Od 1972 roku 5-go czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska Świętuje go ponad 100 krajów, w tym Polska od 17 lat. Z tej to okazji , dn. 6 czerwca 2016r. pod patronatem Ośrodka Informacji ONZ , w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przy ul. Foksal 3/5 odbyło się spotkanie dotyczące edukacji ekologicznej.
Tegoroczny Dzień obchodzony pod hasłem „Go Wild for Life” –zero tolerancji dla nielegalnego handlu gatunkami zagrożonymi wyginięciem. To bardzo aktualny temat ponieważ Polska jest jednym z krajów, który podpisał Konwencję Waszyngtońską CITES. Ponad to zagadnienie międzynarodowych form ochrony przyrody są obowiązkowym tematem lekcji biologii w klasach I wszystkich typów szkół średnich.
W spotkaniu tym wzięli udział także uczniowie naszej szkoły, głównie z klasy I Cw. Wyjście zorganizowała i opiekowała się młodzieżą pani Anna Golba –nauczyciel biologii i chemii ZS Nr 27 w Warszawie.
Zaprezentowano atrakcyjne formy przekazu, min. :
-pokazy eksponatów pochodzących z nielegalnego handlu gatunkami zagrożonymi wyginięciem, udostępnione przez Izbę Celna w Warszawie
-pokazy wystaw : „Nielegalny handel pamiątkami” i „Nielegalny handel drewnem”
-projekcja filmu (z udziałem Mateusza Damięckiego) „Mapa ginącego świata” –odcinek poświęcony problemowi pozyskiwania i obrotu kością słoniową.
Po projekcji filmu młodzież czynnie włączyła się w inscenizację obrazującą nielegalny handel pamiątkami. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z możliwości udziału w tym spotkaniu i otrzymali plakaty: „Podróżuj świadomie –MAPA GINĄCEGO ŚWIATA”. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć .
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowe Dni Ochrony Środowiska.
Organizator i opiekun grupy - mgr Anna Golba –n-el biologii i chemii
Święto kultury fizycznej - tak można by nazwać wspaniały Dzień Sportu, który obchodzony był w Zespole Szkół nr 27 w Warszawie przy ul. Rzymowskiego 38. Punktem wyjścia dla tej imprezy był Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pogoda na szczęście znów dopisała. Znów, ponieważ Dzień Sportu zorganizowano już po raz kolejny. Dobrze, że aura nie pokrzyżowała planów, bo dzięki temu można je było w pełni zrealizować. Organizatorom bardzo zależało, by z roku na rok uatrakcyjniać formułę wydarzenia. W tym roku po raz pierwszy udało się przeprowadzić zawody w aż tak wielu dyscyplinach. Nie wszystkie należą do kanonu olimpijskiego, jednak - przykładowo - przeciąganie liny i tak jest przecież jedną z najulubieńszych gier sportowych. Podobnie jak poprzednio nie starano się kłaść nacisku na wyniki oraz wyłanianie zwycięzców. Przeciwnie, tym co liczyło się najbardziej, był po prostu radosny udział w dobrej zabawie prowadzonej według chwalebnej idei fair play.
Młodzież miała naprawdę bardzo szerokie pole do popisu, a każdy uczestnik oraz widz mógł znaleźć coś dla siebie. Najważniejsze, że humory dopisywały i zapału nie brakowało. Komu nie odpowiadały dyscypliny siłowe, jak siłowanie na rękę, pchnięcie kulą, czy wspomniane przeciąganie liny, ten mógł stanąć do wymagającego precyzji i skupienia konkursu w rzutkach albo spróbować swych sił w rzutach piłką do kosza. Dla osób preferujących rozrywkę intelektualną przeprowadzono interesujący quiz wiedzy o sporcie. Trzeba przyznać, że niektóre pytania były naprawdę trudne, ale to tylko zwiększało atrakcyjność zmagań.
