął się listopad, miesiąc sprzyjający zadumie oraz refleksji i to nie tylko z uwagi na melancholijną pogodę i szybko zapadający zmrok, ale przede wszystkim przez wzgląd na towarzyszce święta.

    Właśnie w nawiązaniu do Święta Wszystkich Świętych ogłaszam KONKURS!

    W gablocie na parterze wisi gazetka pt. „Pamiętamy” poświęcona osobom publicznym, które odeszły w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

    Kto rozpozna i poda jak najwięcej nazwisk osób umieszczonych na zdjęciach otrzyma nagrodę.

     Zgłoszenia ( podpisane imię, nazwisko i klasa) proszę przynosić do biblioteki ( s. 13) lub nadsyłać na adres e-mail: bibiliotekazs27@gmail.com

    Konkurs trwać będzie od 5 do 14 listopada br.

                                                                         Serdecznie zachęcam do udziału !!!

                                                                                               Katarzyna Boborycka

  • "Religie wokół nas"

    "Religie wokół nas"

    Zespół Szkół nr 27 w Warszawie nie stroni od innowacyjnego podejścia do zadań wychowawczych. Podejmowane są tematy trudne, nierzadko budzące kontrowersje. W bieżącym roku zapoczątkowano program kulturalno - oświatowy „Religia wokół nas”. Zakłada on przekazanie młodzieży tej prawdy, że inne religie, prócz rzymskokatolickiej, również cenią wartości ujęte w Dekalogu, ze wszystkimi pozytywnymi skutkami tego faktu.

    Głównym celem programu jest przedstawienie różnic pomiędzy poszczególnymi wyznaniami w taki sposób, aby uczestników pobudzić do otwartości i tolerancji, która może zadziałać tylko dzięki poznaniu i zrozumieniu. Właśnie dlatego tak ważne jest pokazanie specyfiki i różnic poszczególnych, typowych dla danych religii, obrzędów odprawianych w cerkwi, meczecie, synagodze oraz kościele katolickim.

               Dzięki temu program uzmysłowi młodzieży, że poszczególne religie w swych najgłębszych założeniach nastawione są na łączenie ludzi, a  nie podziały, zaś złe, a nawet wrogie nastawienie wobec innowierców spowodowane jest nie samą wiarą, lecz fundamentalizmem niektórych jej wyznawców.

                Realizację programu rozpoczęto w dniach 24 - 25 października 2016 r. od przypomnienia tradycji porządkowania nekropolii przed Świętem Zmarłych. Znów, jak przed rokiem, groby przy ul. Wałbrzyskiej na warszawskim Mokotowie pod opieką wychowawcy sprzątali uczniwie naszej szkloły.

     

    Młodzież nie tylko porządkowała cmentarne alejki, ale też groby zaniedbane, czy noszące ślady opuszczenia. Zgrabiano liście i czyszczono płyty nagrobne. Praca odbywała się w skupieniu i zadumie. Wysiłkowi towarzyszyła refleksja nad historycznym biegiem wydarzeń.

    Ten prosty gest pamięci zaświadczył o wrażliwości społecznej uczestników przekonanych, że takie działania najlepiej budują zrozumienie, jak odległe dzieje splatają się z teraźniejszością. Skomplikowanych dziejów naszej Ojczyzny nie da się przecież rozważać bez uzmysłowienia sobie wpływu różnorodnych religii skutkujących wzbogacającą nas wielokulturowością.

    Na koniec zapalono zatem symboliczne znicze, jako wyraz hołdu dla zmarłych, niezależnie od ich nacji i wiary.

    Tekst: Modesta Topola-Orlińska
    Foto:   Wojciech Czyżniak

  • Wystawa

    Wystawa

    Wrzesień to miesiąc szczególny w historii Polski.1 września 1939 roku atakiem na nasz kraj rozpoczęła się II wojna światowa. Wojsko polskie walczyło z przeważającymi siłami wroga, broniła się nasza stolica, Hel i wiele innych miejscowości, kiedy 17 września 1939 roku ze Wschodu  na Polskę napadła Rosja.

      

    Agresja Niemiec i ZSRR to konsekwencja współpracy naszych sąsiadów podstawa której, był pakt Ribbentrop-Mołotow z dnia 23 sierpnia 1939 roku. Przesadził on o losach Polski.

     

    Wrzesień to miesiąc pamięci o powstaniu 27 września 1939 roku Polskiego Państwa Podziemnego. Tuz przed kapitulacja Warszawy grupa oficerów z gen. Michałem Karaszewiczem-Tokarzewskim zawiązała konspiracyjna organizację Służba Zwycięstwu Polski. Tak powstał zalążek Polskiego Państwa Podziemnego, które było ewenementem w skali okupowanej Europy. W trudnej okupacyjnej rzeczywistości Polskie Państwo Podziemne stworzyło rozbudowana strukturę, cywilną i wojskowa ciesząca się akceptacja społeczeństwa.