Przez cały czas dało się zauważyć, że młodzież bardzo dobrze się bawiła chętnie uczestnicząc w różnorodnej rywalizacji. Nie tylko uczestnicy, ale także kibicujący widzowie, umawiali się na spotkanie w Dniu Sportu w przyszłym roku. Wszyscy też jednomyślnie przyznawali, jak silnie jednoczy ich idea fair play, którą stosować można, a nawet trzeba, nie tylko na boisku, lecz na co dzień, w życiu.
I właśnie to spostrzeżenie warto na koniec podkreślić, jako widomy skutek pozytywnego oddziaływania kadry pedagogicznej na społeczność skupioną wokół Zespołu Szkół nr 27 w Warszawie.
Zdjęcia z wydarzenia zostały dodane do galerii Dzień Dziecka - Dzień Sportu.
Sporządziła: Modesta Topola-Orlińska
Foto Krzysztof Potaczek i Wojciech Czyżniak
W dn.01.06.2016 r. w Hali Sportowej XIII LO im. płk. L. Lisa- Kuli odbyły się I Mistrzostwa Warszawy w ergometrach wioślarskich. Zawody miały b. ładną oprawę; nagrody, puchary i medale wręczał Burmistrz Targówka. Zawodników do sportowej rywalizacji zachęcała olimpijka z Londynu 2012r. Sylwia Lewandowska (wioślarka "czwórki podwójnej",medalistka Mistrzostw św. z 2013 r. i Mistrzostw Europy z 2011 r.)
Uczniowie ZS nr 27 w składzie: Oniszk Aneta 3A, Kowalczyk Julia 1CW, Szymańska Monika 2 BW, Skowron Paulina 1A, Lenczewski Maciej 1AW, Kobojek Rafał 2BW, Soćko Kacper 2DW, Majewski Sebastian 2Dw i Lisicki Seweryn 1 KW. Startowaliśmy w następujących konkurencjach: sztafeta dziewcząt, sztafeta chłopców oraz w konkurencji amatorki - indywidualnie kl. 1 i 2, amatorki - indywidualnie kl. 3 i 4 (dziewczęta), amatorzy - indywidualnie kl. 1 i 2 (chłopcy). Pierwszy start i od razu SUKCES - nasze dziewczęta w sztafecie zdobyły brązowy madal oraz puchar.
Sztafecie chłopców zabrakło 0,1 pkt. do III miejsca, ale Rafał Kobojek w klasyfikacji generalnej zdobył 8 miejsce ind. Ponadto nasza uczennica Aneta Oniszk zdobyła III lokatę w kategorii amatorka - inndywidualnie w kl.3 i 4. Nasi uczniowie spisali się super ( to spora zaliczka na następne mistrzostwa), wzajemnie się motywując i wspierając(dali z siebie 100% możliwości). A uwierzcie , że to bardzo duży wysiłek w krótkim czasie wykonany (płynęli 500m kazdy).
Jeśli myślicie o starcie w przyszłym roku to zacznijcie pracować nad wytrzymałością i siłą już dziś!
Pozostałe zdjęcia zostały dodane do galerii Zawody-Ergometry.
mgr wychowania fizycznego - Gabriela Maksymowicz
„Raz w roku jest taki dzień,
Kiedy wspomnienie dzieciństwa,
Powraca do nas jak cień!
W tym dniu, każdy z nas,
Chciałby znów się dzieckiem stać,
Choć na krótki czas!
Bo przecież w każdym z nas,
Bo przecież w każdej,
dorosłej osobie.
Zarówno we mnie,
Jak i w tobie.
Cząstka dziecka nadal tkwi!
Więc bawmy się dziś,
- Jak dzieci!
I otwórzmy zabawie drzwi!
Życzę Wam wiele słoneczka,
uśmiechu i radości.
Niech w Waszych sercach,
zawsze ciepełko gości.
Bawcie się dziś wesoło,
realizujcie marzenia,
bo kiedy minie to Święto,
zostaną wspaniałe wspomnienia!
Żyj tak, aby każdy kolejny dzień
był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj każdą chwilę tak,
aby potem wspominać ja z radością.
Czerp energię ze słońca,
kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły,
entuzjazmu i namiętności.
Żyj najpiękniej jak umiesz ...”
Serdeczne życzenia składają opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
p. Anna Golba i p. Ludwika Chewińska oraz dyrekcja zs27
Wtorek, 17. maja 2016 roku nie jest datą szczególną, a jednak ten dzień stał się wyjątkowy. Z inicjatywy Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP, dzięki staraniom Hufca Pracy nr 7-28, w Zespole Szkół nr 27 przy ul. Rzymowskiego 38 w Warszawie odbył się podwójny konkurs. Po raz szósty rywalizowano w Turnieju Ortograficznym starając się zdobyć „Złote Pióro 2016” mistrza mowy polskiej, a jednocześnie zmagano się w drugiej edycji konkursu logicznego myślenia „Sudoku 2016”.
Dyktando z języka polskiego pisano równolegle w dwóch salach. W jednej z nich pod okiem pani Agnieszki Jabłońskiej, nauczycielki języka polskiego z ZS 27, swoich sił próbowali uczestnicy mazowieckich hufców. W drugiej sali do konkursu przystąpili przedstawiciele kadry wychowawczej hufców. Tutaj pieczę sprawowała pani profesor Helena Szoka-Częścik, na co dzień ucząca w ZS 27 języka polskiego i jednocześnie współtworząca turniejowe dyktando, którą wspierał pan Wojciech Czyżniak z HP 7-28, zajmujący się również dokumentacją fotograficzną imprezy.
W tym samym czasie, w trzeciej sali, łamano sobie głowy nad kwadratami logicznymi sudoku. Tutaj zawodnikami opiekowała się pani Modesta Topola-Orlińska oraz pan Krzysztof Potaczek z HP 7-28.
Poziom uczestników we wszystkich konkurencjach był bardzo wysoki i wyrównany. Jakkolwiek zwycięstwo w konkursach przydawało laureatom prestiżu, to jednak przede wszystkim czuło się radość z faktu samego uczestniczenia w grze. Pomimo trudnych i wymagających sporego wysiłku intelektualnego zadań, atmosfera była wspaniała, a humory dopisywały. Miło było widzieć serdeczne pozdrowienia pomiędzy tymi uczestnikami, którzy w konkursach brali udział już kolejny raz, traktując to jako świetną zabawę.
Rangę imprezy podniosła obecność pana Komendanta OHP Pawła Terleckiego, oraz pań Barbary Sawickiej i Doroty Moszczyńskiej z Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej OHP. Na koniec Pan Komendant wręczał nagrody laureatom wspierany przez współorganizatorkę, panią komendant Jolantę Sierakowską z HP 7-28.
Za zajęcie miejsc od 1. do 3. w Turniej Ortograficznym „Złote Pióro 2016” zwycięzcy odebrali dyplomy i statuetki. Pozostałych uczestników Turnieju uhonorowano dyplomami i okolicznościowymi medalami. Ku miłemu zaskoczeniu organizatorów pierwsze miejsce wśród młodzieży zdobyła Zuzanna Żelazko właśnie z HP 7-28 (uczennica Zespołu Szkół nr27). Drugie miejsce wywalczyła Adrianna Kęcik z pruszkowskiego HP 7-26, a trzecie miejsce zajął Marcin Saliński z HP 7-13 w Kozienicach.
Wśród wychowawców prym wiodły kobiety. Pani Elżbieta Piesiewicz z HP 7-18 w Garwolinie, która na konkurs przybyła jako ostatnia, znalazła się na 1. miejscu. Druga lokata przypadła w udziale pani Renacie Borkowskiej z HP 7-8 w Wyszkowie, a nagroda za trzecie miejsce trafiła do rąk pani Danuty Wyrzykowskiej z siedleckiego HP 7-7.