    Wystawy przygotowane przez  klasę 3 A przedstawiły te karty naszej historii. Ekspozycja spotkała się  z zainteresowaniem uczniów 

    nauczyciel historii: Ewa Ulman

  • WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    W dniach 11-13 października odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Przez trzy dni podczas czwartej godziny lekcyjnej uczniowie poszczególnych klas oddawali swój głos na wybranych kandydatów z klas II i III.

    Ogółem oddano 156 głosów. Do urny przystąpiło 137 uczniów spośród 326 zapisanych na listach, co stanowi 42 % całości. Taka frekwencja spowodowana była tym, że uczniowie odbywają właśnie kursy zawodowe.

    Prawo głosu mieli także nauczyciele i 19 zatrudnionych w placówce pedagogów z niego skorzystało, dokonując własnego wyboru.

    Komisja policzyła wszystkie karty wyborcze i na podstawie wyników uzyskanych przez kandydatów, wyłoniła tych, którzy zdobyli uznanie społeczności naszej szkoły.

    Są to:

    1. Piotr Maj kl. III Dw – 32 gł.
    2. Hubert Saliński kl. III Aw – 17 gł.
    3. Karolina Kowalska kl. III Cw – 15 gł.
    4. Krzysztof Latoszek kl. II Bw – 14 gł.
    5. Paulina Skowron kl. II A – 12 gł.

        W związku z tym, że Samorząd Uczniowski to bardzo ważny organ szkoły mający wpływ na wiele spraw, mamy nadzieję, że wybrani uczniowie staną na wysokości zadania i będą godnie reprezentować szkołę i swoich kolegów, którzy wybierając ich wyrazili ogromne zaufanie.

    Życzymy ciekawych pomysłów, dobrej energii i owocnej współpracy z Dyrektorem oraz Nauczycielami.

    Opiekunowie SU:
    Magdalena Juszczyk
    Ludwika Chewińska

    Mariusz Borcz
    Katarzyna Boborycka

     

  • WYJŚCIE DO KINA NA FILM "WOŁYŃ"

    WYJŚCIE DO KINA NA FILM "WOŁYŃ"

    20 października 2016r. opiekun Koła Filmowego zorganizował wyjście dla chętnych uczniów i nauczycieli do Kina Atlantic na projekcje filmu „Wołyń” opowiadającego o masowej akcji przeciwko ludności polskiej przeprowadzonej przez Ukraińską Powstańczą Armię na Wołyniu. Wydarzenia te nazwano później rzezią wołyńską. Bohaterkę filmu, Zosię, ojciec postanawia wydać za najbogatszego we wsi wdowca z dwójką dzieci, nie bacząc na to, że córka kocha ukraińskiego chłopca. Wkrótce życie lokalnej społeczności diametralnie zmienia II wojna światowa.

    Po pokazie odbyła się dyskusja z twórcami filmu.

    Nauczyciel – Leszek Salamoński

     

  • LEKCJA Z BANKOWOŚCI

    LEKCJA Z BANKOWOŚCI

    Dnia 20 października 2016 r. na lekcjach podstaw przedsiębiorczości, mieliśmy specjalnych gości. Byli to przedstawiciele oddziału Deutsche Bank. Tematem przewodnim zajęć było przybliżenie uczniom klas drugich i trzecich podstawowych pojęć związanych z bankowością. Przedstawiciele banku z wielką chęcią i zaangażowaniem odpowiadali na pytania młodzieży, nawet te najbardziej zawiłe i skomplikowane.
    Czterdzieści pięć minut lekcji upłynęło bardzo szybko a dzięki temu spotkaniu temat banku stał się bardziej przyjazny i dostępny.

    Nauczyciel- Leszek Salamoński

  • SEZON KINOWY CZAS ZACZĄĆ

    SEZON KINOWY CZAS ZACZĄĆ

    W tym roku w ramach KOŁA FILMOWEGO będziemy uczestniczyć w przedpremierach filmów oraz spotkaniach z aktorami i reżyserami w Kinie Atlantic. Najbliższe już 20 października – specjalny pokaz filmu „Wołyń”. Będziemy także brać udział w Festiwalu Grand OFF, który odbędzie się w Kinie Luna od 28 listopada 2016r do 5 grudnia 2016r. Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie. Wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli zapraszam do uczestnictwa w tych imprezach.

    Nauczyciel – Leszek Salamoński

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej
    14.10.2016

     Szanowni uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi jak co roku obchodzimy dziś Dzień Edukacji Narodowej.

    Zespół Szkół nr27 jest miejscem poszukiwania  prawdy ,odkrywania nieznanego, miejscem  rozwijania zainteresowań oraz pasji, miejscem wielu nowych inicjatyw. Drodzy uczniowie to dla was staramy się stworzyć jak najleprze warunki do rozwoju.  Nauczycielom zs27 należą się słowa najwyższego szacunku i uznania za kształtowanie młodych serc i umysłów, za dobre wychowanie. Pozostałym pracownikom zs27 za umożliwienie pracy w komfortowych warunkach. Niech wszystkim Państwu towarzyszy na co dzień słońce i pogoda, również pogoda ducha.
    Życzę Państwu zdrowia, spełnienia planów i pomyślności w życiu osobistym,
    zadowolenia i satysfakcji z trudnej i coraz trudniejszej, ale twórczej i pięknej, pracy z dziećmi i młodzieżą.

    Samych pełnych uśmiechu  dni w roku szkolnym 2016/17.

    Z wyrazami szacunku

     Dyrektor zs27. 

  • ZABRAKŁO PUNKTU

    ZABRAKŁO PUNKTU
    10.10.2016

          W pochmurny poniedziałek (02.10.16r.) na boisku Orlik 2012 przy ul. Kazimierzowskiej nasza reprezentacja szkoły w piłce nożnej toczyła bój o wyjście z grupy i awans do środowych finałów Jesiennych Rozgrywek Piłki Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasi piłkarze trafili do grupy A w której przyszło im się zmierzyć m.in z zespołami: 28 LO, ZS 3, ZS 39, 43 LO, 44 LO, 34 LO (I). Ze względu na kontuzje, nasz zespół nie wystapił w optymalnym składzie. Najbardziej odbiło się to na grze naszego teamu w defensywie. Absencja naszego kluczowego bramkarza miała ogromny wpływ na to, że nie udało nam się wywalczyć awansu do finałów. Zabrakło tylko jednego punktu, który pozwoliłby na zajęcie czwartego miejsca w grupie premiowanego wyjściem z grupy. Na pewno nasi piłkarze dali z siebie wszystko. Pomimo niesprzyjającej aury i dającego się we znaki chłodu, walczyli zacięcie do ostatniej minuty z nadzieją w końcowy sukces.

     

    Nauczyciel WF: Paweł Dziuba

  • III miejsce w XIX PUCHARZE WYŻYN

    III miejsce w XIX PUCHARZE WYŻYN
    01.10.2016

           Pierwszego października reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej, brała udział w reaktywowanym Pucharze Wyżyn, który rozgrywany był na Arena Puszczyka w dzielnicy Ursynów. Warunki pogodowe do gry były wyśmienite. To samo można powiedzieć o samej organizacji turnieju. Należy zaznaczy, że na drużyny, które zajęły miejsca od jeden do trzy czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatora rozgrywek. Nasi uczniowie trafili do grupy z LO 63 im. Lajosa Kossutha i z zespołem Pitbull Warszawa. Każda drużyna miała do rozegrania cztery mecze ponieważ w fazie grupowej postanowiono, że zespoły zagrają mecz i rewanż. Po zaciętych bojach nasza szkoła zajęła trzecie miejsce prezentując momentami bardzo dobrą, dojrzałą grę, pomimo tego, iż nie wystąpiliśmy w optymalnym składzie. Kibicom na pewno mogła podobać się gra Roberta Brzezińskiego, który również według organizatorów turnieju zasłużył na wyróżnienie, a także Sandry Jackowskiej, która bez kompleksów toczyła zacięte pojedynki z zawodnikami zdecydowanie przewyższającymi ją warunkami fizycznymi.

     

    Nauczyciel WF: Paweł Dziuba

  • WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego ZS nr 27 zapraszają do aktywnego udziału w wyborach nowych przedstawicieli naszej szkoły. Kandydować mogą uczniowie z klas II i III, a wyboru mogą dokonać wszyscy uczniowie oraz nauczyciele.

    Wybory odbędą się w dniach 11-13 października 2016r w Bibliotece Szkolnej.

    Opiekunowie SU

  • AKCJA ZNICZ

    Samorząd Uczniowski ZS nr 27  organizuje po raz kolejny „Akcję Znicz”.  W związku z opieką nad grobami na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej prosimy o przynoszenie zniczy lub wkładów. Akcja zbierania trwa do 20 października. Znicze składamy do biblioteki szkolnej ( s. 13).

    Opiekunowie SU

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Nr 27
    ul. W. Rzymowskiego 38
    02-697 Warszawa
  • (22) 843-66-81 / 82 / 83
    www.zs27.edupage.org
    fb: zespolszkol27

Galeria zdjęć