W konkursie „Sudoku 2016” pierwsze trzy nagrody stanowiły dyplomy i statuetki, a dalszym uczestnikom wręczono dyplomy i okolicznościowe medale. Tutaj najtęższym umysłem wykazał się Patryk Orzechowski z HP 7-2 w Ostrołęce, który zdobył pierwsze miejsce z wyjątkowo wysoką liczbą punktów. Zaraz za nim, na drugim miejscu, uplasowała się Wiktoria Zaboklicka z warszawskiego HP 7-9 (ul. Kickiego). Sumę punktów dającą trzecią lokatę zgromadził Kamil Maciaszek z HP 7-31 w Grodzisku Mazowieckim (filia w Żyrardowie).
Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do wspólnego obiadu, który dał okazję do omówienia zmagań w tonie swobodnym i żartobliwym. Jednocześnie już teraz umawiano się na spotkanie w następnej edycji konkursów, w przyszłym roku, co stanowi najlepszą rekomendację tej imprezy oraz nieformalną, a znaczącą pochwałę dla organizatorów.
autorzy: pracownicy OHP 7-28 przy zs27
Dzięki uprzejmości Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Polskiego Związku Motorowego wśród uczniów i pracowników naszej szkoły zostały rozprowadzone bezpłatne bilety na mecz żużlowy Polska vs Reszta Świata. 15 maja 2016 r. od godziny 14:00 w ramach Grand Prix Polski 2016 r. na Stadionie Narodowym uczestniczyliśmy w fascynującym widowisku sportowym. Dziękujemy !!!
dyrekcja zs27
Z opóźnieniem ( z powodu nieobecności N-la) zakończył się konkurs „Najpiękniejsze kwiaty doniczkowe”.
Do konkursu przystąpiło 7 uczniów z klas I ZSZ Nr 31.
Oto wyniki:
I miejsce Sebastian Kugaudo kl. I Bw
II miejsce Adam Wróblewski kl. I Kw
III miejsce Marta Młynarczyk kl. I A i Paulina Skowron kl. I A
Przy ocenie uwzględniono prawidłowy opis rośliny i estetykę, zachowanie przewidzianych terminów konkursu. Niestety, komisja nie mogła ocenić klasy ponieważ nie zostały spełnione wymagania. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali oceny cząstkowe z biologii, a trzy pierwsze miejsca także dyplomy i nagrody ufundowane przez n-la biologii. Dziękujemy uczniom za udział w konkursie. Wasze kwiaty upiększą korytarze i klasy naszej szkoły. Polecamy odwiedzenie galerii zdjęć.
Organizator –mgr Anna Golba –n-l biologii i chemii.
5 i 10 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne pt. „Nastolatek w samorządzie”. W projekcie brali udział uczniowie klas pierwszych. Warsztaty miały na celu zachęcenie młodzieży do działania w swoim środowisku lokalnym, przybliżenie im zagadnień związanych z samorządnością oraz ideą społeczeństwa obywatelskiego. Pokazywały młodym ludziom, w jaki sposób być aktywnym i świadomym członkiem samorządu terytorialnego.
Kierownik Szkolenia Praktycznego -
Leszek Salamoński
Dn. 26 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca 225 rocznicę uchwalenia konstytucji 3 Maja. Młodzież przybliżyła postaci twórców ustawy zasadniczej i jej znaczenie w dziele reformy państwa. Apel ilustrowany był fragmentami filmów, obrazami, wierszami i utworami muzycznymi. Uroczystości towarzyszyła wystawa pt. „Konstytucja 3 Maja”, którą można było obejrzeć w holu szkoły. Akademię przygotowali uczniowie z klas 2A i 2CW pod kierunkiem Agnieszki Jabłońskiej i Ewy Ulman.
Agnieszka Jabłońska - nauczyciel języka polskiego i Ewa Ulman - nauczyciel historii
Z okazji 76 rocznicy powstania w getcie warszawskim klasa 2 A przygotowała wystawę upamiętniającą to wydarzenie. Wystawie towarzyszyły prelekcje na temat okoliczności powstania i jego znaczenia. Tego dnia towarzyszyły nam żonkile, które warszawiakom kojarzą się w tamtym wydarzeniem. Inicjatorami obchodów na terenie szkoły byli nauczycieli humaniści.
Agnieszka Jabłońska - nauczyciel języka polskiego i Ewa Ulman - nauczyciel historii
Już po raz trzeci w Zespole Szkół nr 27 w Warszawie przy ul. Rzymowskiego 38 w sobotę 23. kwietnia 2016 r. odbył się festyn, którego współorganizatorem był Hufiec Pracy nr 7-28 działający przy Zespole Szkół.
Impreza skierowana była do młodzieży zainteresowanej ofertą dydaktyczną w związku z prowadzeniem naboru kolejnego rocznika uczniów.
Jakkolwiek pogoda dopisała, to jednak zajęcia poprowadzone były w salach szkoły. Już od godziny 09:00 dostępne były konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego, za co odpowiedzialny był pan Robert Rutkowski. Spotkania takie ułatwiają kandydatom wybór dalszej drogi kształcenia i zaplanowanie kariery zawodowej.
Równolegle, dzięki zaangażowaniu pani Kingi Grabiec, rozgrywany był konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii. Za to pani Karolina Golba przy okazji gier matematycznych zaprezentowała możliwości monitora interaktywnego. Pan Paweł Dziuba odpowiadał natomiast za rozmaite gry i zabawy ruchowe, na które składały się zawody szybkościowe, mecz koszykówki i zawody w „kółko i krzyżyk”.
Do kadry pedagogicznej Zespołu Szkół należy pani Ludwika Chewińska, wybitna kulomiotka i trenerka, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), wielokrotna laureatka mistrzostw Polski, której rekord kraju został ustanowiony w 1976 roku i jest aktualny do dnia dzisiejszego. Pani Chewińska nadzorowała rozpoczęty około godziny 10:00 turniej tenisa stołowego oraz konkurs pchnięcia kulą i rzutu piłka lekarską.
Dzięki zapobiegliwości i niespożytej energii Pani Ludwiki udało się zaprosić na spotkanie z młodzieżą trzech zapaśników reprezentujących Polskę na międzynarodowych zawodach z ramienia Fight Club Legia Warszawa: pana Piotra Ołówko - mistrza Polski w zapasach (styl klasyczny) i 6-krotnego medalistę mistrzostw Polski oraz reprezentanta naszego kraju na mistrzostwach Europy i świata, pana Franciszka Borejko - wielokrotnego mistrza Warszawy w zapasach (styl klasyczny) i mistrza Polski w kategorii do 100 kg, a także pana Patryka Żukowskiego - reprezentanta Polski w stylu MMA (mieszane sztuki walki). Goście na koniec otrzymali uroczyste podziękowania i pamiątkowe statuetki.
Jako że szkoła przygotowuje swych uczniów także zawodowo, pan Michał Kowalski pokierował pokazem czesania i zaplatania główek. Jednocześnie pan Andrzej Gałan był odpowiedzialny za utrwalający nader konieczną wiedzę turniej „Pierwszej pomocy”.
O godzinie 11:00 pani Ewa Ulman i pan Przemysław Fisiak poprowadzili interesujące gry historyczne. W tym samym czasie dla wszystkich chętnych w sali gimnastycznej odbył się pokaz zapasów, a także zajęcia popularyzujące Zumbę, będącą połączeniem tańców latynoamerykańskich, fitness i aerobiku z elementami treningu siłowego, które poprowadziła Pani Gabriela Maksymowicz -nauczyciel wychowania fizycznego.
Imprezę zakończyła zorganizowana pod kierunkiem pani Heleny Jodkiewicz prezentacja zabytków i historii Rosji, zwłaszcza Moskwy i Petersburga.
W trakcie festynu kadra Hufca rozdawała ulotki i materiały promocyjne opowiadając o działalności OHP, dostępnych formach wsparcia i korzyściach płynących z przystąpienia do hufca.
Formuła festynu zawierała czytelny przekaz o konieczności stosowania w dzisiejszym, zbrutalizowanym świecie, sportowych reguł fair play, dzięki którym rywalizacja polega na samodoskonaleniu w zdobywaniu przez młodzież wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności procentujących w późniejszym życiu. Te ideały nie tylko przyświecają pracy kadry pedagogicznej Zespołu Szkół nr 27, ale także wpisują sie w profil działalności hufców OHP. Można zatem przypuszczać, że będą one stanowiły silną zachętę dla młodzieży pragnącej zasilić zarówno szeregi uczniów Zespołu Szkół, jak i grono uczestników Hufca Pracy 7-28.
Galeria Festyn 23.04.2016.
Opracowała: Modesta Topola-Orlińska
Foto: Krzysztof Polaczek
Bardzo dobre wieści z Memoriału Grażyny Cynke (nieoficjalne mistrzostwa Mokotowa) w tenisie stołowym. W sobotę 9 kwietnia R A F A Ł K O B O J E K z klasy 2Bw wygrał te zawody w imponującym stylu! Pokonał 8 przeciwników i przez najbliższy rok dzierży tytuł MISTRZA MOKOTOWA!
fot. A. Gajda
Nasi uczniowie nie zachwycili piłkarską formą. Niestety poniedziałkowego występu nie możemy zaliczyc do udanych. Pomimo szczerych chęci, naszej reprezentacji nie udało się zdobyć choćby jednego punktu. Podczas rozgrywanych na mokotowskim orliku przy ul. Kazimierzowkiej rozgrywek piłki nożnej w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży naszym graczom przyszło się zmierzyć, w meczach grupowych z zespołami LO 68, LO 10 i LO 44. Nasi przeciwnicy przewyższali nas przede wszystkim organizacją gry oraz przygotowaniem kondycyjnym. Z uwagi na fakt, iż nasz zespół grał wszystkie mecze w niezmiennym składzie odegrało to kluczową rolę, biorąc pod uwagę wyniki spotkań. Szkoda, że zawiedli nasi kluczowi zawodnicy, którzy z niewiadomych przyczyn nie zgłosili się do reprezentacji. Na pewno słowa uznania, pomimo słabego wyniku należą się tym, którzy "zostawili dużo zdrowia na boisku". To turniejowe przetarcie na pewno da im więcej pewności siebie i być może zaprocentuje w kolejnych zawodach piłkaskich.
Nauczyciel wf-u Paweł Dziuba
14 kwietnia 2016r o godz. 11.00 w sali gimnastycznej oraz w salach 201 i 202 odbył się PRÓBNY EGZAMIN POWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE W ZAWODACH z natępujących kwalifikacji:
Kwalifikacja M18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samoch.
Kwalifikacja T06 Sporządzanie potraw i napojów
Kwalifikacja A18 Prowadzenie sprzedaży
Kwalifikacja T04 Produkcja wyrobów cukierniczych
Kwalifikacja B08 Wykon. robót związanych z budową i remontem sieci komunalnych
Kwalifikacja A15 Realizacja procesów drukowania z form drukowych
Kwalifikacja M24 Naprawa uszkodzonych nadwozi pojazdów samochodowych
Kwalifikacja T03 Produkcja wyrobów piekarskich
Kwalifikacja E08 Montaż i konstrukcja instalacji elektrycznych
Kwalifikacja B09 Wykon. robót związanych z montażem i remontem inst. sanitarnych
Kwalifikacja M12 Diagnoz. oraz naprawa elektr. i elektronicznych układów poj. samoch.
Kwalifikacja A19 Wykonywanie zabiegów fryzjerskich
Kierownik Szkolenia Praktycznego – Leszek Salamoński
W MARCU:
- Podpisano Porozumienie pomiędzy Zespołem Szkół nr 27 a firmą Veolia Energia Warszawa w zakresie organizacji miejsc praktyk dla uczniów ZS 27.
- 1 marca obchodziliśmy święto państwowe - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W tym dniu w naszej szkole odbył się uroczysty apel będący wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za ich męstwo, niezłomną postawę, przywiązanie do tradycji niepodległościowej.
- Został ogłoszony konkurs z biologii - „Najpiękniejsze kwiaty doniczkowe”.
- Szkoła wzięła udział w XLIX Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży Mistrzostwa Mokotowa w siatkówce chłopców.
- 7 marca uczniowie klas 2A, 2BW uczestniczyli w konferencji naukowej „Katyń – Dzień Pamięci” dotyczącej zbrodni katyńskiej zorganizowanej w Sali Kolumnowej Sejmu RP.
- 15 marca odbył się w Sali Białej Muzeum - Pałacu w Wilanowie VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Pół żartem, pół serio – o marzeniach”. Reprezentanci naszej szkoły wzięli w nim udział.
- 21 marca 2016 r. w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury na Mokotowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom XV edycji konkursu historycznego "Katyń prawda i Pamięć" zorganizowanego dla upamiętnienia 76 rocznicy zbrodni katyńskiej. Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia oraz zostali laureatami.
- W dniach 21 – 23 marca odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne w Kościele Św. Maksymiliana Kolbe.
- Zespół Szkół nr 27 włączył się w obchody 46. Rajdu Arsenał poprzez umożliwienie wykonania pamiątkowego muralu na murach szkoły.
- 27 – 28 odbyły się Święta Wielkanocne.
- W marcu klasa 1cw była gospodarzem szkoły.
|
dyrekcja zs27
W dniu 21 marca 2016 r. w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury na Mokotowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom XV edycji konkursu historycznego "Katyń prawda i Pamięć "zorganizowanego dla upamiętnienia 76 rocznicy zbrodni katyńskiej.
W uroczystości wzięli udział nagrodzeni uczniowie wraz z nauczycielami oraz przedstawiciele władz samorządowych,instytucji państwowych i społecznych.
Pan Krzysztof Skolimowski-burmistrz Dzielnicy Mokotów,Pan A.Sosnowski-przewodniczący KM nr 450 ZSZZ"Solidarność ,Pan J.Wasilewski -pracownik naukowy IPN,Pani H. Kurpińska prezes fundacji "Golgota Wschodu".
Wśród tegorocznych nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
Laureaci i wyróznieni
Kinga Kostana-uczennica klasy 2 A -nagroda II stopnia
Ewa Kuna uczennica klasy 2 A
Sebastian Majewski uczeń klasy 2 DW
Nagrodzonym gratulujemy.
Ewa Ulman - nauczyciel historii
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy serdeczne życzenia: dużo zdrowia, radości, mokrego Dyngusa i spotkań w rodzinnym gronie.
Wesołego Alleluja
Dyrekcja Zespołu Szkół nr 27
W 73. Rocznicę Akcji pod Arsenałem przypominamy bohaterstwo polskich harcerzy. Jak mówił sir Robert Baden-Powell "Naszym celem jest wychowanie przyszłych pokoleń na użytecznych obywateli o szerszych horyzontach niż poprzednie generacje, a przez to rozwój dobrej woli i pokoju na świecie poprzez koleżeństwo i współpracę, zamiast obecnej rywalizacji między klasami, wyzwaniami i krajami, która tak bardzo przyczyniła się do wybuchu wojen i niepokojów." Zespół Szkół nr27 włączył sie w obchody 46. Rajdu Arsenał poprzez umożliwienie wykonania pamiątkowego muralu.
Dyrektor zs27 - Artur Jeżewski